- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11766 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Sakarya’da

12 Mayıs 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Sakarya’da
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Sakarya’da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Sakarya’da

SAGİF 2016 Başladı

“İş-Sizi Arıyor” sloganıyla düzenlenen “Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF 2016)” başladı.

Sakarya Kent Meydanında 12-14 Mayıs tarihleri yapılacak fuarın açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile Sakarya il protokolü katıldı.

Atılan her olumlu adımın yanındayız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, törende yaptığı konuşmasında, istihdam hayatının ekonominin en önemli birleşenlerinden birini oluşturduğunu söyledi. SAGİF ile gençler ve işverenlerin buluşturulmasının bu konuda çok önemli bir adım olduğunu dile getiren Bakan Soylu, “Bu sahada atılan her olumlu adımın yanında olmak, gelişmesine katkıda bulunmak, bizler için çok önemli. Bu adım Sakarya gibi ülkemizin sanayisinde önemli olan bir ilde atılıyor. Bugün de çalışma hayatında iyi şeylere vesile olacak bir faaliyet dolayısıyla burada bulunuyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Üretimin artması için çalışıyoruz

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş, üretimin sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın sorunu olduğunu ifade ederek, “İlimizde de üretim ve istihdam her geçen yıl artmaktadır. Hükümetimiz, devletimiz ve yerel yöneticilerimiz de üretimin artması için çalışmaktadır. Fuarımıza teşrif eden saygıdeğer bakanımıza da hepimiz adına teşekkür ediyorum. Fuarın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Girişimcilik kültürüne katkı sağlayacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, özellikle üniversite öğrencilerinin iş dünyasıyla buluşması adına fuarı oldukça önemsediklerini ifade ederek, fuarın Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Ticaret Odası, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile işbirliğinde bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyledi. Organizasyonu, hayata geçirilmesi aşamasından itibaren en başından beri desteklediklerini dile getiren Toçoğlu, “Fuarın, gelişen dünya pazarının daha iyi anlaşılması bakımından girişimcilik kültürüne ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. İş dünyasıyla öğrencilerimizi buluşturan bu organizasyon sayesinde, gençlerimiz sektördeki yenilikleri yakından gözlemleyip yeni fırsatlara sahip olacaklardır” şeklinde konuştu.

Fuar bir buluşma yeri oldu

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ise konuşmasında üniversitelerde ve dünyada pek çok değişim yaşandığına işaret etti. Bu değişimin özünde yatan noktalara değinen Prof. Dr. Elmas, “Artık üniversiteler sadece kendi işlerini yapan kurumlar olmaktan çıkmış, sanayinin ve toplumun istediği biçimde eleman yetiştirmek konusunda adım atmaya başlamıştır. Bizim de bu konuda dört sene önce başlattığımız çok önemli projeler var. Bu projeler ile özellikle meslek yüksekokul ve fakülte öğrencilerimizi bir yarıyıl sanayiye göndererek çok önemli bir adım attık” dedi. Söz konusu 3+1 ve 7+1 projelerinin iş bulmada ve yetişen mezunların hayata kolay adapte olmasında çok önemli olduğunu dile getiren Elmas, şöyle devam etti: “Projemize şu ana kadar 22 bin başvuru oldu. 15 bin kişiyi birimlerde eğitime gönderdik. Bu bakımdan fuar aslında desteklerin de sonucunda bir buluşma yeri olmuştur. Bu fuar 4 sene önce mütevazi bir şekilde, meslek yüksekokulumuzun bahçesinde başladı.  Şuan gelinen nokta ise yaklaşık 15 firmayla konuya verdiğimiz önemin bir göstergesi olmuştur. Bunun artarak devam etmesini istiyoruz. Bu konuda katkılarından dolayı başta bakanlığımız olmak üzere emeği geçen bütün kuruluşlara teşekkür ederim.”

SAKARYA’DA, KENDİ İŞİNİ KURACAK ENGELLİLERE YÖNELİK HİBE DESTEĞİ KAPSAMINDA MEHMET SELİM DURSUN VE İFAKAT ÇAKIR ÖZEN’İN İŞYERLERİNİN AÇILIŞLARINI GERÇEKLEŞTİ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SÜLEYMAN SOYLU” SAKARYA’DA, KENDİ İŞİNİ KURACAK ENGELLİLERE YÖNELİK HİBE DESTEĞİ KAPSAMINDA MEHMET SELİM DURSUN VE İFAKAT ÇAKIR ÖZEN’İN İŞYERLERİNİN AÇILIŞLARINI GERÇEKLEŞTİRDİK, HAYIRLI OLSUN”

soylu1soylu2soylu3soylu4soylu5iskur7soylu8

Daha  sonra  Kent  meydanında ÇSGB Bakanı Süleyman Soylu  SAGİF Fuarının açılışını gerçekleştirdi.

iskur1

AK PARTİ İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı – Sakarya Milletvekili  Ayhan Sefer ÜSTÜN

soylu6

Sakarya Valisi  Hüseyin Avni COŞ

iskur2

ÇSGB Bakanı Süleyman Soylu

iskur3iskur4iskur5iskur6

Süleyman Soylu

Türk siyasetçi, TBMM 25. ve 26. dönem Trabzon milletvekili. 24 Kasım 2015 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atandı.

Süleyman Soylu 21 Kasım 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Plevne Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

1987 yılında DYP İstanbul İl Gençlik Kolları’nda siyasete başladı.1987-1990 yılları arasında DYP İstanbul İl Gençlik Kolları’nda Yönetim Kurulu üyeliği ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini üstlendi.

1995 yılında Gaziosmanpaşa yönetim kurulu üyeliğine,17 Temmuz 1995 yılında yapılan kongrede 25 yaşında İlçe Başkanlığına seçildi. 18 Nisan 1999′da partisinden Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı oldu.

29 Nisan 1999′da DYP İstanbul İl Başkanlığı görevine geldi.3,5 yıl sürdürdüğü İstanbul İl Başkanlığı görevinden 2002 yılında ayrılarak milletvekili adayı oldu.

Süleyman Soylu 6 Ocak 2008 tarihinde yapılan Demokrat Parti’nin 4.Olağanüstü kongresinde Genel Başkanlığa seçildi. Ardından 15 Kasım 2008 tarihinde yapılan 9. Olağan kongre sonucunda yeniden Genel Başkanlığa seçildikten sonra partisi başında 29 Mart Mahalli Seçimlerine katıldı. 16 Mayıs 2009′da kendi talebi ile gerçekleşen kongrede Genel Başkanlık görevi sona erdi.

Bu süreçten sonra, ülke çapındaki değişik üniversitelerden ve çeşitli sivil toplum örgütlerinden gelen davetlerle Türkiye’nin bir çok bölgesinde konferans ve panellere katıldı.

12 Eylül 2010 Referandumu için sunulan anayasa değişikliği paketinin, Türkiye’nin dönüşümü ve demokratikleşmesi için hayati öneme sahip olduğunu gören Süleyman Soylu, ”Demokrasi Buluşmaları” adını verdiği bir dizi seminer düzenledi ve arkadaşları ile birlikte Türkiye’yi dolaşarak ”evet” oyu tercihinin nedenlerini milletle paylaştı. Bu faaliyetinin ardından partisinden ihraç edildi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından aktif siyasete yeniden davet edilen Süleyman Soylu 5 Eylül 2012 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı. 30 Eylül 2012 tarihinde yapılan Ak Parti 4. Olağan Genel Kurulunda Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine ve ardından da Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Süleyman Soylu, 1,5 yıl Ar-Ge Başkanlığı görevini üstlendikten sonra 14 Nisan 2014 tarihinde Teşkilat Başkanlığı görevine getirildi.

25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili seçilen Süleyman Soylu, 23 Kasım 2015 tarihinde kurulan 64.hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı görev almıştır.

1989′da okul arkadaşlarıyla ortaklaşa kurduğu bir şirketle ticaret hayatına atılan Süleyman Soylu, 1995 yılında kendi kurduğu şirketiyle halen ticari hayatını sürdürmektedir.

Süleyman Soylu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Biography

Süleyman Soylu was born in Istanbul on November 21, 1969. After completing Plevne High School, he continued his higher education at Karadeniz Technical University and graduated from Business Administration Faculty of Istanbul University.

Mr. Soylu began his political career in 1987 at Istanbul Youth Branch of the True Path Party (DYP). In 1995, he was elected as the Gaziosmanpaşa District Head of the party. He announced his candidacy for the mayor of Gaziosmanpaşa municipality in 1999. He served as Istanbul Provincial Head of the DYP between 1999-2002.

Mr. Soylu was elected as General Chair of the Democratic Party on January 6, 2008. His term as General Chair was ended on May 16, 2009 at the Congress which was gathered upon his own request.

He was convinced that the constitutional reform package which was made into a referendum on September 12, 2010 was vital for Turkey’s democratic transformation. In order to explain why “yes” vote is important for the future of Turkey, he organized a series of seminars under the title of “Democracy Meetings” and travelled around the country.

After a while Soylu got an invitation from Justice and Development Party (AK Party) Chairman and Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan to rejoin active politics. Mr. Soylu joined Justice and AK Party on September 5, 2012. After acting as Deputy Chairman in charge of Research and Development for one and half years, he was appointed as the Deputy Chairman responsible for Party Organization on April 15, 2014.

He was elected as AK Party deputy from Trabzon at General Parliamentary Elections held on June 7, 2015 and November 1, 2015. Mr. Soylu has been appointed as the Minister of Labour and Social Security on November 24, 2015.

Süleyman Soylu started his business carrier with a joint venture that he established with school friends in 1989, he still pursues his own enterprise that was founded in 1995.

Minister Soylu is married and has a daughter and a son.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar