Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehir bizden ne istiyor

02 Eylül 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Büyükşehir bizden ne istiyor
Büyükşehir bizden ne istiyor

Büyükşehir bizden ne istiyor

Orhan Cami Meydanı’nda 14 yıldır esnaflık yapan ve meydanın ilk çay ocağını açan Efe Yetimoğlu; “Burada her vatandaşa hizmet veriyoruz. Fakat bu hizmetimizi çekemeyenler, bize sürekli taarruzda bulunuyor”  dedi.

Orhan Cami Meydanı’nda gece gündüz demeden 24 saat boyunca 14 yıldır aralıksız olarak vermiş olduğu hizmet ile her kesimin sohbet durağı olan Yetimoğlu Çayevi; özel harmanlanmış çayı ile de tiryakilerin vazgeçilmez ismi oldu. Yetimoğlu Çayevi olarak, belediye ve maliyeye ödedikleri vergi dışında, Bursa Vakıflar Müdürlüğü’ne 100 metrekarelik, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne de 6 masa 30 taburelik işgal parası ödediklerini dile getiren İşletme sahibi Efe Yetimoğlu; buna rağmen kendilerine gelen cezalardan bıktıklarını söyledi. Başkalarının cezalarını kendilerine maal edildiğini vurgulayan Yetimoğlu; “Biz işimizi layıkıyla yapıyoruz. Başkalarının cezaları bize maal edilmemelidir” dedi.

CAY1

Vergi ve işkâl parası ödüyoruz

Birde olmayan cezayı damı ödeyelim

Büyükşehir Belediyesi’ne ödedikleri 150 metrekare işgalin 60 metrekaresini kullandıkları hatırlatan Yetimoğlu; “Biz burada vatandaşa hizmet veriyoruz. Fakat bu hizmetimizi çekemeyenler, bize sürekli taarruzda bulunuyor. Vergimizi ve işkâl paramızı zamanında ödüyoruz, buna rağmen bize 40’tan fazla ceza kesildi. Ne yapmışız ki bize sürekli cezalar kesiliyor.

CAT

Birde bu yetmiyormuş gibi bir suçlu gibi olmayan bir durumu varmış gibi bizi gazetelere konu ediyorlar. Buda bizi üzmüştür. Ne yapalım yanı işyerimizi kapatıp, 10 kişiyi mağdur mu edelim. Vergi desen veriyoruz, işkâl parası veriyoruz, birde olmayan bir şeyin veya başkalarının cezalarını da mı ödeyelim”  diyerek, tepkisini dile getirdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar