Dolar : Alış : 7.4485 / Satış : 7.4619
Euro : Alış : 9.0235 / Satış : 9.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin’e şikayet

03 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin’e şikayet
Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin’e şikayet

4 eski bakan hakkındaki ‘FETÖ yöneticiliği’ şikayeti kabul edildi

İstanbul Barosu avukatlarından Burak Bekiroğlu’nun, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin’e yaptığı suç duyurusu kabul edildi.

İstanbul Barosu avukatlarından Burak Bekiroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçe sunarak eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin’in “FETÖ yöneticiliği”, silahlı terör örgütü ile fikir ve eylem birliği içerisinde örgütle irtibatlı olarak örgüt mensuplarını darbeye zemin hazırlamak için devletin kademelerine yerleştirilmesini sağladıklarını iddia etti. Avukat Bekiroğlu’nun şüpheliler hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Meclis Araştırma Komisyonu’nun araştırma başlatmasını talep ettiği ifadeler içeren dilekçe, savcılık tarafından kabul edildi.

bakan_0

 Avukat Bekiroğlu, Bülent Arınç’ın “FETÖ ile fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiğini” öne sürerek, buna dair değerlendirmelere yer verdiği dilekçesinde, “Milli sırlarımızın FETÖ tarafından çalınması eyleminin kendi üzerinden gerçekleştirilmesine müsaade etmiş, bu şekilde kullanılmış olmasına rağmen her fırsatta eli kanlı silahlı terör örgütü liderini övmüş, ona laf getirtmemiştir” ifadelerine yer verdi.

 Bekiroğlu’nun sunduğu dilekçede, şüphelilerin “FETÖ ile bağlarının ortaya çıkması” halinde evlerinde, iş yerlerinde arama yapılması, cep telefonlarına ve suç aletlerine el konularak imajlarının alınması istendi. Dilekçede 4 bakanın “FETÖ ile bağlantıları” var ise araştırılması gerektiğine vurgu yapılarak, “Şüphelilerin 15 Temmuz terör saldırısında herhangi bir rolleri var mı, bunun tespiti gerekmektedir” denildi.

 Dilekçede eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in 8. sınıfta yapılan OKS sınavını SBS adı ile 6,7 ve 8. sınıflara yayarak öğrencilerin 3 yıl da dershanelere gitmek zorunda bırakıldığına dikkat çekildi. Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davaları sırasında görev yapan dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı en çok yanıltan isim olduğu öne sürüldü. “FETÖ’nün spor alanındaki” ranttan ve yönetimden de pay sahibi olabilmek için dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç’ın vasıtası ile bu alana sızdığı iddia edilerek, “Suat Kılıç’ın Fethullah Gülen ile ilgili söylemleri incelendiğinde kendisinin yeni jenerasyon FETÖ mensubu gibi hareket ettiği izlenimi toplum gözünde hasıl olmuştur” denildi.

56 hakim ve savcı için yakalama kararı

56 hakim ve savcıya yakalama kararı çıkartıldı. firari durumda olan 56 hakim ve savcıya yakalama kararı çıkartıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açığa alınan öğretmenlerle ilgili açıklama yaptı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açığa alınmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Doğrudan suçlu olmayanların görevlerine döndürüleceğini aktaran Yılmaz, 2010 KPSS’nin iptaliyle hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eğitim-Sen MYK üyeleriyle yaptığı görüşmede açığa alınmalar ve 2010 KPSS ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Kamuran Karaca başkanlığında Eğitim-Sen MYK heyeti bugün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştü. Görüşmede, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’a arasında açığa alınan üyelerle ilgili bir dosya olan çeşitli sorun ve talepler sunuldu. Yapılan görüşmede Eğitim-Sen ve üyelerinin “FETÖ” suçlamasıyla kamuoyuna yansıtılmasından duyulan rahatsızlık da dile getirildi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise 15 Temmuz sonrası açığa almalarla ilgili bir an önce soruşturmaların başlatılacağı, doğrudan suçlu olmayanların görevlerine döndürüleceği, üyelerle ait verilen listenin de titizlikle inceleneceğini ifade etti.

Bakan Yılmaz ayrıca, 2010 KPSS’nin iptal edilmesiyle ilgili hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini, emeğiyle sınavı kazananların rahat olması gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :