Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11363 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bülbül”Bank Asya Adapazarı Şeker Fabrikasına Çökmüştür”

23 Kasım 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Bülbül”Bank Asya Adapazarı Şeker Fabrikasına Çökmüştür”
Bülbül”Bank Asya  Adapazarı  Şeker  Fabrikasına  Çökmüştür”

MHP İl Başkanı Levent Bülbül”BİZİM KİMSEYLE İŞİMİZ YOK”
“Onlar 18 yıldan beri siyasette ama bizde 46 yıllık bir siyasi partiyiz. Ağaç kavuğundan çıkmadık” şeklinde konuşan Bülbül AKP ile MHP’nin Anayasa değişikliği konusunda yaptıkları görüşmelerin iktidarın yanlışlarını eleştirmeyecekleri anlamına gelmediğini söyledi. MHP İl Başkanı Bülbül, “Bir takım eleştirilerde bulunuyoruz diye bunun kişiselleştirilmesi ve birilerinin geleceğine çomak sokuyoruz gibi algılanması vahim bir durumdur. Bizim kimseyle işimiz yok”

MHP İl Başkanı Levent Bülbül düzenlediği basın toplantısında,”Bizim ne Ahmet Mülayimle, ne Ahmet Aya ile ne Ayhan Sefer Üstünle şahsi meselemiz yoktur. Ama bakıyoruz yaşanan hadiseler ciddi ölçüde şüphe uyandırıyor. Herkes birbirini ele veriyor. Biz susarsak kim konuşacak Herkes susmuş susturulmuş durumda”

Öğretmenlerimiz,  müsterih olsunlar, Milliyetçi-Ülkücü Hareket her zaman, her şart altında yanlarında olacaktır.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül “Öğretmenlik mesleğinin itibar ve saygınlığının artırılarak, öğretmenlerimizin ekonomik durumlarının layık oldukları seviyelerde iyileştirilmesini bekliyor, istiyor, bunların gerçekleşmesi için var gücümüzle mücadele edeceğimizi samimiyetle ifade ve ilan ediyorum.

Unutmayınız ki, demirin kertiği neyse yiğidin sözü odur. Ve Milliyetçi Hareket Partisi verdiği sözü her zaman tutmuş, yine tutacaktır.

Öğretmenlerimiz,  müsterih olsunlar, Milliyetçi-Ülkücü Hareket her zaman, her şart altında yanlarında olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yurdumun her köşesinde azim ve sabırla görev yapan saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bugünden tebrik ediyorum.

mhp3

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden ve terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehit öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Görevlerini yapmış olmanın huzuruyla emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimize hürmetlerimle birlikte uzun bir ömür temenni ediyorum.

Sakarya’da Yerel İktidarın Karşısında  Muhalefet  eden  MHP’lilerdir.Biz  Bir  takım şeyleri  ifade  ediyoruz  diye  kişileştirilmesine  çomak  sokuyoruz   gibi algılanması  vahim bir  durumdur.

Şeker Fabrikası  bir  oldu  bittiğe  getirilmiştir.Şeker  fabrikası  bir  oldu  bittiye  geldi.Olup  bitenleri  görüyoruz.

Bank Asya  Adapazarı  Şeker  Fabrikasına  Çökmüştür

Adapazarı Şeker Fabrikası ile ilgili yaşanan olayları yine gündeme taşıyan Başkan Bülbül , Şeker Fabrikası ile ilgili yetkililerden cevap alamadıklarını belirterek, Bizim isimlerle meselemiz yok. Yaşanan hadiseler ciddi ölçüde şüphe uyandırıyor Herkes birbirini ele veriyor. Biz susarsak kim konuşacak? Herkes susmuş susturulmuş durumda dedi.

DOĞRULARI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

MHP İl Başkanı Levent Bülbül Adapazarı Şeker Fabrikası ile ilgili yaşanan olayları her hafta basın toplantına dile getirilmesine rağmen hala yetkililerden cevap alamadığını belirterek ”Bizim ne Ahmet Mülayimle, ne Ahmet Aya ile ne Ayhan Sefer Üstünle şahsi meselemiz yoktur. Ama bakıyoruz yaşanan hadiseler ciddi ölçüde şüphe uyandırıyor. Herkes birbirini ele veriyor. Biz susarsak kim konuşacak Herkes susmuş susturulmuş durumda”

ÖZÜR DİLEMESİNİ DE BİLİRİZ

Birileri bunları dile getirmesi gerekiyor. Biz bunları dile getiriyoruz diye herhalde ayıp etmiş olmuyoruz. Gerçek ayıbı yapanlar hesap vermiyor, konuşmuyor. Ama biz bunları dile getirmekle Ne gereği var bunların gibilerinden bir eleştirilerle karşı karşıya geliyoruz. Biz doğruları söylemeye, doğru bildiklerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Eğer bizim iddialarımızın karşısında karşı tarafın bir savunması varsa çıksın söylesin. Biz yanlış yaptığımız işlerden dolayı özür dilemesini de biliriz. Kimsenin şahsiyetiyle oynamak gibi bir niyetimiz bile yok diye konuştu.

SUYA ZAM KABUL EDİLEMEZ

Milliyetçi Hareket Partisi  İl Başkanı Levent Bülbül suya yapılan yüzde 16,7lik zammı eleştirdi. Bülbül, Mevcut hali el yakarken bu zam kabul edilemez dedi.

SASKİnin su zammını değinen Başkan Bülbül , Faturalar vatandaşın canını yakarken bunun üzerine yüzde 16,7lik zammın ön görülmüş olmasının neyle açıklayacağız! SASKİye yapılan yatırımlar vatandaşın sırtından sağlanacak su gelirleriyle mi yapılacak? Türkiyenin ekonomisi belli, emekliye yapılan zam belli. Enflasyon rakamlar yüzde 8ler seviyesinde. Bütün bu gerçekler ortada iken insanların açlık sınırların altında yaşarken insanların yaşamsal ihtiyacı olan suya bu kadar zam yapılmasını neyle izah edebiliriz. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Acilen bu yanlışlıktan dönülmeli. Vatandaşlarımız tepkisini koymalı.. Bu su parası kabul edilemez. Mevcut hali el yakarken bu zammın kabulü mümkün değildir dedi.

mhp2

İnşallah bedellerini ağır şekilde ödemeyiz

FETO operasyon kapsamında birçok kamu alanlarında çalışanların ihraç edildiğini belirten Bülbül, Bu meselenin en önemli noktası olan siyaset ayağına gelmemesi bizi endişeye sevk etmektedir dedi.

Bülbül, Bu yapıdan siyaset kurumundaki sızmalarla ilgili olarak gerekli mücadelenin yapılmamasının inşallah bedellerini ağır bir şekilde ödemeyiz. Bu FETO operasyonun topal bir şekilde devam etmesi yani siyaset kurumundan yokmuş gibi yapılması bizim gerçeğe ulaşmamızı engelleyemeyecektir. Operasyonlar bu şekilde devam ederse bu örgütün yapılandırılmasına gerçek manada bir darbe vurulamamış olacaktır. Bu noktada gerekenlerin acilen yapılması gerekir dedi.

mhp1  mhp3  mhp6

KAMU KABUL EDİYOR
Bülbül açıklamalarını şöyle sürdürdü: Sayıştay Raporu’nun sonuçlarıyla ilgili eksik gördüğümüz yerleri açıkladık. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu çıkmış, “Ne var bunda. Bizim hiçbir yanlışımız yok. Namussuzluğun hesabını sormayan namussuzdur” diyor. Geçen hafta Sayıştay uzmanlarının raporlarında ifade edilen hususlar belgeler incelenerek ortaya çıkarıldı. Sanki bunlar yokmuş gibi biz işkembe-i kübradan bunları uyduruyoruz gibi bir eleştiriyle karşımıza çıkılması yanlıştır. Kamu verdiği cevabında bizim saydığımız hususları teyit etmekte ve bir daha yapılmayacağını ifade etmektedir.
HİÇ HATA OLMAZ MI?
Meclis üyemiz Ahmet Ziya Akar bunları meclis kürsüsünde dile getirdi ama bakıyoruz belli basında, Zeki Toçoğlu konuşmuş, Ahmet Ziya dinlemiş gibi bir basın metni ortaya çıkmış. Arkadaş Allah aşkına bizim Büyükşehir Belediye Meclis üyemizin konuştuklarını da yazsanıza. Yüzde 10 komisyon alınmış diyor Serdivan Spor Kompleksinin ihalesinde. Sayıştay, ‘Ana yüklenici yüzde 10’u alıp çıkmış aradan’ diyor. Bu komisyonculuktur. Göz göre göre bu yüzde 10 nasıl verildi. Bu şirketler nasıl seçildi. Bunları sormak Allah rızası için bizlerin boynunun borcu değil mi? Bunları söylemekle ayıp mı etmiş oluyoruz?
Belediye raporlarında yanlış yaptığını kabul etmiş ama Allah bunları haklı yaratmış sanki? Hiç haksızlıkları, sıkıntıları yok. Bunu yazan basın mensuplarına yönelmenin bir alemi var mı? Yok. Ortada bir durum var. ‘Sorumluluğu olanlara karşı gerekli işlemler yapılacaktır’ demek bu kadar mı zor arkadaşlar. Hiç hata olmaz mı?
Fi-YAPI MESELESİ
Gelelim Fi-Yapı meselesine. Biz meclis üyelerimizle toplantı yaparken Fi-Yapı’nın çekleri gündeme geldi. Meclis üyemiz Erkal Etçioğlu bunları mecliste sordu. Zeki Toçoğlu da, “Ya baktık adamın işleri bozulmuş. Biz de çekleri iade ettik” dedi. Çekler ne şekilde emanete alındı. Nasıl teslim işleri yapıldı. Zeki Toçoğlu herhangi bir işlem yapmadığı için çekleri iade ettiklerini söyledi. Gerçekte öyle mi acaba? Hemen bu beyanından sonra bir inceleme yaptık. 9 Nisan 2012’de o alanda 1/5000’lik imar çalışması yapılmış. Bu çalışma belediye meclisinden geçmiş. MHP’nin o dönemki itirazına rağmen geçmiş. O dönemki meclis üyemiz Metin Ökden ile konuştuk. Kendisi bize, “Rant koktuğu için itiraz etmeden yapamadık” dedi.
İŞLEMLERİ YAPILMIŞ
Zeki Toçoğlu onlara tanınan imar ayrıcalığını Sakarya’ya nasıl bir lütuf gibi anlatılıyor ben anlamıyorum. Fi-Yapı’nın işlemi yapılmış. Hani tahsilat yapılmadan işlem yapmayacaktınız? Niye doğruyu söylemiyorsunuz. Koskoca meclis kararını yok mu sayacağız biz? Onlar 18 yıldan beri siyasette ama bizde 46 yıllık bir siyasi partiyiz. Ağaç kavuğundan çıkmadık. Sonrasında bu arazi haraç mezat bir şekilde mi satıldı. Fikret İnan’a sağladığımız ilave menfaat kimin menfaati. Bu milletin menfaati değil mi? Bunları sormamız gerekiyor. İşlem yapıldıysa ve 1.5 milyon TL’lik çekler de geri iade edildiyse ortaya çıkan zararı nasıl telafi edeceğiz. Bununla alakalı olarak muhataplarımızdan açıklama bekliyoruz. Açıklasınlar toplum tatmin olsun. Tereddütlü bir şey kalmasın.
UCUZ KURNAZLIK VAR
Zeki Toçoğlu, Fi-Yapı’nın MHP çevresinden gelen arkadaşlarla geldiğini söylüyor. Orada da ince bir ucuz kurnazlık var. Onlara da düşmeyiz arkadaşlar. Varsa o kişilerin hukuksuz tavrı çıksın onu açıklasın. Şimdi, “Hukuksuz bir şey yok ama bizi onlar tanıştırdı” diyor. Biz başka bir şey soruyoruz arkadaşlar. MHP’ye olta mı atılıyor. Parti olarak o oltaya gelir miyiz? Onunla ilgili sıkıntı varsa açıklasınlar. Sanki bizi susmaya ve zan altında bırakmaya çalışma varsa bu tezgaha gelmeyiz. Biz bir şey konuştuğumuz zaman AKP’nin bir grubunun hoşuna gidiyor. Bir kısmının hoşuna gitmiyor. Biz doğru belgelerle konuşuyoruz.
PATLATMAKLA MEŞGUL
AKP eski milletvekili Ali İnci’nin kardeşiyle ilgili olaylarda yaptığımız eleştirilerden birileri keyifleniyordu, birilerinin de paçası tutuşuyordu. Ben onlar mutlu olsunlar diye mi konuştum? Hayır. Birilerine iltimas geçildi, hukuk ayaklar altına alındı diye söyledik. Bugün herkes birbirine karşı bir şey patlatmakla meşgul. Filler tepişirken, milletin ezilmesine müsaade etmeyiz. Milletten başka dayanağımız yok. Biz bir şey söylerken birileri sevinir, birileri üzülür. Yarın da o üzülenler sevinenler, sevinenler üzülür. Belli bir yapıya su taşıma merakımız yok. MHP doğru gördüğü hadiseleri ifade eder.

AYIBI YAPANLAR KONUŞMUYOR
Bülbül Şeker Fabrikasıyla ilgili ise, “Biz kalktık Şeker Fabrikası’na operasyon yapıldığını söyledik ve bu işte parmağı olanlardan hesap sorulmasını istedik. Buna cevap verilmiyor olması ve olayı dile getiren kurumun sadece MHP olması endişelerimizi katlayarak arttırmaktadır. Bu meseleyle ilgili ciddi yolsuzluklar söz konusudur. Bunun üzerine gidilmesi lazım. Biz de susarsak kim konuşacak? Bunları dile getiriyoruz diye ayıp etmiş olmuyoruz. Gerçek ayıbı yapanlar konuşmuyor ama biz eleştiriyle karşı karşıya kalıyoruz” dedi. 

ogret1

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar