Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bizden Söylemesi

30 Temmuz 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Bizden Söylemesi
Bizden Söylemesi

Bizden Söylemesi

Yalçın Koçak

Biz devletsiz durmuşuz ama ordusuz hiç olmamışız. “Ordu-Millet” diye tarif edilen bir kavimizdir. Her aile de asker vardır, anıları vardır, bir zamanlar çavuş, onbaşı olmayana kız dahi vermezlerdi.

YALCIN“Demedin” demesinler; yazılı not düşüyorum.

Bu ipin, halatın belli bir kısmı incelmiş, hasarlanmış, yaralanmış.

a-) Kesip düğüm mü atmak lazım?

b-) O zayıf kısmı ilmek içine alıp öyle mi kullanmak lazım?

Kamyona branda sarmayı bilmeyenler, halatı çekerken ellerinin nasırları yanmayanlar, bu sorunun cevabının (b) şıkkı olduğunu bilemezler. Çünkü; germe halatları pek sevmezler.

Devlet bu, boşluk bırakamazsın.

Millet bu, acze düşüremezsin.

Aile bu, bütünlüğüyle oynayamazsın.

Biz devletsiz durmuşuz ama ordusuz hiç olmamışız. “Ordu-Millet” diye tarif edilen bir kavimizdir. Her aile de asker vardır, anıları vardır, bir zamanlar çavuş, onbaşı olmayana kız dahi vermezlerdi.

Ordu-Millet, Asker-Aile… Son sosyolojik olaylar bu denklemin imhası üzerine kurulu. En sağlam bağ, aile bağımız. Dede, Baba, Torun… askerlik hatıratlarımızla aramıza engel koyup, kavram yıpratması yapacaklar, nefret aşılayacaklar, sonrası aile bağlarımızı da çözecekler, bu beyin yıkayıcı iş, işlem ve mesajları, lanetleyin, uzak tutun hanelerinizden. Subliminal mesaj kefereleri, algı yöneticileri, kara gözlüklü medya farelerini uzak tutun evlerinizden.

Nereden buraya geldik? 1986 Kuleli´den başlayan bir yol, plan ve müsamahalar, bir komutanla açılan bir kapı, aynı komutanın; ileriki yıllarda PKK ile içli-dışlı ilişkisi olduğu bilinen güneydoğulu gözcülük mesleği olan bir Hacı´yı müteahhit yaptığını ve Suriye sınırı karakolları ve yolları ile sınır güvenlik işini onlara yaptırdığını da görüyoruz.

Evet; Yaşar Büyükanıt konuşmalı, esas görev süresi varken istifa eden Işık Koşaner konuşmalı. Neydi istifanın perde arkası, tehdit miydi? Yoksa bu yapıyı gördü; mücadele etmekten mi kaçtı?

İstihbarat ve Asker bu kalkışmadan habersizlerse daha da vahim; bu kurumlar elimizden çıkmış demektir.

Kim bilir belki birileri kendi kapınızın önüne bakın, hanenize bakın mesajı verdirmek istemiş olabilirler.

Çok yönlü düşünmemiz gereken vahim bir konu ile karşı, karşıyayız.

Bizce Askeri Şura´yı öne almak çözüm değildi, şu halatın zedeli kesimini ilmek yaparak devre dışı bırakmak en doğru olanı. Bu kadrolar hep defolu, sicillerinde hep sahte başarılar, naylon sertifikalar, dandik kokartlar var, işi aceleye getirmeyelim. Fırsatı değerlendirip, umumi temizlik yapalım.

Yağmurdan kaçarken, doluya tutulmayalım.

OHAL şartlarında Şura, zaten yapılmamalı.

Rektör atamalarımızda 1/9 hatalı atama yapıldı, pursantaj yüksek dikkat!

Değil mi? Sayın Cumhurbaşkanım.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar