Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beynim patlıyor, bu milletin en az üç nesli gitti

26 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Beynim patlıyor, bu milletin en az üç nesli gitti
Beynim patlıyor, bu milletin en az üç nesli gitti

HAYKIRAYIM DİYORUM…

 AHMET BERHAN YILMAZ

Çıkayım haykırayım diyorum, avazım çıktığı kadar. Yıllardır söylediklerimizi, anlattıklarımızı, anlatamadıklarımızı bir kere daha anlatayım, belki bir işe yarar.

Beynim patlıyor, bu milletin en az üç nesli gitti, üç nesli. Aldatıldı, dünyası karardı, kendilerini ülkeye ve İslam’a hizmet ediyor sanan birçok kişinin dünyası ve hala inatla savunuyorlarsa ahiretleri berbat oldu.

Kimse bunu konuşmuyor, kimse bunu dile getirmiyor. Aldatıldı, aldandı adı her neyse ama gitti en az üç nesil hem de Allah ile aldatılarak.

Yıllarca dedik ki bu yol yanlış, yapılanlar yanlış, anlamsız, gereksiz; çünkü Allah bizlerden kendisine, vatanına, milletine bağlı ihlâslı, hayırlı kul olmamızı, Peygamberine hayırlı ümmet, ahlaklı, dürüst ve imanlı müminler olmamızı, vatanımızı, milletimizi sevmemizi, emaneti ehline vermemizi ve ibadetlerini hakkıyla yerine getiren iyi birer kul olarak yaşamamızı istiyor.

Allah bizlerden zengin olmamızı, makam mevki sahibi olmamızı istemiyor. Öte yandan adam kayırmamızı, vatan, İslam ve millet içinde bölücülük yapmamızı kesinlikle yasaklıyor

Ama Allah şahit bu kadarını Sayın Cumhurbaşkanının kendisi dâhil, söylediği gibi, hiç kimse ama hiç kimse hatta sempatizan olan kardeşim sen bile beklemiyordun eminim. Hainliği, katil olmayı ve bu kadar merhametsiz olmayı asla beklemiyordun.

Şimdi biliniz ki; Allah korusun, bırakın şehit düşenleri, gazi olanları, devletin, milletin malına verilen zararı, ülkede oluşan bu kahredici kaos ortamını, haksız yere yargılanmayı, tutuklanmayı, soruşturulmayı, gözaltına alınmayı, şu dönemde haksız yere üzülen, korkan, tedirgin olan her bir günahsız vatandaşın, ailesinin ve günlerdir demokrasi adına evine gitmeyenlerin bütün vebali de sizlerin sırtındadır.

Bunca yıldır çalınan sorular, yapılan adaletsizlikler, liyakatsiz kişilerin sırf sizlerden diye bir yerlere getirilmesi, insanların mağdur edilmesi, zulmedilmesi karşısında bilerek ve bir menfaat umarak sustuysanız dünyanın sonu var da ahirette bu hesabın, bu hakların ve bu zulmün karşısında sonsuz bir azabın olduğunu unutmayınız.

BERRN1E

Allah Kuran’ı Kerim’de bizlere akıl et, düşün, kula kul olma, sadece bana kul ol ve sadece beni dinle diyerek imanımızı, ihlâsımızı ve dinimizi kendi aklımızla, Allah’ım emirleri doğrultusunda yaşamamızı emrediyor. Şimdi herkes kendini sorgulasın ve Allah’a bu düstur ve emirler doğrultusunda yaşayan kullardan olabilmemizi nasip etsin diye dua etsin, tedbirlerini alsın.

Yüce Allah’tan bu millete, bu vatana bir daha böyle acı ve kahredici günler göstermemesini, oluşan birlik beraberlik, güven, sevgi ortamının, belki de daha yeni yeni beyinlere kazınan milli birlik ve beraberliğin kıymetinin her daim kalbimizde yaşamasını diliyorum.

Bütün bunları düşünür ve bu yazıyı yazarken geçmiş yıllarda kimlerle neler paylaştığımız, neler konuştuğumuz ve neler dertleştiğimiz geçti gözlerimin önünden. Tabi ki çok dostumuzla bu sıkıntıları paylaşmışızdır ama şu an siyasette olması ve toplumun önüne çıkıp derdini haykırma imkânına sahip olması sebebiyle dostum, birlikte kırk yılımızı paylaştığımız Sayın İbrahim Aydemir’den ve onun ileri görüşlülüğünden bahsetmeden geçmek istemedim.

İbrahim Aydemir ile yaklaşık otuz yıl önce dünyevi hedeflerin ön plana alındığı, paranın ve makamın manevi değerlerden çok daha ön planda olduğu bu yapılanmanın İslami ve milli değerlere zarar verdiğini, çok hatalı bir yolda olduğunu her ortamda anlatmaya çalıştığımız ve bu gerçeği haykırdığımız halde şu an siyasetin içinden veya dışından bu örgüte buğz eden, hakaret edenlerin çoğu bizlere şiddetle karşı çıkıyorlardı. Bu sebeple yıllardan beri aynı şeyleri anlatmaya çalışan İbrahim Aydemir’in söyledikleri diğerlerinin söylediklerinden çok daha fazla önem arz etmektedir, çünkü gerçeği diğerlerinden çok daha önce görmüş ve dile getirmiştir.

Fakat şunu da belirtmek gerek ki asla ve asla bugün yaşananları hiçbirimiz öngörememiştik. Bizler sadece İslami ve milli açıdan ülkeye zarar verildiğinden, özelikle gençlerin aldatıldığından bahsediyorduk ki tekrar söyleyeyim ben adım kadar eminim ki bu yapılanmanın içinde olanların çok büyük çoğunluğu da bugünü asla akıllarından geçirmemişlerdir ve bilseler eminim asla bu örgütün yakınından bile geçmezlerdi.

Yaklaşık 20 yıl önce ortaya attıkları dinler arası diyalog saçmalığından sonra karşı olmakla kendimi bir kere daha haklı gördüğüm bu örgütün ve son günlerde liderinin geldiği bu zelil hal bizlere göstermiştir ki; Müslüman kaybedebilir, mağdur olabilir, mazlum olabilir ama rezil olmaz, zelil olmaz ve milyonlarca Müslüman’ın gece, gündüz bedduasını almaz. Allah buna izin vermez. Oluşan bu durum, bu yapılanmanın yıllardır ne kadar yanlış bir yolda olduğunu göstermektedir.

Bu arada bu gibi havaları fırsat bilerek suçsuz insanlara çamur atmaya kalkanlar, kişisel veya siyasal hesaplarını bu sayede görmek isteyenler ve kurunun yanında yaşlarda yanabilir diyerek ortalıklarda dolaşanlar, Allah korusun kurunun yanında yanan yaşın kendilerinin de olabileceklerini unutmayarak, adaletli dürüst, imanlı ve Allah’ın emri doğrultusunda konuşmalı ve tavır almalıdırlar.

Bu süreçte iyi niyeti sebebiyle aldanmış, aldatılmış, Vatana, millete, İslam’a hizmet ediyorum düşüncesiyle bu yapılanmaya sempati beslemiş olanların masumiyetlerinin ortaya konması şarttır. Bu süreç mutlaka vatan, millet sevdalılarının, mazlumun, masumun hakkı korunarak geçilmelidir.

Allah vatanın, milletin ve bir karar vermesi gereken mercilerin ve özellikle polisin, yargının, askerin yardımcısı olsun, hakkaniyet ve adaletle karar verebilmelerini nasip etsin.

YORUMLAR

İlgili Terimler :