Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11120 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Belediye Başkanı Cemal Akın, “Hava kirliliğinin olmadığı bir şehir olacak”

26 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Belediye Başkanı Cemal Akın, “Hava kirliliğinin olmadığı bir şehir olacak”
Belediye Başkanı Cemal Akın, “Hava kirliliğinin olmadığı bir şehir  olacak”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Doğalgaz Şirketi yetkilileri ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Şirket yetkililerini makam odasında ağırlayan Başkan Cemal Akın, kent merkezinde devam eden çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Cemal Akın;” Doğalgaz firmasıyla koordineli şekilde çalışarak mahallelerimizde hem doğalgaz ihtiyacının karşılanması hem de çalışmalar esnasında belediye hizmetlerimizin kesintisiz şekilde sürmesi için ne gerekirse yapıyoruz. 

doğalgaz(3)

Bugünde doğalgaz şirketi yetkilileri ile bir araya gelerek devam eden ve başlayacağımız yeni bölgeler hakkında istişarelerde bulunduk.

Çalışmalar planladığımız şekilde devam ediyor. Ayrıca doğal gaz ile birlikte yol yapım çalışmalarımızda devam ediyor.

Amacımız, vatandaşlarımıza, hava kirliliğinin olmadığı bir şehir bırakmak” dedi.

1959 Bartın`da doğdu.İlk orta ve lise tahsilimi Bartın’da tamamladı.1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.Başta Bartın Spor olmak üzere birçok spor kulübü ve derneklerde üst düzey yöneticilik yaptı.1991 yılında Bartın MHP İl Başkanı seçildi. 11 sene bu görevi yaptı.2003 yılı ve 2006 yılında yapılan kongrelerde MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeliğine seçildi.Evli ve iki çocuk babası olan Cemal Akın 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Bartın Belediye Başkanı Seçilmiştir.30 Mart 2014 tarihlerinde yapılan Yerel Seçimlerde ikinci kez Bartın Belediye Başkanı seçilmiştir.Belediye Başkanı Cemal AKIN aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyeliği,Batı Karadeniz Kalkınma Birliği BAKAB Encümen Üyeliği, Mahalli İdareler işverenleri Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

AKIN ATEŞ VE YOLCUOĞLU AİLELERİNİN MUTLULUKLARINA ORTAK OLDU
Belediye Başkanı Cemal Akın, Serap Ateş ile Sercan Yolcuoğlu’nun nikâh akitlerini gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Cemal Akın, çiftlerden gelen talepler üzerine nikâh akitlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Başkan Akın son olarak Aliye ve Turan Ateş çiftinin kızı Serap ile Behice ve İbrahim Yolcuoğlu çiftinin oğlu Sercan’ın nikâh akitlerini gerçekleştirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Cemal Akın;” Genç çifti ve aileleri tebrik ediyor, mutluluklarının daim olmasını diliyorum” dedi.
İTFAİYE EKİPLERİNDEN YANGINA ANINDA MÜDAHALEDE
Kavallar Caddesi’nde çıkan yangına Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri anında müdahale ederek olası bir can kaybını önledi.
Kavallar Caddesi’nde sebebi belli olmayan bir nedenden ötürü çıkan yangına Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri anında müdahale etti. Kısa sürede söndürülen yangında her hangi bir can kaybı yaşanmadı. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanı Cemal Akın aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.
AKIN TALEPLERİ DİNLEDİ
Belediye Başkanı Cemal Akın esnaf ziyaretlerine devam ediyor.
Başkan Akın son olarak Yukarı Çarşı, Lütfiye Caddesi’ndeki esnaflar ile Kemer Aile Çay Bahçesi’ni ziyaret etti. Ayrıca Karaçay Piknik Alanı ve Karaköy Muhtarı Burhan Pişkin’i ziyaret eden Başkan Cemal Akın karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet etti.  Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;” Bir taraftan mahallerimizde devam eden çalışmaları takip ederken bir taraftan da esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret edip sıkıntılarını ve taleplerini dinliyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yerinde görüp daire müdürlerine anında talimat vererek sorunların süratle çözülmesini sağlıyoruz. “ dedi.
AKIN “DAHA GÜZEL BİR BARTIN İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”
Antik parke taşlarla yeniden düzenlenen Köyortası Mahallesi’nde ki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Cemal Akın görevli personel ile sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Cemal Akın;” Belediye olarak doğal gaz çalışmaları sonrasında hasar gören yol ve kaldırımları elektrik telefon, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi diğer alt yapı gereksinimlerinin de karşılanmasından ve zeminin hazır olma süreci tamamlandıktan sonra eski yapıyı tamamen sökerek yeniden düzenlemeye devam ediyoruz.  Son olarak ta doğalgaz çalışmaları tamamlanarak zemini tesviye edilen Köyortası Mahallesi’nde antik parke taşlarla sil baştan düzenlemeye başladık. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Daha güzel bir Bartın, daha modern bir şehir olabilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Halkımıza hizmet borcumuzun olduğu bilincinde olup borcumuzu ödemek için uğraşıyoruz” dedi.
BARTIN BELEDİYESİ FARKI
Bartın Belediyesi tarafından örneği olmayan bir uygulama yapılıyor. İl dışında hayatını kaybeden ve ilimize defnedilmesi gereken yada ilimizide hayatını kaybederek il dışında defnedilmesi gereken tüm vatandaşlar Bartın Belediyesi tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen cenaze aracı ile Türkiye’nin 81 iline naklediliyor.
Ayrıca Bartın kent merkezindeki cenaze evlerine pide, lokum ve gülsuyu ile taziye ziyaretine gelenler için tabure temin ediliyor. Belediye Başkanı Cemal Akın, konuyla ilgili açıklamasında yerel yönetimlerin görevlerinin sadece su, kanalizasyon ve yol yapım çalışmaları olmadığını belirtti. Akın, “ Belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra, vatandaşlarımızın acılarını ve seviçlerini paylaşmak da bizlerin görevleri arasında yer alıyor. Doğumdan ölüme kadar olan süreçte, belediyecilik hizmetleri tüm vatandaşlarımızın istifadesine sunuluyor. Bu noktada halkımızın acılarını hafifletmek, acısını paylaşmak amacıyla cenaze hizmetlerimizin talebe cevap verir şekilde yürütülüyor olması önceliklerimizin arasındadır.” dedi.

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Türkiye’de örneği olmayan bir uygulama yapılıyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın 2009 yılında göreve gelmesiyle birlikte ilk verdiği talimatların başında yer alan cenaze hizmetleri çalışmaları, vatandaşa ücretsiz olarak sağlanıyor, Türkiye’nin 81 iline cenaze nakil işlemi gerçekleştiriliyor. Kent merkezindeki cenaze evlerine pide, lokum ve gül suyu gönderiliyor.Ayrıca  cenaze evine taziye ziyaretine gelen vatandaşların oturmaları için yine Bartın Belediyesi tarafından tabure temin ediliyor.

 “En Zor Anlarında Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Belediye Başkanı Cemal Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler, vatandaşlarımızın en zor anlarına da ortak olarak yanlarında yer alıyoruz. Vatandaşlarımızın en zor anları, yakınlarını kaybetmeleridir. O an ihtiyaç duyulan birçok şey vardır. Cenaze hüznü ve telaşı ile çözülemez. Burada Belediye olarak devreye giriyoruz. Bartın Belediyemize ait 2 adet cenaze yıkama yapılabilen, 2 adet klimalı morg görevi gören, 2 adet de açık taşıma görevi gören cenaze aracı olmak üzere toplam 6 adet cenaze aracımız bulunmaktadır. Bu araçlarımız ile ilimizde hayatını kaybedip, memleketine defin edilmesi gereken bir vatandaşımızı  veya il dışında hayatını kaybeden ve ilimizde defin edilmesi gereken bir vatandaşımızı ücretsiz olarak Edirne’den Iğdır’a kadar 81 ilimizden alıyor veya götürüyoruz. “ dedi.

“Hizmetlerimizin Tamamı Ücretsiz”

Yapılan tüm cenaze işlerinin ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Cemal Akın “Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar olan süreçte 659 kez Mücavir alan dışına, yani Van, Trabzon, İzmir, Edirne, Çorum gibi farklı illere cenazeler gönderdik veya aldık. Bu hizmetlerimizin tamamını ücretsiz olarak gerçekleştirdik. 2009 yılında göreve geldiğimde ilk işlerimizin başında bu çalışma gelmektedir. Çünkü millet olarak manevi duygularımız çok önemlidir. Bizler bu duygulara hassas bir şekilde yaklaşarak vatandaşımız için her şeyi düşünmekteyiz. Bu uygulamamızda görev alan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde görev alan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

AKIN, “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ HİÇ KİMSE BOZAMAZ”
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak tepki gösteren vatandaşların yanında yer alarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Akın, “Birlik ve beraberliğimizi hiç kimse bozamaz” dedi.
Belediye Başkanı Cemal Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “15 Temmuz gecesi yaşananlar nedeniyle meydana gelen olumsuzluklar, halkımızın birlik ve beraberliği ile kısa zamanda aşılacaktır. Bu olay sonrasında atılacak olan adımlar, alınacak olan kararlar büyük önem taşımaktadır. Hem ilimizin Belediye Başkanı olarak, hem de ülkemizin bir vatandaşı olarak Devletimizi korumak ve kollamak için her zaman görev başında olacağım” dedi. Başkan Akın, Cumhuriyet Meydanında gelişmeleri takip eden gazeteciler ve Bartın Belde Belediye Başkanları ile bir araya gelerek sohbet etti.

 

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar