Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11291 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Aile toplumun çekirdeğidir’’

22 Kasım 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Aile toplumun çekirdeğidir’’
Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Aile toplumun çekirdeğidir’’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Aile toplumun çekirdeğidir’’

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu ve diğer on iki ilçe şube başkanını makamında ağırladı. Toplumun tüm değerlerinin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile birlikte korunabileceğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Aile toplumun çekirdeğini oluşturur. O çekirdek içinde bulunduğu toplumun içinde serpilir ve gelişir. Yeni tohumlar vererek inkişaf eder. Bir toplumun geleceğini tahmin etmek, değerler açısından aile yapısına bakmakla mümkündür” dedi.

STK’LARIMIZ ÖZ DEĞERLERİMİZİ GERİ KAZANMADA ADIMLAR ATIYOR

‘’Toplumlar ortak değerler üzerinde uzlaşan ailelerden oluşur’’ ifadesini kullanan Başkan Karaosmanoğlu, “Aileler amaçlı bir şekilde millî değerlerine sahip çıkarsa, içinde bulundukları milletleri de şekillendirirler. Çünkü değerler, toplum fertleri tarafından paylaşılır, ciddiye alınır. Zira değerler, sosyal ihtiyaçların karşılanmasında fert ve topluma motivasyon işlevi kazandırır. Aileye ve aile değerlerine hizmet eden STK’larımız da bireylerin yalnızlaştığı, değerlerin giderek yitirildiği toplumumuzda öz değerlerimizi geri kazanıma yönelik önemli adımlar atmaktadırlar. Bizlere de bu noktada yol gösterici, rehber olmaktalar” diye konuştu.

ÖNCÜ VE ÖRNEK TÜRKİYE’NİN TEMELLERİ ATILIYOR

Toplumumuzun geleneksel bir aile yapısına sahip, yani sadece çekirdek diye tabir ettiğimiz bir aileden öte anne, baba, çocuk, büyük anne, büyük babanın da içinde olduğu geniş bir aile yapımız olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu tip aile yapıları, ferdin doya doya mensubiyet duygusunu içselleştirdiği ve sosyalizasyon sürecine katıldığı bir ortamdır. Bu noktada Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve sizlerin ürettiği projeler ve aileye temas eden organizasyonları şahsen destekliyorum. Bireyin ruhsal gelişimi bu tip aile yapılarında daha sağlıklı ve dengeli bir seyir izler. Böyle bir gelenekle beslenen milletlerin ve bireylerin geleceği de aydınlıktır. İşte böylesine aile yapılarını koruyabilmek hepimizin ödevi olmalıdır. STK’larımız değerli çalışmalarıyla gelecekteki parlak günlerin; dünyaya öncü ve örnek bir Türkiye’nin de temellerini atıyor” ifadelerini kullandı.

SAĞLIKLI BİR NESİL ANNELERİN ELLERİNDE YETİŞİR

‘’Aile yaşamınızdaki huzur ve o huzurlu yuvalarda yetişecek nesiller için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de var gücümüzle çalışıyoruz’’ şeklinde açıklamasına devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “Meslek ve Sanat Eğitimi kurslarımızda özellikle ev hanımlarını sosyal çevreye kazandırma noktasında önemli adımlar atıyoruz. Kadın istihdamına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarımızla çocuklarımızın eğitimi için yaptığımız her girişimde sürece annelerimizi de dâhil ediyor, eğitimlerimizle onlara bilinçli ebeveyn olma yolunu gösteriyoruz. Okuma yazma kursları açıyoruz. Sağlıklı yaşamın temellerini henüz çocuk doğmadan anne karnında atıyoruz. Her anneye süt yardımında bulunuyoruz. Annelerimiz daha sağlıklı olsun ve sağlıklı nesiller yetiştirsin diye ‘sağlık için harekete geç’ kampanyamızı başlattık. Gerek ücretsiz spor aktiviteleri gerekse eğitimlerle önce annelerimizin daha sağlıklı bireyler olmalarının önünü açıyoruz. Çünkü biliyoruz ki; anne ne kadar sağlıklı olursa yetiştirdiği birey de o kadar sağlıklı olur. Sağlıklı bir nesil sağlıklı annelerin ellerinde yetişir” diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Karaosmanoğlu, ”Öğretmenlerimiz bizim baş tacımızdır”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Kılavuz Gençlik, Bilgi Evi ve Akademi Lise’nin öğretmenleriyle buluştu. Yaklaşık 200 kadar öğretmenin katıldığı programda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim en önemli çalışmamız eğitim hizmetlerimizken, öğretmenlerimiz de bizim baş tacımızdır” dedi.

NESLİ İHMAL EDERSEK, İMAR ETTİĞİMİZ ŞEHİRLER TARUMAR OLUR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi’nin de hazır bulunduğu birliktelikte, çocuklara ve gençlere eğitim hizmeti verilmesi noktasında Belediye kanununda bu türden maddelerin olmadığını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Ancak ülkemize ve kentimize karşı üstlendiğimiz sorumlulukta gençleri asla ihmal edemezdik. Bunu nedenle eğitim çalışmalarına çok büyük önem veriyoruz. Unutmamak gerekir ki, bir şehri imar ederken nesli ihmal edersek, imar ettiğimiz şehirler ihmal ettiğimiz gençler tarafından tarumar olur” diye konuştu.

AHLAKLI, VATANPERVER VE ÜRETEN NESİL YETİŞTİRECEĞİZ

İnsan dediğimiz varlığın bazen ölçüsü olmadan her türlü kötülüğü ve vahşeti sergileyebildiğinin de altını çizen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Günümüzün terör olayları maalesef bu coğrafyada yüzyıllardır vardır. Asırlardır bu topraklarda yaşayan atalarımıza ve günümüzde yaşayan bizlere ellerinden gelen her türlü kötülüğü yapmaya çalışıyorlar, gelecekte de yapmaya devam etmek isteyeceklerdir. Bilmeliyiz ki terör örgütleri ve onların yardımcıları asla durmayacaktır. İşte bizlerde her zaman tetikte olurken, güçlü de olmak zorundayız. Bakınız 15 Temmuz’da milletimiz güçlü olmasaydı, FETÖ darbe girişimi başarılı olsaydı, ülkemiz çok zor günlere tanık olacaktı. İşte sizlere ve bizlere bu noktada düşen görev ahlaklı, vatanperver ve üreten insanlar yetiştirmektir” şeklinde konuştu.

EĞİTİM HİZMETLERİYLE KENTİMİZİ MANEVİ OLARAK İMAR EDİYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim hizmetlerinde çalışan öğretmenlere, görevinizi iştahlı ve severek yapmalıyız hatırlatmasını da yapan Başkan Karaosmanoğlu, “İşimizi seversek bu alanda başarılı oluruz. Unutmayın, bizler yaptığımız bu hizmetle kentimizi manevi olarak da imar ediyoruz. Geleceğimizin huzuru, barışı ve kalkınmasını inşa etmek amacındayız. Gelecekten o kadar eminim ki hizmet verdiğimiz gençler arasından milletimize faydalı birçok insan yetişecek. Sizin en hayırlı olanınız insanlığa faydalı olandır inancıyla çalışmalarımızı sürdürmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

AJANDASI KARANLIK İNSAN YETİŞTİRMİYORUZ

Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmetlerinde çalışan öğretmenlerden, dün nasıl işlerine dört elle sarıldılarsa yarında bu inançla çalışmaya devam etmelerini isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sizlerden eğitim alan yavrularımızı kendi evladınız ve kardeşiniz gibi görerek onlara hizmet vermenizi istiyorum. Evlatlarımızı hayata iyi hazırladığınızda, yetiştirdiğiniz bir öğrenci yarının bin öğrencisi olacaktır. Milletimize ve insanlığa bu halis niyetle hep birlikte hizmet edeceğiz. Ülkesini ve bayrağını seven, ajandası karanlık olmayan ve devleti haricinde başkasına asla hizmet etmeyecek insan yetiştirme gayretindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

BÜYÜKAKIN, “EN ÖNEMLİ GÖREVİ İFA EDİYORSUNUZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın’da, Öğretmeler gününün hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında, “Bu çalışma belki belediyemizin en güzel çalışmasıdır. İnsanlarınızın karakter inşasını doğru yapamadığımız zaman, ülkeniz işgal edilme riskine girecektir. Bunu en son örneğini 15 Temmuz’da gördük. İşte bu çalışmanın ne kadar önemli ve hassas olduğunu da bu hain FETÖ darbe girişiminde görmüş olduk. Sizler, vatanımıza sahip çıkmanın en önemli görevini ifa ediyorsunuz” diyerek sözlerini tamamladı.

BİRBİRİNDEN FARKLI VE FAYDALI EĞİTİMLER VERİLİYOR

İkisi Roman mahallesinde olmak üzere 10 ilçede açılan 15 Bilgi Evin’de çocuklara Matematik, Türkçe, İngilizce, Fen, Bilgisayar gibi derslerin yanında, mental aritmetik, değerler eğitimi, spor ve kulüp faaliyetleri de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından veriliyor. Aile içi eğitim seminerleri, çocukların anneleriyle vakit geçirdikleri anne okulu ve kitap okuma programları ve benzeri etkinlikler ile çocuğun kişisel gelişimine katkı sunacak çalışmalar gerçekleştirilen hizmetlerin yanı sıra, Kocaeli’nde lisede okuyan öğrencilerin katıldığı Akademi Lise kapsamında; Değerler eğitimi, akademiye hazırlık programı, kulüp faaliyetleri, mezun destek programı gibi faaliyetlerin yanı sıra gençlere atölye etkinlikleri, gençlik stüdyosu, okuma grupları, kütüphane, bilişim, gençlik kampları, kültür gezileri, sanat atölyeleri, dil eğitimi, tefekkür programları düzenliyor ve gençlere spor imkânları da tanınıyor.

Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman İSU’da

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ı makamında ağırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürü İlhan Bayram, kurum olarak yaptıkları yatırımlar ile önümüzdeki dönemde yapacakları projeleri paylaştı.

ENERJİ YATIRIMLARINA ÖNCELİK

Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Genel Müdür İlhan Bayram’ı ziyaret etti. Milletvekili Yaman ile bir süre makamında baş başa görüşen Genel Müdür İlhan Bayram, ardından kurumun geçmişte yaptıkları örnek projeler ile devam eden yatırımları hakkında bilgi verdi. Dilovası ve Başiskele Kullar İleri Biyolojik ile Kandıra Sucuali Atıksu Arıtma Tesislerinin inşaatlarının sürdüğünü ifade eden Genel Müdür İlhan Bayram, Dilovası Arıtma Tesisi’nin tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Kurum olarak enerji maliyetlerini azaltmak için HES ve Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımlarının sürdüğünü de aktaran İSU Genel Müdürü, Kullar ve Gebze Arıtma Tesisleri’nde çamurların bertarafı ve çamur yakma maliyetlerini azaltılması ile çıkan enerjiden yararlanmak için Çamur Yakma Tesisi inşa çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

İLÇELERDE ŞEBEKE SCADASI

İçmesuyunda kayıp kaçağın yoğun olduğu ilçelerden olan İzmit’te şebeke scadası çalışmalarının sürdüğünü de anlatan Genel Müdür İlhan Bayram, önümüzdeki yıl Derince, Körfez ve Karamürsel ilçelerinde yatırımlara ağırlık vereceklerini kaydetti. Kurum olarak marka şehir Kocaeli için yatırımlar yaptıklarını da ifade eden İSU Genel Müdürü, yaptıkları proje ve yatırımlar ile gerek ülkemize ve gerekse gelişmekte olan ülkelere örnek olduklarını sözlerine ekledi. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden İSU Genel Müdürü Bayram, Milletvekili Cemil Yaman’ın Dilovası Belediye Başkanlığı döneminde birlikte birçok altyapı projesine imza attıklarını da kaydetti.

ŞEHRE KATKIDAN DOLAYI TEŞEKKÜR

Gösterdikleri ilgiden ve yaptıkları yatırımlardan dolayı teşekkür eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin örnek kurumu olan İSU Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği yatırımları yakından takip ettiğini ifade etti. Kocaeli’nin marka şehir olmasında İSU Genel Müdürlüğü’nün önemli hizmetleri bulunduğunu aktaran Yaman, yaptıkları yatırımlardan ve şehre yaptıkları katkılardan dolayı Genel Müdür İlhan Bayram’a teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Suriyeli çocuklar, Bilim Merkezi’nde atölye çalışmalarına katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Kocaeli Bilim Merkezi’nde Kocaeli’nde yaşayan Suriyeli çocuklara yönelik ‘’Kucaklayan Bilim Suriye’’ etkinliği düzenlendi. Dünya Çocuk Hakları Günü’nde düzenlenen etkinliğe katılan çocuklar, Bilim Merkezi’nde birbirinden ilginç düzenekler arasında güzel bir gün geçirirken, atölye çalışmalarına da katıldı.

AMAÇ BİLİM KÜLTÜRÜNÜN YAYILMASI

Ülkemizde bilimsel oluşum, kavramların topluma tanıtılması, öğretilmesi ve sevdirilmesi ve bilim kültürünün ülkemizde yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Suriyeli çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi. Kocaeli genelinde yaşayan Suriyeli çocuklar ve ebeveynleri Kocaeli Bilim Merkezi’ni ziyaret ederek, hazırlanan atölye ve bilimsel etkinliklere katıldı, bu şehre ait olduklarını hissetmeleri sağlandı.

ATÖLYELER KURULDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, KO-MEK, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, SEKA M. Ali Kağıtçı Müzesi ve Kocaeli Tıp Fakültesi Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen programda 8 adet atölye kuruldu, 9 farklı etkinlik düzenlendi ve simülatör ve Plenataryum Gösterimi yer aldı.

Sokaklarda dilenenleri ilgili kurumlara yönlendirin

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, n ihtiyaç sahibi olmayan ve dilenciliği meslek edinen kişilere karşı vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunuyor. Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İzmit Kaymakamlığı’nca yapılan toplantıda alınan karar gereğince vatandaşlara broşür dağıtıyor. Broşürlerde “Dilencilere yardım etmek istiyorsanız, para vermek yerine ilgili kuruluşlara yönlendirebilirsiniz” gibi bilgiler bulunuyor.

VATANDAŞLARIN HUZURU İÇİN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri kendi sorumluluk alanlarında vatandaşların huzur ve refahı için 7 gün 24 saat görev yapıyor. Bu kapsamda dilenciliği meslek edinenlere yönelik ana arterler, sokaklar ve yürüyüş yollarında görev yapan Büyükşehir ekipleri, gerekli önlemleri de alıyor. 2016 yılında bu tarz dilencilere yönelik 96 dilenciye Kabahatler Kanunu’na göre ceza kesen ekipler, ayrıca dilenen küçük yaştaki çocukları Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim ediyor.

EL BROŞÜRLERİ DAĞITILDI

Büyükşehir Zabıta ekipleri, duygu sömürüsü yaparak halkı kandırmaya çalışan, ihtiyaç sahibi olmayan ve kendine bu işi meslek edinen dilencilere karşı vatandaşlara bilgilendirici el broşürleri dağıttı. Ekipler bu tarz kişilere yapılan yardımların dilendiriciliği artırdığını ve ihtiyaç sahiplerinin bu yardımlardan mahrum kalabildiğini aktardı.

KURUMLAR YARDIM YAPIYOR

Büyükşehir ekipleri dilencilik yapan Suriyeli mülteciler ve mağdur durumda olan Kocaeli’deki dilencilere İl Sosyal Hizmetler Müdürlükleri ve KBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce başvurmaları halinde gerekli yardımların yapıldığı bilgisini verdi.

Misafir öğrencilere deprem eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezi, şehir dışından gelen öğrencileri ağırladı. Deprem eğitimi alan öğrenciler, doğal afetlere karşı daha bilinçli bir hale geldi.

FARKLI İLLERDEN EĞİTİME GELDİLER

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilip desteklenen Kalkınan Türkiye’nin Lider Gençleri Projesi kapsamında sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezi; Van, Gümüşhane, Erzincan ve Çankırı’dan gelen öğrencilere deprem bilinci ve uygulamalı deprem eğitimi gerçekleştirdi. Proje kapsamında şehrimizde bulunan öğrenciler, merkezde deprem hakkında bilinçlendirildi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde verilen eğitimler ile Kocaeli halkı deprem konusunda bilinçlendirilmeye devam ediyor. Merkez hizmeti sadece Kocaeli’ye sunmuyor, şehir dışından gelen misafirlere de deprem eğitimi veriyor. Proje kapsamında misafir öğrencilere eğitim verilmeye devam edecek.

Çınarlıkent’te ön teslim heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut A.Ş. tarafından yapılan Çınarlıkent konutlarında sona gelindi. Yapımı tamamlanmak üzere olan konutların toplam 418 adedinin 28 Kasım tarihinde ön teslimine başlanacak. Vatandaşlar ön teslimde dairelerinin kontrollerini sağlayacak. Hak sahipleri teslim programına www.kentkonut.com.tr adresinden ulaşabilecek, ayrıca bilgilendirme de yapılacak.

SOSYAL KONUTTAN DAHA KALİTELİ

Daire tipi 1+1, 2+ 1 ve 3+1 olarak planlanan projenin içerisinde farklı donatı alanları da bulunuyor. Proje kapsamında aileler için kaliteli bir yaşam vaat eden projede, site içi ve site girişi güvenlik, çocuk oyun grubu, çardak ve oturma grupları, açık otoparklar, merkezi ısıtma, merkezi su deposu, mescit, spor sahaları ve sosyal tesis alanı yer alıyor. Çınarlıkent konutlarında sosyal konut projesiyle birlikte malzeme kalitesi de dikkat çekiyor.

TOPLAMDA 20 BLOK 584 DAİRE 3 İŞYERİ

Çınarlıkent projesinde 20 blok üzerinde 584 daire ve 3 adet iş yeri bulunuyor. Proje kapsamında 44 adet 1+1 daire, 390 adet 2+1 daire ve 150 adet 3+1 daire yer alıyor. Yapımı tamamlanan 16 blok 418 dairenin ön teslimi gerçekleştirilecek. Kalan 4 blokta yer alan 166 adet daire ve 3 adet iş yerinin satışına ise çok yakın bir süre sonra başlanacak.

Sabiha Gökçen seferleri yoğun ilgiyle başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş. tarafından Sabiha Gökçen Havalimanı’na başlatılan 250 No’lu hatta otobüs seferlerine başlandı. Sabiha Gökçen’den yurt içi ve yurt dışına uçacak Kocaelililer, Otogar’dan başlayan ilk seferlere yoğun ilgi gösterdi.

24 SAAT KESİNTİSİZ SEFER

İzmit Şehirler Arası Otobüs Terminali ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki seferler, günün 24 saati kesintisiz olarak her saat başı yapılıyor. 60 ile 90 dakika arasında süren yolculuk ile vatandaşlar güvenli bir şekilde havalimanına ulaşıyor.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşımda Büyükşehir’in araçlarını tercih eden yolcular, hizmetten oldukça memnun olduklarını belirtti. Her hafta havalimanına gittiğini ifade eden Coşkun Turhan, ‘’Çok güzel bir hizmet oldu. Daha önceden özel servislerle veya kendi aracımızla ulaşımı sağlıyorduk. Fakat bu hizmeti duyar duymaz ilk gün kullanmaya karar verdim. Büyükşehir Belediyesi’ne hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

OTOGAR-SABİHA GÖKÇEN HATTI DURAKLAR

 • OTOGAR
 • OTOGAR IŞIKLAR
 • YAHYA KAPTAN KANDIRA YOLU
 • KANDIRA SAPAĞI
 • TRAFİK ŞUBE D-100
 • HALKEVİ D-100
 • ORDUEVİ
 • KURUÇEŞME IŞIKLAR
 • ÇENESUYU D-100
 • DERİNCE GEÇİT
 • DERİNCE 44 EVLER SOPALI SAPAĞI
 • 95 EVLER
 • KÖRFEZ BELEDİYESİ
 • HEREKE D-100
 • DİLOVASI MERKEZ D-100
 • GEBZE ANİBAL
 • GEBZE ESKİHİSAR
 • GEBZE TOPÇULAR
 • GEBZE FENİŞ
 • GEBZE YENİ MAHALLE
 • SABİHA GÖKÇEN

SABİHA GÖKÇEN-OTOGAR HATTI DURAKLAR

 • SABİHA GÖKÇEN
 • GEBZE YENİ MAHALLE
 • GEBZE FENİŞ
 • GEBZE TOPÇULAR
 • GEBZE ESKİHİSAR
 • GEBZE ANİBAL
 • DİLOVASI MERKEZ D-100
 • HEREKE D-100
 • KÖRFEZ BELEDİYESİ
 • 95 EVLER
 • DERİNCE 44 EVLER ÜST GEÇİT
 • DERİNCE GEÇİT
 • ÇENESUYU D-100
 • KURUÇEŞME SGK
 • ESKİ CEZAEVİ
 • ORDUEVİ
 • HALKEVİ D-100
 • TRAFİK ŞUBE D-100
 • KANDIRA SAPAĞI
 • YAHYA KAPTAN KANDIRA YOLU
 • OTOGAR

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar