Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Dişli, “İşinizi severek yapın” Taşeron çalışanlar bilgilendirildi

23 Ocak 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Başkan Dişli, “İşinizi severek yapın” Taşeron çalışanlar bilgilendirildi
Başkan Dişli, “İşinizi severek yapın”  Taşeron çalışanlar bilgilendirildi

Başkan Dişli, “İşinizi severek yapın”

Taşeron çalışanlar bilgilendirildi

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve taşeron işçilerin kadroya geçişleriyle ilgili oluşturulan kurul, Çark Mesire Düğün Salonunda taşeron işçilerle toplantı yaptı.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve taşeron işçilerin geçişleriyle ilgili oluşturulan 5 kişilik komisyon, belediyede çalışan 470 kişiden oluşan taşeron personelle bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda öncelikli olarak komisyon  üyelerine taşeron geçişleriyle ilgili sorular soruldu. Soruları cevaplayan Komisyon Üyesi ve Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, “ 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında oluşturduğumuz şirketin taslak kuruluş aşaması tamamlandı. Şubat ayında yapılacak meclis toplantımızda onaylandıktan sonra Ticaret Sicil kaydımızı yaptıracağız. Kim hangi pozisyonda çalışıyorsa aynı pozisyonda görevleri devam edecek ve belediyenin kadrolu personeli olacak”dedi.

2 NİSAN’DA

Başkan Yardımcısı Özüm, “2 Nisan’dan itibaren belediyenin kuracağı şirket personeli olacaksınız. Hangi haklar varsa hepsinin tamamını kazanmış olacaksınız.Şu anki maaşlarınız ve haklarınızla geçeceksiniz.Hepiniz sendikalı olacaksınız.İlla sendikalı olmak zorunda değilsiniz ama sendika ile haklarınızı ve hukuklarınızı daha iyi savunursunuz.Tazminat haklarınız şirkete geçmiş olacak. Promosyan mutlaka alırsınız. Geçişlerde sınav idarenin inisiyatifinde olacak. Sözlü, yazılı veya mülakat şeklinde olacak.Sorular Valilik tarafından gönderilecek.Yazılı sınavda 50 pusan baz alınacak. Sözlü sınavda başarılı başarısız olarak geçecek. İtiraz hakkınız olacak. İtiraz edebileceksiniz.İ tirazlarınızı Valilikte Vali Yardımcısı Başkanlığında oluşturulan İtiraz Komisyonu’na yapabileceksiniz.”diye konuştu.

HÜKÜMETİN FEDAKARLIĞI

 Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kraraname ile birlikte devletin taşeron çalışanlarına kadro verdiğini belirterek, “Devletimizin çıkardığı Kanun Hükmünde Kararname ile tüm taşeron çalışanlar artık kamunun birer çalışanı haline gelmiş oluyor. Bu gerçekten çok kişinin arzu edipte yakalayamadığı bir fırsat. Devlet böyle zor günlerde çok önemli bir karar alarak tüm taşeron çalışanların kadroya alınması için büyük bir adım atmış bulunuyor. Bu gerçekten çok önemli bir karar. Kolay bir iş değil. Bir tarafta Afrin gibi bir operasyon süreci yaşanırken diğer tarafta taşeron olarak çalışanların kadroya alınmalarıyla ilgili ciddi bir adım atıyor. Bundan sonra hepiniz sendikalı olacaksınız. Yani tüm haklarınızı sendika yoluyla daha iyi arayacaksınız. Bir tarafta belediye bir tarafta sendika sizin yerinize bizimle pazarlık yapacak.”dedi.

Baştan Dişli, “İşinizi severek yapın. Ne kadar işinize sahip olursanız, kamunun malına ne kadar sahip çıkar korursanız o kadar hem sizin hem ülke şartlarınız için olur. Hükümetimizin yaptığı bu fedakarlığı unutmayın” diye konuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar