Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan AK ‘tan 1 Mayıs Mesajı

30 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Başkan AK ‘tan 1 Mayıs Mesajı
Başkan AK ‘tan 1 Mayıs Mesajı

Başkan AK ‘tan 1 Mayıs Mesajı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı. Başkan Ak mesajında, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın barış, huzur ve bayram havasında geçmesi temennisinde bulundu.

1 Mayıs’ın toplumsal barışa, insanlar arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesine fırsat ve vesile olmasını dileyen Başkan Ak, “Her zaman söylediğimiz gibi bizler için alın teri ve emek en yüce değerdir. Çünkü bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. Her türlü şartta emek veren işçi kardeşlerimizin sadece yılın belli bir gününde değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.

sa1

Biz de AK Parti olarak emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmaları için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Demokratik mücadelenin en önemli alanı olan emeğe saygının yollarını açmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile işçi ve emekçi vatandaşlarımızın bu anlamlı günlerini en güzel duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum” İfadelerini kullandı.

En Bereketli Yağmur, Alın Teri’dir

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

fatmavarol
Bugün dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olarak, rekor büyüme hızıyla 2023’e emin adımlarla gidilebiliyorsa bu başarının, gecesini gündüzüne katarak, alın teri döken işçilerin ve çalışanların sayesinde gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Varol,
’’Nasıl ki, hizmet sektörlerinde ve diğer iş alanlarında emekleriyle bu başarının gerçek sahipleri olan işçiler, güçlü bir Türkiye için gecesini gündüzüne katarak çalışıyorlarsa; Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ve Başbakanımız Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun devam ettirdiği vizyonla, devletimiz de her bakımdan Avrupa Birliği standartları ve daha demokratik bir Türkiye olma yolunda çalışmalarını azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.
Yıllarca en temel haklarından mahrum bırakılmış işçilerimize, darbe yönetimlerinin yasaklamış olduğu 1 Mayıs’ın, 2008 yılından itibaren Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanması sağlayıp, resmi tatil ilan ederek ve bu özel günün bir bayram havası içerisinde kutlanmasının yolunu açan hükümetimiz, alın terine ve işçilerimizin nasır tutan ellerine verdiği kıymetle çalışmalarını sürdürmüş, verdiği kadro müjdesiyle de, bu önemli günün bu yılki anlamını bir kat daha da arttırmıştır. Hiç bir zaman unutulmamalıdır ki en bereketli yağmur, alın teridir.
Bu duygu ve düşüncelerle ve 1 Mayıs vesilesiyle tüm işçilerimizin bayramını tebrik ediyor, 1977 yılı 1 Mayıs’ında ve çeşitli iş kazalarında hayatlarını kaybeden ve yaralanan bütün işçilerimizi rahmet ve minnet ve şükranla anıyorum.’’ dedi.

Likos’tan 1 Mayıs Mesajı

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

akgenc

Çalışan kesimlerin hak ve taleplerinin dile getirilmesine vesile olan Emek ve Dayanışma Günü’nün, huzur ve güven içinde kutlanmasını dileyen Sinan Likos, mesajında şu ifadelere yer verdi:“ Çalışan kesimlerin hak ve taleplerinin dile getirilmesine vesile olan Emek ve Dayanışma Günü’nün, huzur ve güven içinde kutlanmasını diliyorum. 1923 yılından itibaren ülkemizde kutlanan 1 Mayıs, AK Parti Hükümeti’nin 2009 yılında kanunlaştırması ile resmi bayram olarak kutlanmaya başlamış ve çalışan emekçilere hediye edilmiştir. Tüm emekçilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve hayat standartlarının yükselmesi isteği çalışanların en temel hakkıdır. Ancak bu istek ve taleplerin dile getirilme şeklinin karşılıklı diyalog içinde olması temenni ediyor ve önemsiyorum. Geçmişte yaşanan bazı olumsuzlukların yeni 1 Mayıslarda yaşanmamasını, birlik, beraberlik ve coşku içerisinde bir emek ve dayanışma günü kutlaması olmasını diliyor, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar