Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım’ın Ramazan Bayramı mesajı

04 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Başbakan Yıldırım’ın Ramazan Bayramı mesajı
Başbakan Yıldırım’ın Ramazan Bayramı mesajı

Başbakan Binali Yıldırım’dan Ramazan Bayramı mesajı

Başbakan Binali Yıldırım Ramazan Bayramı mesajı yayımladı.

Başbakan Binali Yıldırım, “79 milyon vatandaşımız müsterih olsun ki tüm gayretimiz huzur ve kardeşliğimizin daim olmasıdır. Terör belasını bu ülkenin gündeminden çıkarmak için ahdettik. Gece gündüz demeden hep birlikte çalışıyoruz, şehirleri hain terör odaklarından temizledik, temizliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Huzur ve dayanışmanın yaşandığı, bir ve diri olmanın anlam bulduğu günün geldiğini ifade eden Yıldırım, bu kutlu günlerde uzakların yakın olması, dostlukların pekişmesi ve küslüklerin son bulması temennisine bulundu.

Vatandaşlar evlerinde güven içinde olsun diye bir an dahi düşünmeden kendini feda eden, vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan yürüyen, “Onlar ölü değildir, onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz” müjdesine mazhar olan şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyen Yıldırım, Allah katındaki en üst mertebelerden olan gazilik mertebesine ulaşan gazilere de hayırlı ve bereketli ömür diledi.

binali

– “ÜSTÜNLERİN HUKUKUNDAN, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE GEÇEN BİR TÜRKİYE VAR”

“79 milyon vatandaşımız müsterih olsun ki tüm gayretimiz huzur ve kardeşliğimizin daim olmasıdır. Terör belasını bu ülkenin gündeminden çıkarmak için ahdettik. Gece gündüz demeden hep birlikte çalışıyoruz, şehirleri hain terör odaklarından temizledik, temizliyoruz” diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

“Sizlerden bir dua da Gazze’de, Suriye’de ve dünyanın farklı bölgelerinde aynı gönül dilini konuşan kardeşlerimizin yaşadığı acı ve sıkıntıların son bulması için istiyorum. Huzur, barış ve kardeşliğin 5 kıta, 7 iklimde egemen olması için elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz. 14 yıl önce başladığımız kutlu yürüyüşümüz devam ederken her zamankinden daha güçlü bir Türkiye var bugün. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye her alanda kalkınmış. Tüm dünyada mazlumların umudu, kimsesizlerin sesi olan, gündem belirleyen, bayrağı 5 kıtada dalgalanan, milletini vesayet ve yasaklardan uzaklaştıran, demokrasiye inanan ve onu yücelten, üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçen bir Türkiye var bugün.”

– “BAYRAĞIMIZ BİR, TÜRKÜMÜZ BİR, CANIMIZ BİR, YAZGIMIZ BİR”

Yıldırım, vatandaşların desteğiyle “ülkenin bahtı ak olsun” diye yeni hedeflere doğru koşmaya devam edeceklerini, bu azimle çalışmaya devam ettikleri takdirde yarınların daha güzel ve daha aydınlık olacağını vurguladı.

Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için gece gündüz çalıştıklarını, 2023 hedeflerine hızla ilerlediklerini aktaran Yıldırım, şunları belirtti:

“Sözlerime son verirken milletimiz ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı bir kez daha tebrik ediyor, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin daha da güçlenmesini, tüm insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bayrağımız bir, türkümüz bir, canımız bir, yazgımız bir bizim. Bu bayram bizim, bu memleket hepimizin. Bayramımız mübarek olsun.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar