Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Barış ve Huzur Paktı

26 Mayıs 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Barış ve Huzur Paktı
Barış ve Huzur Paktı

Yalçın Koçak yazdı: Dünya yeni Pan’lara ve Pakt’lara gebedir, arızalı beyinlerin bizi yönetmesine izin vermemeliyiz

Barış ve Huzur Paktı

Batılı Oryantalistlerin eğitim ve bilgi paylaşımındaki Obskürantizm (Karanlıkçılık) yöntemiyle adeta kör ettiği gözlerimiz ve algı perdelemesine uğratılmış idrakimiz, istimlak edilmiş coğrafyamız üzerindeki her şeyiyle bizi bekleyen bir kültür ikliminin varlığını göremiyor, algılayamıyor.

Medeniyet olarak bizi mutasyona uğratmak isteyenler, üzerimizden; kendi geçmişi ile, tarihi ile, kültürü ile kavgalı ve tezat bir zombi kavim çıkarmak isteyenler, neyi, ne kadar başardılar?

İşte Bulgar Stoyan Dinkov, tarihe levye takmış, bir aralık yakalamış ve Karanlıkçılık´ı aydınlatmış “Bulgarlar Türktür” kitabı ile… Bulgarlar; Türk olduklarını bilselerdi ya da Rus istilası sonrasında başlarına düşecek olan baltayı görebilselerdi bu gün Güney Avrupa haritası nasıl şekillenmiş olurdu?

YALCIN

Yalçın Koçak

Batı Trakya´da huzur yok, sahiplilik problemi ya da sahipsizlik nedenleri ortada ve muhatapsız.

Makedonya paramparça edilmiş, Pomak ve Torbeşler üç devlete dağılmış, kimlik baskısı had safhada. Dört devletle adeta azınlık kalmış eski mal sahipleri. Ege, Vardar, Pirin Makedonyası… Büyük Makedonya parçalanırken ne hesaplara göre sınırları çizilmiş, belli değil. Tarih ve coğrafyanın sınırları bu gün ihanetleri kusuyor, bu işi yapanlarsa susuyor. Ah Selanik; kendini esir, bizi tehcir ettin, şimdi mahzun ve garipsin değil mi?

Makedonya´yı Almanya´ya karşı bir siper olarak gören İngiliz Emperyalizmi, Kosova´nın Mitroviça´daki kıymetli madenlerine çökünce ses çıkarmaz olmuş. Alman ise Makedon ekonomik ve finans sisteminin dizginlerini ele alınca susmuş.

yalcınbayar7

Yunanlı eski tebaamız Ordinaryus Profesör Kitsikis hoca 81 yaşında haykırıyor, “Yunan´ın kurtuluşu Türkiye ile yapacağı federasyondadır” diye, duyan kulak, işiten idrak lazım, bu sese kulak vermek lazım. İstanbul´da nefis bir konferans verdi Kitsikis hoca, adeta dinleyenlerin gözünü parmaklarıyla açarak ve sesini yükselterek, “beni iyi dinleyin ve ben ölmeden bana bu mutluluğu yaşatın, Latin medeniyetini günümüze taşıyan insanların torunları olarak geleceğe de taşıyacağınızın huzurunu bana yaşatın” demektedir.

Yunanistan´ın NATO´ya tekrar dönmesi ABD´li General Rogars ile Evren Paşa´nın özel dostluğu sayesinde oldu ve biz Yunan´dan hiçbir şey istemeden NATO´ya dönmelerine rıza gösterdik. O tarihlerde bizim MGK´mızda Türk-Yunan Federasyonu 4 sefer görüşülmüş bir konudur. Bu gün bir kez daha söylüyor ve yazıyoruz: Ege´nin iki tarafının dost halkları birlikte mutlu oldukları günleri arıyor, özlüyor.

Büyük saksafon virtözü ve İsrailli Anti Siyonist aktivist Gilad Atzmon da Ortadoğu denilen yere huzur ve mutluluk getirmediklerini itiraf ederken diğer hemşehrisi Arap Yahudisi olan yazar İsrael Şamir´in tezine atıf yapmaktadır.

İsrael Şamir “Ey Osmanlı geri gel” derken adeta ölümden kurtulmak için ruh çağırma seansı yapan spirütüelcileri çağrıştırmaktadır.

Dünya yeni Pan´lara ve Pakt´lara gebedir, arızalı beyinlerin bizi yönetmesine izin vermemeliyiz. Dünya adı konmamış gerilimler, adı konmuş bir Armageddon savaşına doğru gitmektedir. Akıl sahiplerinin ortaya çıkıp bir Barış Paktı altında adı ne olursa olsun toplanması lazımdır.“Pax Ottomana” dünyanın hegemon sömürücülerinin korktuğu bir ruhu taşır, zulme son verir, zalime kahhar olur…

yalcınbayar5

YORUMLAR

İlgili Terimler :