Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakırtepe altın madeni mühürlenerek kapatıldı!

02 Eylül 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Bakırtepe altın madeni mühürlenerek kapatıldı!
Bakırtepe altın madeni mühürlenerek kapatıldı!

Bakırtepe altın madeni mühürlenerek kapatıldı!

Koç Holding’e bağlı Demir Export A.Ş. tarafından Bakırtepe’de işletilmeye çalışılan altın madeni, 2 Eylül 2016 Cuma (bugün) Danıştay kararıyla mühürlenerek kapatıldı.

Toprağımızı, havamızı, suyumuzu kirleten; yaşamımızı, geleceğimizi çalan doğa düşmanlarına karşı mücadelemiz artarak devam edecek!

maden

Bu daha başlangıç, mücadeleye devam.

 

İBB Bir Yandan, Cengiz Bir Yandan, Fethi Paşa Korusu’nda Talana Devam

Bu yılın başından beri peyzaj düzenlemelerinin yapıldığı, baştan aşağı şantiye alanına dönen Fethi Paşa Korusu’nda çevre düzenlemesi adı altında çok sayıda ağacın kesildiği gözlemlendi. Bu esnada korunun hemen yanında yer alan, Cengiz İnşaat’ın “0” liraya aldığı Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nün arazisinde ağaç kesimi devam ediyor.

Çevre Düzenlemesi Kandırmacası

Üsküdar’da bulunan Fethi Paşa Korusu’nda 2016 yılının ilk aylarından bu yana devam eden çevre düzenlemesinde yalnızca kaldırımların ve yürüyüş parkurlarının yenilenmediği, deniz manzarası uğruna birçok ağacın kesildiği anlaşıldı. Mahalleliden aldığımız duyumlar ise bir süredir saat 22.00’dan sonra korudan testere seslerinin geldiği ve ağaçların geceleri kimse yokken kesildiği.

Fethi Paşa Korusu’nun bitişiğinde bulunan, 2013 yılında Mehmet Cengiz’e bedelsiz şekilde satılan ve 2015 yılında yanarak kül olan Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nün arazisinde yangının ardından hızla iş makineleri çalışmaya başlamıştı. Köşkün restorasyonunun yapılacağı söylenen alanda gözlerden kaçmayan bir detay ise köşkün asıl bulunduğu yer yerine inşaatın çok daha aşağıda başlaması.

Şimdiye kadar kesilen ve yığılmış şekilde bulunan ağaçlar ise yapılan ağaç kıyımını gözler önüne seriyor.

Kaçak Villalarıyla Meşhur Mimar

Konuyla alakalı bir diğer önemli nokta ise restorasyonun mimarının “Boğaz’ın kaçak mimarı” adıyla anılan Fuat Kaplan olması.

2013 yılında çıkan haberlere göre Fuat Kaplan İstanbul’da Boğaz manzaralı kaçak villa inşaatını koordine etmekle suçlanan eski Boğaziçi İmar Müdürü Mehmet Kahveci ile beraber hareket ediyordu. O yıl Mehmet kahveci ve projelerde adı geçen üç mimar çıkarıldıkları mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :