Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11851 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bahadır Alemdaroğlu: duayen gazeteci Mehmet Uzun ile röportaj yaptı

27 Temmuz 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Bahadır Alemdaroğlu: duayen gazeteci Mehmet Uzun ile röportaj yaptı
Bahadır Alemdaroğlu: duayen gazeteci Mehmet Uzun ile  röportaj yaptı

Saygıdeğer gazete okuyucularım bugün yerel ve ulusal olmak üzere toplam 6  gazete de makale yazan ve Türkiye Basın Birliği Giresun İli Şube Başkanı,değerli büyüğüm ve duayen gazeteci Mehmet Uzun ile bir röportaj yaptım.

Bahadır Alemdaroğlu: Öncelikle benim gibi küçük bir gazeteciye tavsiye niteliğinde neler söylemek istersiniz?

Mehmet Uzun: Öncelikle senin gibi küçük bir gazeteciye ilk söyleyeceğim şey asla pes etme. Gazetecilik mesleği herkesin yapabileceği, kolay bir meslek değildir. Bu mesleği yapmak için kaleminin güçlü olması gerekir ve bunu sende görüyorum. Eğer bu mesleğin üstüne düşer ve biraz daha çalışırsan daha iyi yerlere gelebilirsin.

Bahadır Alemdaroğlu:Sizin gibi usta bir kalemden bunları duymak gurur verici. Çok teşekkür ederim.Dilerseniz ikinci soruma geçeyim.Toplam 6 gazetede makaleler olsun, fıkralar olsun birçok yazı yazdınız. Toplam 6 gazetede yazı yazmak iş hayatınızı ne ölçüde etkiliyor? Yararları ve zararları nelerdir?

Mehmet Uzun: 6 gazetede yazı yazmak insanı her ne kadar yoruyor olsa da bir bakımdan da insanın olaylara bakış açısını değiştiriyor. Yoğun bir tempoda çalışmak zor olabilir. İnsan isterse bu tempoya ayak uydurabilir.

Bahadır Alemdaroğlu: Giresun’da Türkiye Basın Birliği’nin başkanısınız. Sizi bu göreve hangi kişisel özelliklerinizden dolayı seçtiler? Ya da siz hangi özelliklerinizden dolayı seçildiğinizi düşünüyorsunuz?

Mehmet Uzun: Bence bu işe beni seçmelerinde en önemli etken açık sözlü ve sosyal bir insan olmam. Çünkü gazetecilik sosyal ve açık sözlü olmayı gerektirir. Tabiki her gazeteci bu özelliklere sahiptir. Ancak sadece bu özelliklerle böyle bir kurumun başına geçilemez, geçilmemeli.

Bahadır Alemdaroğlu: Son günlerde idam hakkında birçok sözler söyleniyor. Sizce idamın ülkemizdeki getirileri ve götürüleri ne olur?

Mehmet Uzun: İdam cezası caydırıcı bir ceza.Gelirse etkili olacağını düşünüyorum. İdam cezasının büyük ölçüde tecavüz ve istismar olaylarını bitireceği kanaatindeyim. İdam gelmediği takdirde farklı ama caydırıcı bir cezanın gelmesini temenni ederim. Son olarak senin gibi küçük bir gazeteci ile röportaj yapmak gerçekten çok güzeldi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar