- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Neler Yapmalı?

15 Ocak 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Neler Yapmalı?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Neler Yapmalı?

Bağışıklığınız Kış Aylarına Hazır mı?

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Neler Yapmalı?

Kış ayları hepimiz soğuktan korunmak için kapalı alanlarda günümüzü geçiriyor ve kalabalığa daha çok maruz kalıyoruz. Pek çok hastalığın yaygınlaştığı bu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatabilmekte besin desteklerinin önemi çok büyük. Ancak doğru besin desteği seçimine de dikkat etmek gerekiyor. Kış döneminde bağışıklık sistemimizi güçlendirmek, vücut direncimizi artırmak için neler yapmalıyız?

Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanın düşündüğümüzden daha çok avantajı vardır. Vücudumuzu birçok hastalığa karşı koruyan bağışıklık sistemimizin desteklenmesi ve güçlendirilmesi ise çok önemlidir. Vücut direncimizi belirleyen bu sistem özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında hassaslaşıyor ve böylece soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklardan etkilenme olasılığımız artıyor.

Salgın hastalıklar konusunda özellikle dikkat etmemiz gereken kış aylarında vücut bağışıklığımız güçlü değil ise hayat kalitemizin düşük olduğu zor zamanlar bizleri bekliyor demektir. Peki, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için neler yapmalıyız?

İşte Bağışıklık Sistemini Artırmaya Yardımcı Olan Bitkisel ve Deniz Kaynaklı Besin Destekleri:

Cold Press Çörek Otu Yağı:

Bazı besin destekleri, bağışıklık sistemi üzerinde olumlu katkılar sağlıyor. Bu desteklerin başında da Cold Press Çörek Otu Yağı geliyor. Günümüzde çörek otu tohumları ve yağı üzerinde yapılmış çok sayıda klinik çalışma bulunuyor. Tarihte de en çok kullanılan ve değer verilen tohumlar arasında çörek otu yer alıyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen ve dışarıdan alınması gereken esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olan çörek otu yağı,  bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek oluyor.

Yapılan klinik çalışmalar sonucu, çörek otu yağının alerjik hastalıkların tedavisinde kullanımının olumlu etkileri olabileceği belirtilirken, sindirimin rahatlatılmasına da destek olarak kullanılabileceği ortaya çıkıyor. Elde edilen araştırmaların sonuçları çörek otu yağı kullanımının;

  • Burun tıkanıklığı,

  • Burun kaşıntısı,

  • Burun akıntısı ve hapşırma ataklarını azaltabileceğini gösteriyor.

Cold Press Çörek otu yağını Zade Vital Tesisleri’nde GMP (Good Manufacturing Practices / İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında ve %100 doğal olarak üreten Zade Vital, yumuşak kapsül ve sıvı formları ile sadece eczanelerde yer alıyor.

Bağışıklık Sistemi için Özel Destek: Immufix

Günlük yaşantımızda insan vücudunun sağlayamadığı esansiyel yağ asitlerini, dışarıdan destek olarak almamız gerekiyor. Birden fazla destek ürününün tek kapsülde bulunduğu Immufix’in içerisinde içerisinde Cold Press Nar Çekirdeği Yağı, Cold Press Çörek Otu Yağı ve Omega 3 balık yağı yer alıyor. Vücudun günlük Omega 3-5, ALA (Alfa Linolenik  Asit) ve vitamin (A, D, E), mineral, eser element ihtiyaçlarını karşılamak ve bağışıklık sistemine özel destek sağlamak amacıyla günlük beslenmeye takviye olarak kullanılabiliyor.

Omega 3 Balık Yağı:

Bilim insanlarının ortak tavsiyesi olan Omega 3 balık yağı takviyesi, insan vücudunun sentezleyemediği ve mutlaka dışarıdan alınması gereken yağ asitleri olan esansiyel (elzem) yağ asitlerinin en önemlileri arasında yer alıyor.  Omega 3 balık yağı, çocukluk yaşlarından itibaren çok sayıda metabolik faaliyetin sağlıklı devam etmesi için gerekli görülüyor.

Deniz kaynaklı Omega 3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’yı içeren balık yağı; çocuklarda beyin, sinir ve göz gelişiminin desteklenmesine yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalarda çocukların sağlıklı büyümelerinin yanı sıra Omega 3 balık yağı takviyesinin astım gibi solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının düşürülmesinde, obez çocuklarda insülin direncinin azaltılmasında, kilo kontrolünün sağlanmasında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromunda ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

Omega 3 balık yağı seçiminde, çocuklar için ideal EPA – DHA oranları içerip içermediğine dikkat etmek gerekiyor. Zade Vital, Ege Üniversitesi ARGEFAR ile işbirliği içinde dünyanın önemli literatür ve kılavuzlarını esas alarak balık yağı yumuşak kapsül ve balık yağı şurupları  ile doğru Omega 3 desteği sağlıyor.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar