Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bağımsız Türkiye Partisi Sakarya İl Kongresi Yapıldı

10 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Bağımsız Türkiye Partisi Sakarya İl Kongresi Yapıldı
Bağımsız Türkiye Partisi Sakarya İl Kongresi Yapıldı

BTP Sakarya İl Kongresi Yapıldı

BTP Sakarya İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleşti. İl Başkanı Mehmet SAĞLAM burada yaptığı konuşmada, “Çözümü olan tek parti Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Artık uyanma vakti gelmiştir” dedi
 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya  İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi bugün yoğun bir katılımla gerçekleşti. Çok sayıda delege ve davetlinin katıldığı kongrede oturum başkanlığını BTP Bölge  Müfettişi Mehmet Garaçoğlu yaptı. BTP Yerel Yönetimlerden  sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Garaçoğlu , BTP Kocaeli İl  Başkanı Muharrem Can, , BTP Yalova  İl  Başkanı Yüksel DURAK, Tüm İşçi Emeklileri Derneği Sakarya Şube Başkanı Necmettin Turan ,kongrenin onur konuğuydu.

Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ NEDİR NE DEĞİLDİR
 
Oturum başkanı Mehmet Garaçoğlu, konuşmasını yapmak üzere İl Başkanı Mehmet SAĞLAM’a söz verdi. Mehmet SAĞLAM  yaptığı konuşmada, “Ülkenin liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’a ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Güveninize layık olmak için yeniden güçlü bir ekiple yola çıktık. Ülkemizin atmosferinin her gün daha da karardığı bu günlerde partimizi iktidar etmek boynumuzun borcudur. Diğer hiçbir siyasi partinin çözümü yok. Türkiye’yi uçurumun eşiğine getirmişlerdir. Çözümü olan tek parti Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Artık uyanmak vakti gelmiştir .  “Bağımsız Türkiye Partisi, Aziz Türk milletine ait olan ve tamamı milli olan, yer altı ve yer üstü kaynaklarını, bir seçim beyannamesi olarak milletin önüne koyan tek partidir…

2001 senesinden bu yana taklit edilen projelerimiz, her seçim döneminde, diğer partiler tarafından taklit edilip, yazılı ve görsel basında, sosyal medyada her gün yer buldu ve bulmayada devam etmektedir.

Taklide değil de aslına oy vermesi gereken milletimiz, taklitçilerden dolayı, bugüne kadar BTP’nin tek kurtuluşları olduğunu da görememişlerdir.

mehmetsaglam1

Partimizin ilan ettiği projeler, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 9 tane uluslararası kongreye konu olan “Milli Ekonomi Modeli”ne ve bu modelin uygulanacağı devleti, kaleme aldığı “Sosyal Devlet-Milli Devlet” tezine göre hazırlanmıştır.Hal böyle iken, “projelerinize kaynak nerede?” sorusuna ise, BTP nin seçim beyannamesi tam manasıyla cevap vermiştir.BTP, projelerine olan güvenini, 2007 seçimlerine hazırlanırken noter tasdikli senetler haline dönüştürerek aziz Türk milletine ilan etmiştir.BTP olarak Yapılan bu hadise; Türk ve dünya siyasetinde bir ilktir.

BTP hareketi, kuruluş gayesi ve üstlendiği tarihî görev itibariyle; her yönden kuşatılan, tasfiye sürecine sokulan, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, sürüklendiği badirelerden kurtararak,yeniden Kuvva-yı Milliye ruhu ile ayağa kaldıracak hareketin adıdır.Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlığını, ulusal egemenliğini, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini, “üniter yapısı”nı koruyarak yaşamasını,Sosyal hukuk devletinin gerçek anlamda hayata geçirilmesini, milli birlik ve bütünlüğün sağlanmasını,Devlet-millet, asker-sivil kaynaşması ile, bölgesinde ve dünyada, güçlü bir Türk devleti otoritesinin ikame edilmesini,Anayasa ve ilgili yasalar çerçevesinde Bağımsız Türkiye Partisi’nin gaye ve hedefini teşkil etmektedir.Bu gaye, ve bu hedef doğrultusunda BTP, “Ne AB, ne ABD, ne IMF; tek çözüm Bağımsız Türkiye” sloganını, reel ve bilimsel temele oturtmuş; dış güdümlü-mandacı zihniyetli hiçbir partiye benzemediğini ortaya koymuş olan tek partidir.Bizim dedelerimiz, yemende, çanakkalede, Sarıkamış ve milli mücadelemiz olan kurtuluş savaşında şehit olmuşlar ve bu aziz vatanı bizlere emanet etmişlerdir.Bizim vazifemiz ise, onu korumaktır.Bu noktadan bakıldığında ise, Türkiye’deki siyasi partileri, iki kısımda değerlendirmek daha doğru olacaktır…- bir tarafta, Milli Duruş sahibi olan, milli modeli bulunan, proje-plan ve kaynak ortaya koyan BTP?- diğer tarafta ise, Milli projelerden ve yerli çözümlerden mahrum olmaları sebebiyle, bir şekilde AB, ABD, IMF ve sair küresel güçlerin güdümüne dayanan ve onların üstünlük alanından kurtulamayan ve birde üstüne üslük projelerimizi çalan diğer partiler?Aslında Burada, asıl mağdur ve mahkûm olan aziz Türk milletinin ta kendisidir.Çünkü Türk milleti, Allahın milli ekonomi modeli vesilesiyle ikram Etmek istediği

mehmetsaglam2

5000 tl asgari ücreti, 5000 tl emekli maaşını, 5000 tl memur maaşını.

1500 tl ev hanımı maaşını, 1000 tl vatandaşlık maaşını, 250 tl çocuk maaşını.

15000 tl doğum ikramiyesini, 20 yıl vadeli, faizsiz ev kredisini.

Tarım kesimine 5 yıl boyunca ücretsiz verilecek olan tohumu, gübreyi, mazotu, ve ürün alma garantisini.

Ve dahi, 7 den, yetmişe kıyamete kadar, aziz Türk milletini, huzur içinde yaşatacak olan, onlarca sosyal projeyi, elinin tersiyle reddetmiştir.

(Fakirlik bu milletin kaderi değildir diyen.

Bizim dönemimizde et yemekten bıkacaksınız diyen.

Türkiye’nin altınını ve petrolünü, ecnebi firmalar işletiyor, biz hepsini milletimize vereceğiz diyen.

Bu gidişatın sonu parçalanmaktır, Güneydoğu Anadolu bop kapsamında İsrail adına boşaltılıyor, Terörü milli ekonomi modeliyle ancak ben bitiririm diyen.

Tek başıma kalsamda ehlibeytten vazgeçmem diyen.

Fatih ayasofyayı cami yaptı, bunlar 60 bin kilise evi açtı, zinayı yasalaştırdı, domuz etinin satışını serbest bıraktı, din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarından, Muhammed Allahın resulüdür kısmını kelimeyi tevhitten çıkarttılar diyen.

Türkiye, bop kapsamında, ABD ve İsrail’le aynı safta diyen.

Lozan anlaşması Türkiye’nin tapusudur diyen.

2023 İngiliz ve yunan fitnesidir diyen.

Gelin, Türkiye de, milleti iktidar edelim, işi olmayanın işi, aşı olmayanın aşı olsun, insanımızın yüzü artık gülsün diyen. Prof. Dr Haydar Baş’a

Bu millet, neyin karşılığında, kör, sağır ve dilsizi oynamıştır? Kendi kendini, mağdur ve mahkum etmiştir?

Bu sorunun cevabını yine, hakkına sahip çık diyerek, bu milletin hakkını bu millete teslim etmek isteyen, Prof, Dr, Haydar Baş’ın sözleriyle cevap verelim, Bu milletin üzerinde, öyle fitneler oynanıyor ki, millet, karanlık bir yoldan çıkamadan, zifiri karanlık bir yola sokulmuştur… eğer bu milleti bizde ayıktır massak, bu zifiri karanlık yoldan çıkmaları da, asla mümkün olmayacaktır…

O nedenle,

Değerli arkadaşlar, değerli dostlar, değerli gönüldaşlar, değerli bağımsız Türkiye sevdalıları,Bir iken on, on iken yüz, yüz iken bin, bin iken milyonlar olup,Aziz Türk milletini, emri bil maruf ve nehyi anil münker’in gereği olarak,Girmiş oldukları bu zifiri karanlık yoldan Allahın izniyle ancak biz kurtarırız, buna mecbur ve de memuruz… “” dedi.

mehmetsaglam1ymehmetsaglam1yemehmetsaglam3mehmetsaglam4mehmetsaglam5mehmetsaglam6mehmetsaglam7mehmetsaglam8
 
Ardından BTP Yerel Yönetimlerden  sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Garaçoğlu kürsüye davet edildi. O da konuşmasında Mehmet SAĞLAM’ı  yakinen tanıdığını, çok değerli biri olduğunu söyleyerek teşkilat mensuplarından sağlam’a tam destek verilmesini istedi. Daha sonra, BTP Bölge  Müfettişi Mehmet Garaçoğlu  teşekkür konuşması yaptı. Konuşmaların ardından yapılan oylamada Mehmet SAĞLAM  ve ekibi delegelerin tam desteğini alarak yeniden Sakarya  İl Başkanlığına seçildi.

Yapılan  seçimlerde  . Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya  İl Başkanlığına Mehmet  SAĞLAM  seçildi.İl  Yönetim  Hasan BATMAN,Fuat ÖZBAY,Ziya DİNEK,Sıtkı DEMİRCİ,Zehra ÖZBAY,Hatice SAĞLAM,Ahmet Fikret TOKAT seçilirken,Yedek üyeliklere  Elif OKTAR,Sevgi ANVAL,Serhat OKTAR,Melike OKTAR Seçildiler.

İl Disiplin kurlu  asil üyeliğine  Ahmet ÖZBAY,Bayram SAĞLAM,Bahadır COŞKAN  seçildi.Yedek  üyeler  Ekren CAN,Murat OKTAR  Seçildi.

Büyük Kongre Delegeleri  Mehmet  SAĞLAM,Erol SAK,Sinan KESİCİ,İshak KOÇAK,Hasan BATMAN,Mahir TOKAT,Hakan BABACAN  seçildiler.

 

YORUMLAR