- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Azize Çeroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

17 Mart 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Azize Çeroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Azize Çeroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Azize Çeroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Şehitlerimizi rahmet, minnet saygıyla anıyoruz

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümünü coşku ile kutluyoruz.

Çeroğlu, Çanakkale zaferi; yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devletlerine karşı insanlık onuruyla ”asla geri dönmeyi”düşünmeyenlerin destanıdır.

Bu isimsiz kahramanlar; Çanakale sularında, Conkbayır’nda Anafartalar da gövdelerini siper etmekten asla çekinmemişlerdir.

Onlar Çanakkale zaferini elde etmekle sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu da ki varlığının devamını da sağlamışlardır.

Dünya tarihinin akışını değiştiren bu zaferle dünya lideri olan Mustafa Kemal, Seyit onbaşı, Onbeşlikler asla unutulmayacaklardır.

Onlar Türk Milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaklardır.” Çanakkale geçilemez” sözünü tarihe kazıyan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, vatan topraklarını asil kanlarıyla sulayarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet saygıyla anıyorum dedi.

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ

CHP Adapazarı İlçe Kadın kolları Bşk Gönül İrşi, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümünü coşku ile kutluyor, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Gönül İrşi, Bugün Türk tarihinin en parlak zaferlerinden birini yaşadığımız günün yıldönümü.
Çanakkale bir destandır.
Bu destanda cephanesi bitmiş geri çekilen askerlerine, düşmandan kaçılmaz ” Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum.” Diyen Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal var…
Millet olma bilincinin tohumları bu savaşta atılarak, yenilmez denilen dünyanın en büyük emperyalist donanmasının yenildiği yerdir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlanmış ve ordumuzu zafere taşıyan Mustafa Kemal gerçeği ortaya çıkmıştır.
Kutsal vatan toprakları için canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, Çanakkale zaferi aynı zamanda ezilmiş, mazlum, mahzun uluslara da rol model olmuştur.
Vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimizin dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmış bu destanda kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi, ölen yabancı askerlere de göstererek, insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümünde başta Büyük Önder Atatürk’ü, Çanakkale Şehitlerimizi ve bu güne kadar vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.
Ruhlarınız şad olsun. Vatan size minnettar dedi.

Camili (Eski köy içi) ve Samanlı mahallesini Ziyaret Ettiler

CHP Adapazarı İlçe Başkanlığı programı doğrultusunda, İl Başkanı Erdoğan Isır, beraberinde Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve İl ve ilçe yöneticileriyle birlikte mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

CHP heyeti, Camili (Eski köy içi) ve Samanlı mahalle sakinleri ile yapılan toplantıda, ülke gündemi ve yerel yönetimlerdeki sıkıntılar konuşuldu, vatandaşların sorunlarını dinlendi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar