- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Azık Yemek Firması “Zehirlenmede Biz sorumlu değiliz”

29 Ocak 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Azık Yemek Firması “Zehirlenmede Biz sorumlu değiliz”
Azık Yemek Firması “Zehirlenmede Biz sorumlu değiliz”

Hastanede yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili yemek firması “olayda suçlu aranacaksa bunun yemek firması olmadığı ortada” diyerek zehirlenme olayında kendilerinin sorumlu olmadığını söyledi

Yenihaber Gazetesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan skandalla ilgili yemek firmasının açıklamasını manşetine taşıdı.  SEAH’ta yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili yemek firmasının gazeteye yaptığı açıklama şok etkisi yarattı. Firma, hiçbir ihmalleri olmadığını belirtirken ‘süreçte bir suçlu aranacaksa bunun yemek firması olmadığı net bir şekilde ortadadır” açıklaması yaptı

PROJE MÜDÜRÜ AÇIKLADI

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 Ocak günü yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili Azık Yemek Firması’nın Proje Müdürü Boğaç Dede yazılı bir açıklama yaptı. Dede açıklamasında zehirlenme olayı sonrası haksız ithamlarla karşı karşıya kaldıklarını belirtirken olayın yaşandığı yemekhanede kullanılan tüm hammaddelerin hastane idaresinin oluşturduğu kontrol komisyonundan geçtiğini ifade etti.

HER ŞEY KOMİSYONDAN

Dede yemekhanede kullanılan etin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan çalışma izni olan firmadan karkas olarak temin edildiği, komisyonca onaylandıktan sonra depoya alındığını vurguladı. Pişirilen yemeklerin de komisyonca onayı alındıktan sonra servis edildiğini kaydeden Azık Yemek sorumlusu Dede, o gün hastanede yemek yemediği halde zehirlenmiş olarak gösterildiğini, bunu resmi kayıtlara göre söylediklerini belirtti.

BİR SUÇLU ARANACAKSA

Dede zehirlenmeye yol açtığı iddia edilen et numunesinin Kocaeli Gıda Kontrol Laboratuvarı tarafından, iptal edilen bir standarda göre analiz edildiğin, bu şekilde şirketlerinin maddi ve manevi olarak büyük zararlara uğratılmak istendiğini kaydetti. Dede açıklamasının son bölümünde “ bu kadar tutarsızlığın olduğu durumda, süreçte bir suçlu aranacaksa bunun yemek firması olmadığı net bir şekilde ortadadır” dedi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 Ocak 2018’de yaşanan gıda zehirlenmesiyle ilgili Azık Yemek’ten açıklama geldi. Firmadan yapılan açıklamada, suç isnat edilen firmanın ülkemizin güzide firmalarında olduğunu belirtilerek, “Firmamız bugün yaşanılan haksız süreçlerden ve linç kampanyalarından ciddi anlamda üzüntü duymuş ve bu haksız ithamlarla alakalı haklarımız hukuk üzerinden süreç başlatacaktır” dedi.

MUAYENE KOMİSYONU

Yemeklerin üretim süreçleriyle ilgili bilgilendirmede bulunan firma yetkilileri, “Tüm üretim ile ilgili gıda ham maddelerinin idare kontrol ve muayene komisyonun gözetimi altında tüm muayenelerine onay verildikten sonra üretim mutfağında bulunan idare depolarına alınmaktadır. Sakarya sınırları içerisinde Tarım ve Köy İşleri Başkanlığı çalışma izni vermiş olduğu firmalardan karkas et temini yapılmaktadır. Temini yapılan etler idare kontrol ve muayene komisyonun tarafından incelenerek kesim ve hijyen raporlarıyla beraber incelenip onaylandıktan sonra hastane depolarına alınmaktadır.

PİŞİRİLME SÜRECİ

Üretime çıkacak olan ham maddeler idare kontrol ve muayene komisyonun denetiminden geçtikten sonra üretime başlanılmaktadır. Pişirilme süreci bittikten sonra sunuma çıkacak olan yemekler idare kontrol ve muayene komisyonunun onay alınır ondan sonra ilgili servislerde dağıtımına başlanır. Yemek üretim ve dağıtım sürecinde kontrol tamamen idarenin belirlediği komisyonlar tarafından yürütülmektedir. Firma yetkililerinin sürece hiçbir şekilde müdahil olma durumu söz konusu değildir” denildi. Firma yetkilileri, yemek yiyen herkesin turnikelerden geçerek yemek hizmeti aldığı belirtilerek, “O gün yemek yemeyen 28 kişi de gıda zehirlenmesine maruz kaldığını iddia ederek hastaneye başvurmuştur ancak, bu kişilerin o gün yemek yemediği hastanenin resmi kayıtları ile ortadır” denildi.

LABORATUVAR ANALİZİ

Açıklamanın devamında, “Firmamız olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu Kocaeli Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nün yapmış olduğu muayene ve analiz raporu analiz metotları 24 Nisan 2017 tarihinde sona eren TSE ISO 6579 kriterlerine göre yapılmış olup, laboratuvarlar 24 Nisan 2017 tarihi itibariyle 6579 – 1 kriterlerine göre analiz metotları uygulamaktadırlar. Eski metot uygulanarak şirketimiz maddi ve manevi olarak büyük zararlara uğratılmak istenmektedir. Bu kadar tutarsızlığın ortada olduğu durumda süreç te bir suçlu aranacaksa bunun yemek firması olmadığı net bir şekilde ortadır” denildi

 

TOPLU YEMEK HİZMETİNDEAZIKTOPLU YEMEK HİZMETİNDESAĞLIKLI LEZZET

HAKKIMIZDA

Azık Yemek, toplu yemek ve catering sektöründe 20 yıllık tecrübesiyle Türkiye genelinde hizmet vermektedir. İşletmeler için artık sınırların kalktığı, dünyadaki üretim faktörlerinin ve pazarın ortak kaynak görüldüğü günümüzde rekabet yeteneği, işletmeler için yaşamsal önem arz etmektedir.

İşletmeler artık kaliteli ve uygun pazar fiyatına üretmeli, ar-ge ye yatırım yapmalı yeni ihtiyaçlara yeni ürünler geliştirmeli hatta pazarı yönlendirerek yeni ihtiyaçların fark edilmesini ve çeşitlendirilmesini sağlamalı ve aynı zamanda marka olmalıdır. Artan rekabet şartlarında, firmalar piyasada kalıcı olabilmek ve mücadele edebilmek için maliyetlerini düşürmek zorundadır.

Bu bağlamda Toplu Yemek hizmetini profesyonelden almak, işletme personelinizin sağlıklı ve doğru beslenmesini sağlayarak maliyetlerinizi azaltacak, enerjinizi işinize yoğunlaştırmanızı ve rekabet gücünüzü arttıracaktır.

Bu artık tartışılmayan bir gerçektir. Her aşaması ciddi bir sorumluluk ve uzmanlık gerektiren toplu yemek sektöründe Azık Yemek, gıda mühendisleri ve diyetisyenlerinin kontrolün de dünyaca akredite olunan standartları uygulayarak, kalitesini çok sayıda belge ile belgelemiştir.

Azık Yemek olarak sektördeki tecrübemiz ile sizinle çalışmak, birikimlerimizi işletmelerinizin gücüne güç katacak şekilde sizlere aktarmak, milletimizin kalkınmasına katkıda bulunacağımızdan alacağımız manevi mutluluğu, sizinle paylaşmak istiyoruz.

Tanışmak ve çalışmak dileğiyle…

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar