Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

OĞLUM…Az kazan, öz kazan, helal kazan.

21 Ağustos 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»OĞLUM…Az kazan, öz kazan, helal kazan.
OĞLUM…Az kazan, öz kazan, helal kazan.

OĞLUM…

AHMET BERHAN YILMAZ

Oğlum; her şeyini bir adama borçlu olan, böyle olduğunu düşünen, iddia eden ve hayatını bir insana bağlayan insanlardan kork.

Her dönemde yukarılarda kalmayı başaran, döneme göre tavır alan, makamı, parası, mevkisi ne olursa olsun her fırsatta güce yanaşan insanlardan uzak dur.

Az kazan, öz kazan, helal kazan. Paranın çokluğuna değil, helal paranın bereketine inan ve güven.

Unutma ki; elde edebileceğin hiçbir makam, hiçbir zenginlik vatan, millet sevgisinden, Allah’ın rızasından ve insanların hayır duasından önemli olamaz.

Oğlum; hırsı olan insanların çok rahat satın alınabileceğini, hırslarına yenik düşen insanların kazandıklarını düşündükleri anda her şeylerini kaybedebileceklerini ve ülkemizin son yıllarda yaşadığı bu ahlaksızca hıyanetin ana sebebinin hırslarına mağlup olmuş, inançlarını ve değerlerini satmış insanlar olduğunu asla unutma.

BERRN1E

Oğlum; sen, ben olmaz isek, bizler makam, mevki, para sahibi olmaz isek olur ama vatan, millet, bayrak olmaz ise olmaz. Bu sebeple Allah’ın rızasını, vatan, millet sevgisini dünyanın bütün değerlerinden üstün tut ve çalış, çabala vatana, millete ve çevrene hayırlı bir yurttaş, hayırlı bir mümin, hayırlı bir insan ol.

Oğlum; senden, benden hiçbir farkı olmayan, senin, benim gibi acıkan, yiyen, içen, tuvalete çıkan, ağlayan, gülen, sevinen, üzülen insanları asla kendinden üstün görme. Allah’ın herkesi eşit yarattığını ve üstünlüğün takvada, dürüstlükte, insanlıkta ve hayırda yarışmakta olduğunu bil.

Aklını hiçbir kişiye, hiçbir görüşe, hiçbir yere kiraya verme. Düşün, anla, aklını kullan, bir başkasının senin adına karar vermesine müsaade etme, kararlarını kendin ver. Allah’ı, vatanını, milletini kendinden çok sev. Sadece Allah’a güven, Allah’a inan, Allah’tan bekle ve Allah’tan iste.

Ve son olarak sevgili oğlum; hiç kimse ile alıp veremediğin olmasın ama bırak verip alamadığın olsun.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar