Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11095 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Avukat E.Serdip Dokumacı”Arabuluculuk sınavında Şaibe var”

01 Aralık 2019 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Avukat E.Serdip Dokumacı”Arabuluculuk sınavında Şaibe var”
Avukat E.Serdip Dokumacı”Arabuluculuk sınavında Şaibe var”

İyi parti Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Av.Serdip Dokumacı 24 Kasım 2019 tarihinde yapılan ve birtakım şaibeler olduğu iddia edilen Arabuluculuk sınavına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Kamuoyunun Dikkatine;24 Kasım 2019 tarihinde yapılan ve hukuk fakültesi mezunu yaklaşık 30 bin kişinin başvuru yaptığı arabuluculuk sınavına ilişkin gelen bilgiler ve iddialar,  ne yazık ki hukukçulara da bir hukuksuzluk yapıldığı yönündedir.Öyleki ;70 puanı geçen ve ilk 5 bin kişinin Arabulucu olabileceği sınavı Ankara Hacı Bayram Üniversitesi sorumluluğunda yapılması ve sınav kağıtlarının bu üniversite tarafından değerlendirilecek olması ilk soru işaretidir.Devletin sorumluluğunda yapılması gereken bir sınavın ,bu üniversite sorumluluğunda neden yapıldığı ve sınav değerlendirmesinin yani sınav kağıtlarının okunmasını bu üniversitenin neden yapacağını Adalet Bakanlığı açıklamalıdır.

Yine bu sınav öncesi Bakanlık tarafından hakim ve savcılara seminer verildiği ve bu seminerde deneme sorusu olarak çözülen soruların sınavda çıktığı iddia edilmektedir.Adalet bakanlığı,bu iddiayı da derhal cevaplamalıdır.Böyle bir seminer yapılmış mıdır,yapılmışsa kimler çağrılmış,deneme sorusu çözülmüş müdür?Bu seminer düzenlendiyse,düzenleyenler ile soruları hazırlayanlar aynı kişiler midir?

Bu konuyu T.B.M.M ‘ne taşıyan Grup Başkan Vekilimiz Sn.Lütfü Türkkan;26.11.2019 tarih 1806 sayılı başvurusu ile Adalet Bakanlığı’na soru önergesi vermiştir.Bakanlığın cevabını merakla bekliyoruz.

Avukat E.Serdip Dokumacı

Biz adalet,hukuk,liyakat derken,hukukçuların yarışının  bile bu tip konular üzerinden konuşulması,ne kadar güvensiz bir ortamın olduğunu ortaya koymaktadır.Biz İyi parti olarak mağdurların hakkını, her platformda savunduğumuz gibi  hukukçuların hakkını da savunacağımızdan  kimsenin şüphesi olmasın.

Şayet Adalet Bakanlığı bu soruları ve iddiaları mantıklı bir şekilde açıklayamaz ise yada iddia edilenler doğru ve Bakanlığın haberi olmadan gerçekleşmiş ise ;yapılan sınavın iptali adaletin tesisi açısından önemli ve gereklidir.

Bu konuyu sonuna kadar takip edip,gelişmelere ilişkin kamuoyunu aydınlatacağımızı bildirir,saygılar sunarız.

İyi Parti Sakarya İl Başkanlığı Adına

Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı

E.Serdip Dokumacı

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar