Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

 Avrupa  Birliği  Derneği Sakarya Şubesi  Olağan Genel Kurulunu  Yaptı

22 Şubat 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset» Avrupa  Birliği  Derneği Sakarya Şubesi  Olağan Genel Kurulunu  Yaptı
 Avrupa  Birliği  Derneği Sakarya Şubesi  Olağan Genel Kurulunu  Yaptı

 Avrupa  Birliği  Derneği Sakarya Şubesi

  Olağan Genel Kurulunu  Yaptı

Divan Başkanlığını  Erol ÖZTÜRK HACIEYÜPOĞLU nun ,Divan Başkan Yardımcılığını İbrahim  Levent SAKALLIOĞLU ve   Divan Katipliğini Kamil ÖZKAN ın yaptığı Genel Kurulda   Başkan  Ü.ÖNDER DÖKER güven tazeledi.

Seçimlere tek liste olarak gidileceği kesinleştiğinden,  seçimlerin işari açık oyla

yapılması önerisi  sonucu   oy birliği ile  Yeni Yönetim ve Denetleme kurulu seçildi.

YÖNETİM KURULU   Başkan Ülker  Önder DÖKER, Genel  Sekreterliğe  Bingül ARTAN,Muhasipliğe   Mehmet  Oktay ERTEM, üyeliklere  İbrahim Levent SAKALLIOĞLU ,  Erol ÖZTÜRK HACIEYÜPOĞLU , Kamil ÖZKAN , Taylan ÖNUÇAK , Zeki ÇELEBİ, Ahmet KÖPRÜLÜOĞLU ve Av- Mehmet MANGIROĞLU ndan teşkil ederken,

DENETİM KURULU  Başkan Yüksel BÜYÜKAKTEN ,Hasan KURTİÇ, Yavuz YAMAN ,  Muzaffer BAŞER, Ahmet Bina, Tijen ÖVER   den teşkil edildi.

           Başkan Önder Döker ve Yönetim kurulu  İlk açıklamasında,  Hükümetimizin Avrupa Birliği ile ilişkilerinde yeni bir döneme girilmesi nedeni ile  Önümüzdeki aylarda bir panel tertiplemek için girişimlerde bulunacaklarını açıkladılar.

  1. Dünya savaşı sonrası yıkılan Avrupa  ülkeleri  bir daha böyle bir felaket yaşamamak ,Avrupa’da barışı sağlamak ve  Bir ortak kültür içinde yaşam sürmek için tasarlanan bu sevgi birliği maalesef dinci, dilci,ırkçı,  yönetimlerin başa gelmesi nedeni ile zaman zaman gerçek kimliğinde zorlanmaktadır.

      Bu nedenle Din,Dil,Irk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bir  Avrupa ailesi için Demokratik sosyal düşüncenin devletlerde hakim olması gerekmektedir. Müreffeh bir hayat tarzı için eğitim ve her toplumun kendi kültürü yanında ortak bir kültüründe gelişmesi gerekmektedir.

        Yurdumuz’da ve Avrupa’da  sulh içinde yaşamamız öncelik olup devamında tüm dünya ülkeleri ile barış ve kardeşlik içinde yaşanacak  barışçı bir dünya hedefimizdir.

        Bu birlikte Her ülke  özgürdür. Sadece ortak  alınacak kararlarla İnsan hakları Evrensel  beyannamesine göre konulacak ortak hukuk kuralları söz konusudur. Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yaşayan  Bireylerin  ortak yaşamını sağlamak için ve  özgürlüğü üzerinedir.  Bu konuda bilgilenmek  arzusunda olan kişi veya kurumlara  gerekli bilgileri vermek üzere hazırız.  Kurumlardan davet beklerken, Halkımızı aydınlatmak içinde toplantılar tertip edileceğini bildiririz.

 Saygılarımızla.

Tür. Av. Bir. Der. Başk. Av. Ü.Önder DÖKER  ve Kurul heyeti.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar