Dolar : Alış : 7.4485 / Satış : 7.4619
Euro : Alış : 9.0235 / Satış : 9.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Av.Muammer Aydın’dan Flaş Darbe Açıklaması

20 Temmuz 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Av.Muammer Aydın’dan Flaş Darbe Açıklaması
Av.Muammer Aydın’dan Flaş Darbe Açıklaması

DSP Genel Başkan Yardımcısı Av.Muammer Aydın’dan Flaş Darbe Açıklaması

DSP Genel Başkan Yardımcısı Av.Muammer Aydın” Darbeyi ve hukuk dışılığı savunmak elbette ki demokrasiye ve hukukçuluğa sığmaz.

Ancak bizler 2007-2008-2009 ve 2010 da sivil darbe yapıldığını, hukukun yandaş hakim ve savcılar eliyle katledildiğini TSK ya kumpas kurulduğunu gazetecilerin ve Cumhuriyetçi Aydın’ların haksız yere zindanlara atıldığını bunları yapanların belli bir guruba mensup olduğunu , siyasi iktidar tarafından korunup kollandıklarını , Ergenekon Terör örgütü diye bir yapının olmadığını, bu iddia ile toplanan kişilerin bırakın örgüt oluşturmalarını bir araya gelmelerinin oturup kahve içmelerinin dahi mümkün olmadığını söyledik.

Zaman bizleri haklı çıkardı.

O Zaman’dan bu yana bu hakim ve savcılar görevlerine devam ediyorlardı.

Adı bilinenlerin bir kısmı 17/25 Aralık sürecinde ortaya çıkarıldı.

Şimdi bu kadar hakim savcı gözaltına alınıyor , merak ediyorum bunlarda son yapılan askeri darbede yer mi aldılar da haklarında işleme başladınız.

Yok almadılarsa madem şimdiye kadar bunların Yasa dışı bir mensubiyetleri olduğunu biliyordunuz , biz biliyor ve söylerken siz iktidar mensupları neden bunlar Hakkı’nda yasal işlem yapmadınız ?

as1

Darbeyi mi beklediniz! 

İşlem yapmayarak bugüne kadar görevde kalmalarına neden göz yumdunuz da bu kişilerin işledikleri tüm suçlara ortak oldunuz .

Ya şimdi bu kişilerlemi darbe yapıldı da 3.000 civarında hakim ve savcı Hakkı’nda gözaltı kararı vererek yargıyı bir kez daha içinden çıkılmaz ve çalışamaz hale getiriyorsunuz. Bizler bağımsız ve tarafsız yargı derken tüm bunlara kulak tıkadınız. Yargıyı istediğiniz gibi kullandınız.

Bu soruların cevabı mutlaka verilmelidir. Bunların ” Darbe ” ile olan alakası ve iddia edilen mensubiyetleri ve işledikleri suçlar somut delillerle kamuoyuna anlatılmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemler , gözaltılar , görevden almalar, tutuklamalar , yargılamalar hukukilik kazanamaz ve duyulan kuşkular giderilemez.

Mutlak olarak Bağımsız yargı organları eli ile Anayasada ifadesini bulan Hukukun üstünlüğü ilkesi hayata geçirilmelidir.

YORUMLAR