Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Atila Yaman “Sakarya’dan güzel bir yer yok benim için”

08 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Atila Yaman “Sakarya’dan güzel bir yer yok benim için”
Atila Yaman “Sakarya’dan güzel bir yer yok benim için”

Sakarya’yalı İş adamı Atila YAMAN Bir  haftalık  tatil için  tercihi Bodrum’dan yana  kullandı.

Kaldığı  sürece de  Mutluydu.Bodrum’dan Ayrılırken  öğle  bir  söz  söylediki  Şair, “Sen yeterki yaşamak iste,her yerde yaşayabilirsin.”demiş,ama Sakarya’dan güzel bir yer  yok benim için diye  cümlesini tamamlamış.

TURGUTREİS

Turgutreis, Bodrum yarımadasının batı sahilinde yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 20 km. uzaklıktadır. Turgutreis, Bodrum yarımadasının ikinci en büyük yerleşim merkezidir.

Adını 16. yy.ın büyük Osmanlı denizcisi Turgut Reis’ten almış olan beldede Turgut Reis adına dikilen heykel, yarımadanın batı tarafından Ege’ye hakim bir konumda yer almaktadır. Batı rüzgarlarına açık olması sebebiyle yaz aylarının en sıcak zamanlarında bile Turgutreis sahilleri rüzgarlıdır.

Turgutreis’te konaklama ve tatil olanakları çok gelişmiştir. Bodrum yarımadasının en büyük marinalarından D-Marin Turgutreis buradadır.

2 kilometre uzunluğundaki Turgutreis plajı, Bodrum plajları arasında iyiler arasındadır. Plaj boyunca çok sayıda turistik tesis bulunmaktadır. Bölgenin coğrafi özelliğinden dolayı korunmasız bir bölgede bulunan Turgutreis su sporları için elverişli değildir.

Turgutreis, konaklama imkanları bakımından da zengindir.Otelleri, Apart otelleri ve Pansiyonları tatilcilere kaliteli, eğlenceli bir tatil ve konaklama imkanı sunmaktadır.

Turgutreis’te bir gün bitti yine..
Yarın, Sakarya’yaya dönüş günü.
Şair, “Sen yeterki yaşamak iste,
her yerde yaşayabilirsin.”demiş,

ama Sakarya’dan güzel bir yer  yok benim için

turgut11

yakıan1 yakıan2   yakısan7 yakışam4 yakısan3yakışan5

yakısan6

 

bodrum_turgutreis1

Mavinin tüm tonları kıvrıla kıvrıla akan dar sokaklardan, o sokaklarda duyulan her türden ezgiyle bütünleşip denize kavuşur. Gözlerinizi kapadığınızda duyduğunuz ses, dünyanın başka hiçbir yerinde duyulmaz. Şarkılar denizle, deniz kokularla, kokular yelkenlerle dans eder de, bunların ayak sesleridir sanki duyduğunuz…

Bodrum, bir tatil beldesinde bulunabilecek harikulade detayları, size bir armağan gibi sunar. Her ne sebeple olursa olsun burada bulunanlar, ayrılırken de Bodrum’u gittikleri yerlere götürmek isterler.

MAVİ  yolculuk

Mavi yolculuk, şehrin kalabalığından, iş yerlerinin ve evlerin dört duvar arasından kurtulup denizle buluşma zamanıdır. Adını Halikarnas Balıkçısı’ndan  alan Ege ve Akdeniz’in en güzel koylarında yeşille mavinin her tonunun  kaynaştığı, sürükleyici bir yolculuktur mavi yolculuk..

Gün batımlarının en güzelini yaşamak, ıssız koylarda dolaşmak, kumlara uzanmak, kendinizi serin sulara bırakmak ve geceleri milyonlarca yıldızın altında uyumak ancak mavi yolculukla mümkündür.

Fırsat bulabilen herkes, mavi suların serinliğinde, tekne yol alırken esen rüzgarın doyumsuz türküsüne eşlik etmeli… Bir başka yerde asla görülmeyecek keşifler, mavi yolculukta keşfetmeli..

Umutla yolculuk etmek, gidilecek yere varmaktan çok daha güzeldir.
Robert Louis Stevenson

YORUMLAR

İlgili Terimler :