Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11291 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Atatürk Stadı Arazisine İMO İTİRAZ EDECEK

16 Aralık 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Atatürk Stadı Arazisine İMO İTİRAZ EDECEK
Atatürk Stadı Arazisine İMO İTİRAZ EDECEK

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Hüsnü Gürpınar, eski stat arazisinin imara açılmasına itiraz edebileceklerini belirterek, daha önceki davayı kazandıklarının hatırlattı

‘İTİRAZ EDECEĞİZ’
İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, geçtiğimiz Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında TOKİ’ye geçen stad arazisinin imara açılması hakkında açıklamalarda bulundu. “Biz ona itiraz edeceğiz” diyen Başkan Gürpınar, “Büyükşehir Belediyesi’nde bir plan tadilatı oldu, ‘Pat’ diye dava açılmıyor, geçmişte kazandığımız mahkeme ve bilirkişinin raporlarını, açacağımız davada sunacağız” ifadelerini kullandı.

‘İKİNCİYE OLUYOR’
Daha önce, İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi olarak, Atatürk Stadyumu’nun arazisinin yeşil alan olarak kalması için TOKİ aleyhine Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açtıklarını ve kazandıklarını belirten Gürpınar, “TOKİ stad arazisini imara açmış, açtığımız davayı kazanmıştık. Şimdi ikinciye oluyor ama itiraz edeceğiz. Yeşil alan olarak kalması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

hüsnü gürpınar

imar7ret

‘ASKIYA ÇIKACAK’
Büyükşehir Belediye Meclisi’nden çıkan imar değişikliği planının 1 hafta içinde askıya çıkacağını söyleyen Gürpınar, “Askı sürecinde belediyeye itiraz edeceğiz. Sonra belediye bize olumlu ya da olumsuz cevap yazacak. Olumlu cevap gelirse mahkeme sürecine gerek kalmaz, gelecek cevaba görmemiz lazım. Umarım Büyükşehir Belediyesi olumlu cevap verir ve orası yeşil alan olarak değerlendirilir” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar