Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11855 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arifiye’de Projeler Bir Bir Hayata Geçiyor…

14 Şubat 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Arifiye’de Projeler Bir Bir Hayata Geçiyor…
Arifiye’de Projeler Bir Bir Hayata Geçiyor…

Arifiye’de Pojeler Bir Bir Hayata Geçiyor…

Arifiye Belediyesi,  Arifiye Atatürk Caddesinin trafik yoğunluğunu azaltmak için ikinci bir cadde daha açıyor…

Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ağırladı.

14.Şubat.2016 Salı günü gerçekleşen ziyarette; Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Arifiye’de hayata geçireceği yaşam alanı ve köprü projesi ile, Arifiye Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Arifiye Merkezi,  Büyükşehir Belediyesi Otogar kavşağına bağlayacak olan 20 m. genişliğindeki yeni  cadde projeleri ele alındı…

                Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;”Arifiye’mizi geliştirecek ve değer katacak projeler bir bir hayata geçiyor. Müjdesi; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu tarafından verilen;  Arifbey Mahallesi İmam Hatip Lisesi arkasındaki 9000 m²’lik alana yapılacak olan Yaşam Alanı Projesi ve İlçemizin ulaşımına büyük bir katkı sağlayacak olan 70 m. uzunluğundaki Nehirkent Köprüsü Projeleri ile Belediyemizce Arifiye Merkezi Otogar kavşağına bağlayacak olan 20m. genişliğindeki cadde projesi.

                Arifiye’mizde ulaşımda kilit rol oynayan Atatürk Caddesinin çok yoğun oluşu nedeniyle, trafikte aksamalar yaşandığından, Atatürk Caddesine paralel ikinci bir cadde oluşturmak için düğmeye bastık. Şu anda gerekli izinler ile ilgili işlemler tamamlanmak üzere. Kısa bir zaman içerisinde bu caddeyi üst geçit ile irtibatlandırarak Merkezdeki trafiği önemli ölçüde rahatlatacağız. Böylece, Neviye, Cumhuriyet ve Fatih Mahallelerinden gelen araçlar, ilçe merkezine girmeden direk olarak otogar kavşağına kadar gidebilecek.

                Yine, Büyükşehir Belediyemizce ilçemizde 9.000 m²’lik alan üzerine, içerisinde vatandaşımız için tüm gereklilikleri barındıran Yaşam Alanı Projesi ile, Arifiye’li hemşerilerimiz ve Sakaryalılar Gölbaşı Parktan sonra yeni ve Modern bir Parka daha kavuşacak.

                Bitmedi… Büyükşehir Belediyemizce Nehirkent Mahallemizde Sakarya Nehri üzerine inşa edilecek olan 70 m.’lik köprü, Arifiye Merkez ile Mollaköy, Hacıköy, Çaybaşı Fuadiye, Türk Çaybaşı, Kemaliye, Semerciler, Karaçomaklar gibi Sakarya Nehrinin karşı kıyısında bulunan mahallelerimiz arasındaki ulaşım daha da rahatlayacak.

                Sayın Kaymakamımız Adem Yazıcı ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na Arifiyeli hemşerilerimiz adına çok çok teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar