Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arifiye’de Güzel Şeyler Oluyor!…

31 Ağustos 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Arifiye’de Güzel Şeyler Oluyor!…
Arifiye’de Güzel Şeyler Oluyor!…

Arifiye’de Güzel Şeyler Oluyor!…

Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ücretsiz Üniversite Hazırlık Kurslarına katılan 39 öğrenciden 36’sı üniversiteli oldu…

Arifiye Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Üniversiteye hazırlık YGS/LYS destek kurslarında 2016 -2017 yılı boyunca eğitim gören orta Öğretim mezunu 39 öğrenciden 36’sı Lisans ve Ön lisans düzeyinde çeşitli üniversitelere yerleştiler.

Velilerin ve kurumun büyük sevinçlerine Arifiye Kültür Merkezinde düzenlenen tören ve kokteylle Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım da katıldı. Törende konuşma yapan kurum Müdürü Abdülvahit Uygar; ‘’Bu gurur tablosunun arkasında Arifiye’de Halk Eğitim çalışmalarına sınırsız destekte bulunan, kurslara bina, derslik ve tüm alt yapı hizmetlerini sunan Arifiye Belediyemizin, Arifiye Kaymakamlığımızın, yıl boyunca büyük bir özveri ile çalışan eğitim kadromuzun emekleri bulunmaktadır. Rehberlik servisimizin çalışmaları ile çok sık yaptığımız deneme sınavları, sosyal faaliyetler ve gezilerle öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını üst seviyede tutmaya çalıştık. Bugün, toprağı seven bir çiftçinin ürününün hasadını gördüğü gün kadar mutluyuz. Başarımız çok yüksek. Öğrencilerimizi üniversiteye hazırlarken, kaliteli ve güncel materyeller kullandık. Herkes fedakarlıkta bulundu. Yeni dönem inşallah eylülde başlayacak diyoruz ve Arifiye’lilere hatırlatıyoruz ki; artık çok uzaklarda üniversiteye hazırlık için destek aramayınız!.. Belediyemizin yaptığı yeni ve modern sınıflarla herkese yetecek kapasitemiz var.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen  Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü  kazanan öğrencilerden Eren Sadullah Yarim ise duygularını şöyle dile getirdi; “Arifiye Halk Eğitimin sıcak ortamından ve öğretmenlerinden ayrılacağımız için üzgünüz. Burası bize bir yıl boyunca ev gibi oldu. Öğretmenlerimiz çok fedakarlık yaptılar. Halk Eğitim bize unutulmaz sosyal ortamlar sağladı. Hepsi karşılıksız yapıldı. Sıradaki kardeşlerimizi de inşallah üniversiteye ve yüksek öğrenime bekliyoruz” dedi ve herkesi zaman kaybetmeden Arifiye Halk Eğitim Merkezinin sunduğu bu külfetsiz ama kaliteli Eğitim kurslarına gitmelerini önerdi.

36 Öğrenciyi temsilen ilk 3 öğrenciye ödül takdim eden Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Arifiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdülvahit Uygar daha sonra öğretmen ve öğrencilerle birlikte 2016 yılı başarı fotoğrafı çektiler. Tören Halk Eğitim Merkezi Aşçılık ve Pastacılık Sınıfının hazırlamış olduğu kokteylle son buldu.

2017 Üniversiteye hazırlık/destek kursları başvurularının başladığı ve Arifiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğün web sitesi üzerinden on-line olarak(www.arifiyehem.gov.tr), hem de bizzat kurumdan ön kayıt alındığı dile getirildi.

arhemkurs-01 arhemkurs-02 arhemkurs-03 arhemkurs-04 arhemkurs-05 arhemkurs-06 arhemkurs-07 arhemkurs-08 arhemkurs-09 arhemkurs-10 arhemkurs-11 arhemliste

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :