Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11291 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arifiye Teknoloji Fakültesine Talip

22 Kasım 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Arifiye Teknoloji Fakültesine Talip
Arifiye Teknoloji Fakültesine Talip

Arifiye Teknoloji Fakültesine Talip

Sakarya’da kurulacak Sakarya Orhan Bey üniversitesinin Teknoloji Fakültesine Arifiye Talip oldu…

Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören öğrenci sayısı 95’in üzerinde çıkınca, Yüksek Öğretim kurumu (YÖK) tarafından kurulmasına onay verilen Sakarya Orhan Bey Üniversitesinin Teknoloji Fakültesine Arifiye talip oldu.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;”Sakarya Üniversitesinin öğrenci sayısının 100 bine yaklaşması nedeniyle, ilimizde kurulacak Sakarya Orhan Bey Üniversitesinin Teknoloji Fakültesinin Arifiye’ye gelmesi için görüşmelerimize başladık. Arifiye’miz zaten, ilimizin Sanayi merkezi konumunda. Gerek, 1. Organize Sanayi bölgemiz, gerek Kobilerimiz, gerek sanayi sitelerimiz, fakültede öğrenim görecek öğrencilerimiz için çok ideal uygulama ortamları. Öğrencilerimizin kalacağı yurtlar konusunda da Arifiye’miz oldukça hazırlıklı.

baskangzt

sakarya-unv1

sakarya-unv2

sakarya-unv3

Arifiye Meslek Yüksekokulu’nun ilçemizde açılmasından sonra, bu konuda hazırlıklarımıza başlamıştık. Kız öğrencilere yönelik  Arifiye Merkezde yapılan 2 Bin öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu tamamlanmak üzere.

Her türlü sosyal faaliyetin yapılabileceği Kültür Merkezimiz öğrencilerimizin hizmetinde.

Öğrencilerimize yönelik hizmet vermeleri için Arifiye’de bulunan yemek firmaları ve esnafımız ile de görüşmelerimiz sürüyor.

Kısacası öğrencilerimizi Arifiye’mizde rahat ettirmek için bir çok alanda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

Öğrencilerimizin stajlarını ve ders uygulamalarını yapabilmeleri için Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Dört Yol Sanayi Sitesi Yönetimleri ile de görüşmelerimiz sürüyor.

Arifiye Belediyesi olarak biz, Meslek Yüksekokulunda olduğu gibi bina ve alt yapı konusunda da tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz. Kısacası Arifiye hazır.

Teknoloji Fakültesini Arifiyemize istiyoruz.” dedi.
ogret1

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar