Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arifiye İlçe Müftüsünden, Başkana Kırmızı Gül…

13 Nisan 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Arifiye İlçe Müftüsünden, Başkana Kırmızı Gül…
Arifiye İlçe Müftüsünden, Başkana Kırmızı Gül…

Arifiye İlçe Müftüsünden, Başkana Kırmızı Gül…

Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Uzunca, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, Başkanı makamında ziyaret etti.

            İçinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla, Arifiye İlçe Müftülüğünce düzenlenen etkinliklerde, Arifiye’li vatandaşlara sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V) ‘i simgeleyen kırmızı gül dağıtıldı. Etkinlikler kapsamında Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret eden Mehmet Uzunca, Başkana sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V) ‘i simgeleyen kırmızı gül takdim etti.

            Arifiye Müftüsü Mehmet Uzunca yaptığı açıklamada;  İçinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla, çeşitli etkinlikler düzenleyerek Hz. Peygamberi hatırlatmak, O’nun güzel ahlakını ve örnek yaşantısını vatandaşlara anlatarak, toplumdaki sevgi, saygı, kardeşlik ve hoşgörüyü pekiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

            Uzunca sözlerine şöyle devam etti; “Hz. Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V) bütün alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peygamberdir. O’nun örnek ahlakı bütün insanlığın  ihtiyacı olan tüm güzellikleri içermektedir.  Bu gün millet olarak birliğe, bütünlüğe, kardeşlik ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Eğer biz, Yaratılanı Yaratan ötürü seversek, yani  birbirimizi Allah (c.c) için seversek, İç ve dış düşmanların kurdukları tuzaklar da bozulur. Bizi birbirimize düşüremez, kırdıramazlar. Toplumumuzda sudan sebeplerle cinayet işlenmez, insanların ırz ve namuslarına göz dikilmez. Toplumumuzda, yeniden barış ve kardeşlik havası yaşanır, adeta baharı yaşarız. İçinde bulunduğumuz mübarek Recep ayı yüzü hürmetine, milletimizin yaşadığı bu kötü günlerin son bulmasını Yüce Allah’tan (c.c) niyaz ediyorum.” dedi.

arif1

            Başkan İsmail Karakullukçu da ziyaretten dolayı Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Uzunca’ya teşekkür ederek, en kalbi duygularımla hocamızın dualarına “Amin” diyor, Aziz milletimizin çektiği sıkıntıların bir an önce son bulmasını, kahraman güvenlik güçlerimizden vatan uğruna şehit olan kardeşlerimize Allah’tan (c.c) rahmet, geride kalan acılı ailelerine sabırlar diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar