Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11079 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arifiye Halk Eğitim Merkezinden Muhteşem Yıl Sonu Sergisi…

26 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Arifiye Halk Eğitim Merkezinden Muhteşem Yıl Sonu Sergisi…
Arifiye Halk Eğitim Merkezinden Muhteşem Yıl Sonu Sergisi…

Arifiye Halk Eğitim Merkezi 2015-2016 Öğretim Yılı, Yıl Sonu Sergisi büyük beğeni topladı…

Arifiye İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Yıl sonu sergisi, 24 Mayıs 2016 Salı günü saat:16.00’da  Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı. Törene; Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ak Parti İlçe Başkanı Ethem Çınar, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, ilçedeki kurum ve kuruluşların yöneticileri, okul müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

İlginin yoğun olduğu sergi açılış töreni, Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Açılış Konuşmasını Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülvahit Uygar yaptı. Uygar, konuşmasında;” Değişen zaman ve ihtiyaçlar çerçevesinde Halk Eğitimi Merkezleri de kabuk değiştirmektedir. Arifiye Halk Eğitimi Merkezi de sadece dikiş-nakış ve el sanatları yapılan bir yaygın eğitim kurumu değildir. Örgün eğitimin yanında, onu tamamlayan, bireyleri mesleki, sosyal ve kültürel olarak geliştiren ve  ömür boyu süren kesintisiz öğrenim merkezlerindendir.

Merkezimizde, Açık Öğretim kayıt, kitap dağıtımı ve ders destek kurslarının yanında, okuma-yazma bilmeyen bireylere eğitim başta olmak üzere, hayata hazırlayıcı, kolaylaştırıcı, uzmanlaştırıcı veya nitelikli işgücüne yönelik eğitim, uygulama, Atölye çalışmaları da yapılmaktadır.

40 bin  nüfusu bulunan Arifiye ilçemizde, 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde  24 Mayıs 2016 tarihi itibari ile 694 adet  kurs ve  19.004  öğrenci kurumumuzda, 112 çeşit kursta, eğitim  görmüş ve görmektedir. Önümüzdeki 4 aylık zaman dilimini de kattığımızda, Hayat boyu eğitiminin ilçemizde azımsanmayacak sayıda kursiyere sahip olduğu görülecektir. Kursiyerlerimizin ekseriyeti sanayii ve spor  alanlarından olmaktadır.

Devletimizin çok önem verdiği, ilçe sınırlarımızda bulunan iş yeri, imalathane ve fabrikalara da hatırı sayılır miktarda mesleki eğitim ve gelişim kursları başta olmak üzere CNC Programları, grafik tasarım, Solidworks kursları, Ağır İş Makineleri eğitimi, Hijyen, iş güvenliği gibi onlarca alanda kurslar vermekteyiz.

İlçemiz sathında Merkez dersliklerimizin dışında farklı mahalle ve köylerde 2015 yılında toplam 29 olan derslik sayımızı bu sene belediyemizin büyük katkılarıyla 42’ye çıkarmış bulunmaktayız. Belediyemiz tarafından, bu yıl yapılan 1 Aşçılık/Pastacılık Uygulama sınıfı, kültür merkezi teras katta 4 yeni sınıf inşaası, Halk Bank Üzerinde 3 yeni sınıf  ile Merkezdeki derslik sayımız 7’den 15′ e çıkmıştır.

2016 yılında 107 genç insanımıza YGS-LYS,KPSS  hazırlık kursları  gibi birçok alanda dershane kıvamında hizmet verdik .

Okullarımız 17 Haziranda kapanıyor. Arifiye HEM ve Arifiye Belediyesi rekor sayılabilecek 18 farklı branşta 7-15 yaş arası çocuk ve gençlerimize; Okullar Hayat Olsun Yaz Kursları ile hizmete hazırdır. Başta Belediyemiz Spor Kompleksinde verilecek olan; futbol, step-aerobik kursları, Atletizm ile ayrıca Basketbol, okçuluk, kort tenisi, karate, judo, satranç olmak üzere sportif kurslar, Okul Ders destek kursları, Müzik kursları, dil kursları, Kuran-ı  Kerim, Arapça gibi kurslarımız yoğun talep görüyor.

arhemys-2016-1arhemys-2016-2arhemys-2016-3arhemys-2016-4arhemys-2016-5arhemys-2016-6arhemys-2016-7arhemys-2016-8arhemys-2016-9arhemys-2016-10arhemys-2016-11arhemys-2016-12arhemys-2016-13arhemys-2016-14arhemys-2016-15arhemys-2016-16arhemys-2016-17arhemys-2016-18arhemys-2016-19arhemys-2016-20arhemys-2016-21arhemys-2016-22arhemys-2016-23arhemys-2016-24arhemys-2016-25

2016-2017 eğitim öğretim yılı hedeflerimiz arasında, Geçen hafta Arifiye Belediyesi tarafından yaptırılan ve açılışını Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’un yaptığı Cumhuriyet Mahallesi kurs binasının benzerlerini Hanlıköy ve Kemaliye Mahallelerine kazandırmak, Sanayi ve üretim kesiminin ihtiyaç duyduğu, kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacak kursları açmaya devam etmek, üniversitelerin yetenek ile öğrenci alan beden eğitimi ve spor bölümleri başta olmak üzere, güzel sanatlar bölümlerine öğrenci yetiştirmek,  Gölbaşı Tenis kortunda verdiğimiz tenis derslerini yaygınlaştırmak ta var.

Tüm bu faaliyetlerimizde, sergi ve organizasyonlarımızda bizlere moral desteği veren ve her zaman yanımızda olan Sayın Kaymakamımız Muhsin Çatmadım ve Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu başta olmak üzere, tüm gönül dostlarımıza çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sonrasında kısa bir konuşma yapan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da konuşmasında;” Arifiye Belediyesi olarak,  insanımızı sosyal ve ekonomik  olarak refaha kavuşturmak için bilgiyle ve beceriyle donatmamız gerektiği anlayışıyla, tüm bütçe olanaklarımızı eğitime seferber ediyoruz. Bunun sonucu olarak, son yıllarda Arifiye’miz Sakarya’nın en gözde, en modern ilçelerinden biri olmaya başladı. İlçemizde bir bir boy gösteren toplu konut ve site inşaatları, insanların Arifiye’ye olan ilgilerinin arttığının en büyük göstergesi. Şimdi hemen yanı başımızda, 2000 öğrenci kapasiteli yurt inşaatı da başladı. Buraya gelen öğrencilerimizi de, ilgi duydukları alanlarda kurslarımızdan yararlandırmayı planlıyoruz. Sayın müdürümüzle birlikte, çok iyi bir ivme yakaladık. Bu çalışma ortamını bozmadan, Hanlıköy ve Kemaliye kurs binalarımızı da hayata geçirmek için çalışmaya başladık. Ben yeri gelmişken, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Abdülvahit Uygar’ın şahsında, değerli çalışma arkadaşlarına ve hocalarımıza,  Arifiye’li hemşerilerim adına çok çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Son olarak söz alan Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım da konuşmasında;              “Arifiye’mizde Belediye ve  Eğitim kurumları ve Okullar ile gerek İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, gerek Samek arasında çok uyumlu ve verimli bir çalışma var. Bunun sonucu olarak ta gerek sanat ve sporda, gerek sanayi, üretim ve tekstilde, bir çok vatandaşımız bilgi, beceri ve meslek sahibi oldu. Kapanan dershanelerin boşluğu da büyük oranda dolduruluyor. Daha geçen hafta, Sayın Valimiz tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kurs binasının açılışını yaptık. Başkanımız ve müdürümüz yenileri için kolları sıvamış bile. Ben sözü fazla da uzatmadan, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Müdürümüze, değerli eğitimci arkadaşlarımıza ve emeği geçen her kese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Halk eğitim merkezi kurslarında eğitim gören kursiyerler tarafından verilen müzik ziyafeti izleyicilerden tam not aldı. Sonrasında, kursiyerlere belgeleri ilçe protokolü tarafından verilerek, Serginin açılış kurdelesi kesildi.

Sergideki el emeği göz nuru eserler, ilçe protokolü ve misafirlerin büyük beğenisini kazandı.  Sergi açılışı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ilçe protokolüne verilen yemekle son buldu.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar