Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11289 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ANAP eski Sakarya Milletvekili Yalçın Koçak’ın mutlu günü

12 Temmuz 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»ANAP eski Sakarya Milletvekili Yalçın Koçak’ın mutlu günü
ANAP eski Sakarya Milletvekili Yalçın Koçak’ın mutlu günü

Sakarya Eski Milletvekillerimizden Garbiyat Enstitüsü Başkanı ve Balkan University kurucusu Yalçın Koçak oğlu Tolgay’ın  düğünü Muhteşemdi.

Yalçın Koçak’ın Annesi; Ozanlar Mahallesinden Lâtif Duman kızı Hakime’den doğma Rahime

Yalçın Koçak’ın Babası; Mustafa oğlu Fadime’den doğma Mehmet. Ailem şehrin en eski kereste ve nakliye tüccarlarıydı.

Yalçın Koçak Sevdiğini aldı, Muradına Erdi. Eşi Saraybosnalı Rumeli Türklerinden. Yazlık köyü eşrafından İsmet’in kızı FATMA… Yalçın Koçak’a üç erkek evlat verdi, üçü de yiğit hem de yolundan gelen cinsinden .

Tolgay inşaat, Turgay ekonomi, Yasin İşletme mühendisidir.

Tolgay Adapazarı  eşrafından Sakarya 79 Lokantası adıyla bilinen Adapazarı direkli çarşısının ilk aşçı esnafı Aşçı Osman’ın büyük oğlu. Selim User’in rahmetli oğlu Oktay ile Ozanlardan Nalbantoğullarının kızı Zuhal hanımdan olan kızları Asude’yi sevdi.

asu33

asu7

Tolgay ‘da  babası  gibi  Sevdiğine  kavuştu.

Düğün  öncesi  Damat Tolgay Yalçın “çok yorulduk unuttuklarımız bize kırılmasın, sitem etmesin bizi seven yada benim kalben sevdiklerim kendini bilir davetiyeye ihtiyaç duymaz ALLAH’in izniyle. 10 temmuz pazar günü Sakarya Sapanca Gölü Aşağıdereköy Göle Divan tesislerinde cemiyetimiz olacak. O güzel insan, insanların en şereflisi hazreti Muhammet Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem buyuruyor ki evlenin ve çoğalın evliliğinize şahitlik ettirin ALLAH u teala nın izniyle düğünüme teşrifinizi ve hak teala karşısında evliliğimize şahit olmanızı temenni eder Saygı ve sevgilerimi sunarım. Tolgay Koçak.davete icabet sünnettendir”dedi. Sonra  düğün  günü  geldi çattı.

yalcınkocak1

Dostlar  düğüne  icabet  ettiler.
Yalçın Koçak’ın oğlu Tolgay Asude ile evlendi.

tolgay1 tolgay2 tolgay3 tolgay4 tolgay5 tolgay6 tolgay7

Yalçın Koçak’ın Mutlu gününde Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Mustafa AYDIN , Sakarya Üniversitesi ile Bilgi Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Muzaffer ELMAS ,Kent Şurası Kurucu Başkanı Erol Hacıeyüpoğlu ,Dr. Atıf Çetin ,İbrahim Müftüoğlu,Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam, Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN ve çok sayıda İşadamı ve siyasetçi vardı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ,

Dr._Mustafa_Ayd__n

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Mustafa AYDIN

Sakarya Üniversitesi ile Bilgi Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman

Akademik Genel Kurul

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr..Muzaffer ELMAS

Kent Şurası Kurucu Başkanı Erol Hacıeyüpoğlu

MEHMETSAGLAM2

Sakarya Medya Derneği Başkanı  Mehmet Sağlam

FEHMİ1

Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN

tolgay8

İşadamı İbrahim Müftüoğlu

DUGUN1

Nikah işlemleri bittikten  sonra İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Mustafa AYDIN Gelin  ve  Damat’a  nasihat  dolu  sözleri  vardı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Mustafa AYDIN”Her çocuk kendi durumuna göre, bakıma muhtaç olan anne-babasına bakmakla sorumludur.

İslam, ana-baba hakkını çok önemser ve kutsal kabul eder. Öyle ki İslam’da cennetin bir yolu da anne ve babanın rızasından geçtiği kabul edilmektedir.

İslam, evlada anne ve babasına karşı hürmetkar ve aynı zamanda hizmetkar olmasını emretmektedir. Nitekim yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Mealen bu konuda:“Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, kendilerine “of!” bile deme; onları azarlama; ikisine de güzel söz söyle.“buyrulmaktadır. Onun için evlat daima anne ve babasının emrinde ve hizmetinde olması gerekir.

Şu kadar var ki, anne ve babasına yaptığı hürmet ve hizmet, İslami durumuna zarar vermeyecek şekilde olmalıdır. Yani ihtiyaçlarını dinî esasları ihlal etmeden karşılayacak. Nitekim Hazret-i Peygamber (asm) döneminde bir çok sahabenin ana-babaları ilk günlerde İslâm’ı kabul etmemiş, hatta İslâm’ın zıddı bir putperestlikte kalmışlardı. Bunlar da evlatlarına baskı yapıyor, İslâm’ı terk etmelerini istiyorlardı.

asude1

Gelen vahiyle, ana-babanın İslâm’a aykırı isteklerine uymamak gerektiği emredildi, ama onları bütünüyle de terk etmemek gerektiği bildirildi. Mümkün olduğu kadarıyla hizmetlerinde bulunmayı, dinî ölçülere zıt düşen isteklerine uymadan gönüllerini almaya gayret etmeyi emretti.

asu3

Buna göre her çocuk anne ve babasına bakmak, emir ve isteklerini yerine getirmek zorundadır”dedi.

asu33

Yalçın Koçak”Düğüne katılan  bütün  dostlara  teşekkür  etti”

Editörden

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar