...
HAVA DURUMU
SAKARYA

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 12823 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Amigo Ersin Uysal Son yolculuğuna uğurlandı

29 Ağustos 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Amigo Ersin Uysal Son yolculuğuna uğurlandı
Amigo Ersin Uysal Son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonrası bir süredir tedavi gören Amigo Ersin Uysal hastanede dün hayatını kaybeden  Uysal için Orhan Cami’de cenaze namazı kılındı.

Sakaryaspor tribünlerinin sevilen isimlerinden olan ‘Amigo  Ersin Uysal(61), geçtiğimiz günlerde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Amigo Ersin Uysal’ın Cenaze namazı Adapazarı Orhan Gazi Camiinde

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Uysal için Orhan Cami’de cenaze namazı kılındı.

 Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altında tutulurken durumunun fenalaşması üzerine yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.Ersin Uysal’ın cenazesi, Orhan Camii’ne getirilmesi sonrası Uysal ailesi, Orhan Camii’nde taziyeleri kabul etti.

Cenaze Orhan Cami’de kılınan öğle namazının ardından Arifiye Kışlaçay Köyünde defnedildi.

Bir 3 kişi ve açık hava görseli olabilir

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 1 kişi görseli olabilir

Bir 2 kişi, stadyum ve kalabalık görseli olabilir

ERSİN UYSAL KİMDİR?

Ertuğrul Akgün’ün yazısından alınmıştır:

Sakaryaspor aşığı olan bir ihtiyar delikanlı. 1960 Kışlacay doğumlu gürcüdür. İki kız çocuğu babası Uysal’ın varı yoğu Sakaryaspor. Hayatı Sakaryaspor’un peşinde koşmaktan ibaret olan, yeşil siyah sevdalısı. Lakabı amigo Ersin. Amigoluğu bir önceki dönemlerde amigoluk yapan ağabeylerinden devralmış. Kendisi, tribünlerde bulunan seyircileri ve futbol takımını maç öncesi coşturan maça motive eden Sakaryaspor’u seven bir Sakaryalı. Evet, amigo ersin Sakarya’mızda yaşayan 5. kuşak bir ailenin ‘Sakarya Aşığı’ bir çocuğu. Amigo Ersin, Sakaryaspor’un 1965 yılında kurulmasıyla birlikte bu camia ile bütünleşmiş ve sevdasını yürekten yaşamaya devam eden, arma aşkını bilen adam.

Sakaryaspor kulübünün kurucularından olan rahmetli Ethem Boran başkanlığındaki Sakaryasporu izlemek için Tribünlerin çevresinde bulunan tel örgülerin altını eşerek girmiş olduğu statta seyircileri coşturmaya çalışmış adam. Ersin Uysal’ın gözünde Türk futbolunda ayrı bir yeri olan yeşil siyahlı takımın uğruna varını yoğunu harcamış bir adam. Eşinden, işinden, çocuklarından, özel yaşantısından birçok fedakârlık yapan Amigo Ersin, tüm bunlardan hiç pişman olmamış.

Amigo Ersin ile yaptığım görüşmede, şöyle bir içini çekerek ‘ Arkamıza baktığımızda Türk futbolunun lokomotifi olan büyük bir Sakaryaspor var. Bu kulüp bu gün hiç kimsenin tasvip etmediği bir halde. Bu durum Sakaryaspor’u çok sevenlerin yüreğini dağlıyor. Bu konumu hiç ama hiç hak etmedik. Bizler Sakaryaspor’umuz için büyük fedakârlıklar yaparak peşinden koştuğumuza hiçbir zaman pişman olmadık. Çünkü takımımızı kalben seven bir grubumuz her daim olmuştur ve olacaktır” sözleri onun nezdinde tüm Sakaryaspor sevdalılarının yaşadıklarını, hissettiklerini özetler nitelikteydi benim için.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar