Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Alkol’de sahte viski’de sahte

12 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Alkol’de sahte viski’de sahte
Alkol’de sahte viski’de sahte

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin Sakarya halkının Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla devam eden yol uygulamalarında;

09/07/2016 günü saat 22.30 sıralarında, TEM Otoyolu Arifiye gişelerinde yapılan uygulama noktasında  İstanbul ilinden Karadeniz illerine giden şehirler arası otobüslerde yapılan şüpheli şahıs ve eşya aramalarında durdurulan bir otobüste yolcu olan şüpheli E.A (51)  isimli şahsın yapılan sorgulamasında, 6136 SKM “ Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma Veya Taşıma Veya Bulundurma” suçundan arandığı tespit edilmiş, eşya ve bagaj kontrolünde koliler içerisinde çeşitli markalarda sahte alkollü içkilerin olduğu ve bu alkollü içkilerin bandrolsüz, sahte bandrollü olduğu değerlendirilen farklı markalarda toplam 161 şişe (159,9 lt) sahte alkollü içki ve 5 (beş) litrelik su damacanalarının içerisinde toplamda 20 litre sahte rakı ile 5 litrelik su damacanasında sahte viski  ele geçirilmiştir.

Ayrıca içki şişelerine yapıştırılmaya hazır vaziyette 269 adet sahte bandrol ve kapakları geçici olarak muhafaza altına alınmış, adli makamlardan alınan ilgili karar doğrultusunda el konularak onlarca vatandaşımızın zehirlenmesi önlenmiştir.

kacak

Şüpheli şahıs hakkında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet, Resmi Belgede Sahtecilik, TCK 186 (Kamu Sağlığına Karşı İşlenen Suçlar) ve aranmasından dolayı,  10/07/2016 günü Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak sevk edilmiş ve adli makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiştir.

İl Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü suç ve suçluyla mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.

ASAYİŞ OLAYLARI                            01/07/2016

 

 

 

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 29.06.2016 günü Çukurahmediye Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki E.C.(E.1993) ikametlerinden kardeşi E.C.’nin (E.2001) ayrıldığını ve bir daha kardeşinden haber alamadıklarını, kardeşinin bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 30.06.2016 günü Şeker Mahallesinde Mağdur H.P. (E.2009), M.P.(K.2006) ve R.P.’nin (K.2003) yolcu olarak bulunduğu babaları F.P.’nin (E.1980) sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plaka sayılı araç ile A.Ç.(E.1984) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plaka sayılı aracın çarpışması sonucu kaza olayı meydana gelmiş, olayda adı geçen şahıslar Hayati Tehlike Arz Etmeyecek şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Maltepe mahallesinde meydana gelen Yaralamalı ve Maddi Hasarlı Trafik Kazası olayı ile ilgili Müşteki Şüpheli H.B.(E.1987) ile Şüpheli Müşteki İ.P.(E.1964) isimli şahıslar olay ile ilgili birbirlerinden davacı ve şikayetçi olduklarını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 30.06.2016 günü Çukurahmediye Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki N.T.(E.1961) oğlu E.T.’nin (E.2001) evden ayrılarak bir daha eve geri gelmediğini, oğlunun hayatından endişe ettiğini, oğlunun bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Güneşler merkez mahallede meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki N.Ö.(K.1978) isimli şahıs abisi A.İ.Ö.(E.1972)’nün evden ayrıldığını ve bir daha eve geri gelmediğini, abisinin bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

6)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 27.06.2016 günü Karaaptiler mahallesinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki S.A.(E.1978 iş yerinde çalıştığı esnada pet şişide bulunan sıvıyı su zannederek içmek istediğinde, sıvının tiner olduğunun anlayınca içmeyerek geri tükrüdüğünü hastaneye giderek tedavisinin yaptırdığını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

7)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 24.06.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili  Müşteki S.E.(E.1993) iş yeinde çalıştığı esnada sol ayağını taşıma kolisi arasına sıkıştırması sonucu yaralandığını, hastaneye giderek tedavi olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

8)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 30.06.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazasında olayı ile ilgili B.K.(E.1975) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plaka sayılı aracı ile Terminal istikametine seyir halinde olduğunu, yolun karşı tarafına koşarak geçmeye çalışan Müşteki V.D. isimli şahsa çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini, kazada V.D. isimli şahsın hafif şekilde yaralandığını beyan etmiş, olay ile ilgili taraflar birbirlerinden davacı ve şikayetçi olmadıklarını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

9)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 22.06.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki T.T.(E.1993) isimli şahıs iş yerinde çalışırken ayağını yerdeki demire çarpması sonucu hafif şekilde yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

10)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 29.06.2016 günü Organize Sanayiinde meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili Müşteki M.S.(E.1978) işyerine dolan suyu tahliye etmek için kapaklarla suyu attığı esnada platin takılı olduğu elini incittiğini, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayeti olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

11)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 23.06.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki A.G.(E.1967) isimli şahıs iş yerinde çalıştığı esnada sacın elini kesmesi sonucu hafif şekilde yaralandığını, hastaneye giderek tedavisinin yaptırdığını, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

12)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 27.06.2016 günü Organize Sanayiinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki H.E.(E.1966) isimli şahıs saç malzemeyi spiral taşı ile keserken kesilen sacın fırlaması sonucu sol bileğinden yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili olarak kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

13)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 24.06.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki Ö.U.(E.1979) isimli şahıs üretim bölümünde çalışırken başını araca çarpması sonucu yaralandığını, olayın kendi dikkatsizliği sonucu meydana geldiğini, olay ile ilgili kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

14)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 27.06.2016 günü Organize Sanayiinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki H.Z.(E.1982) isimli şahıs spiral taşı ile parça keserken spiral taşının patlaması sonucu yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

15)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 24.06.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili Müşteki D.T.(E.1970) iş yerinde bulunan aracı kontrol ettiği esnada bakım kapağının kafasına çarpması sonucu yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili olarak kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

16)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Hacıoğlu Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Şüpheli N.K.(E.1961) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plakalı aracı ile Caddeye çıkmak istediği sırada H.G. (E.1974) isimli şahsa çarptığını, şahsın yere düştüğünü, olay ile ilgili olarak şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

17)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 27.06.2016 günü Kemalpaşa Mahallesde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili A.Ö.(E.1984) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 34 ** *** plakalı araç ile şehir merkezi istikametine seyri esnasında aracın birden stop ettiğini ve teklemeye başladığını, o esnada direksiyon hakimiyetini kaybedip mezarlık içine girmesi sonucu kaza olayının meydana geldiğini, daha sonra ambulansla hastaneye gittiğini, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

18)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Vatan mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki D.S.(E.1961) ikametinden oğlu K.S.(E.1984)’nin ablasına gitmek için ayrıldığını ve bir daha eve geri dönmediğini, oğlunun bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

19)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Samanyolu Cad. üzerinde meydana gelen Trafik Kazası olayı ile ilgili Müşteki F.S.(K.1972) ve S.S.(E.1965) isimli şahıslar yol kenarında park halinde bulunun araçlarından çıkan çocukları E.S.’ye Şüpheli S.A.(E.1978) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plakalı bir aracı ile çarpması sonucu olayın meydana geldiğini, davacı ve şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

20)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 30.06.2016 günü meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma olayı ile ilgili Şüpheli Y.Ö.(E.1983) isimli şahıs Karasu sahilinde Alkol aldığını, daha sonra maddi hasarlı trafik kazası olayına karıştığını, yapılan alkol kontrolünde 1.25 alkolü çıktığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

21)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Yalı Mah. meydana gelen Trafik Kazası olayı ile ilgili Müşteki N.G. (K.1981) isimli şahıs kızı G.G.’ye aracı ile çarpan S.Ü.’nin (E.1952) isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

22)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 30.06.2016 günü meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili Müşteki V.C.(E.1993) isimli şahıs Karasuda çeşitli yerlerde bulunduğunu, daha sonra Samsung marka cep telefonunun üzerinde olmadığını fark ettiğini, telefonunu bularak kullanan yada ilgili mercilere teslim etmeyen şahıs yada şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

23)    Birimi     SAKARYA – KOCAALİ
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 29.06.2016 günü meydana gelen Olay ile ilgili Müşteki A.A.A.(E.1997) isimli şahıs ikametinde banyo yaparken kayması sonucu dengesini kaybederek yere düştüğünü ve yaralandığını, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

24)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 30.06.2016 günü meydana gelen olayı ile ilgili Müşteki G.T.(E.1983) isimli çalı çırpı toplamaya çıktığını, ayağının kayması sonucu yere düşerek kolunu incindiğini, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili herhangi bir şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 0 0 0 1 64 13,230 TL 10  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 1 0 0 0 41 8,356 TL 2  
TOPLAM 1 0 0 1 105 21,586TL 12  

 

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            02/07/2016

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:02.07.2016 günü Adapazarı sayılı yerde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili A.B. (E.1964) isimli şahıs 1,699 TL. değerindeki 3567020610** İMEİ numaralı General Mobile Discovery Plus 2 marka cep telefonunun kayıp ettiğini, telefonunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:01.07.2016 günü Mithatpaşa Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili S.D. (E.1964) isimli şahıs kullanmış olduğu ekobis ile H.K. (E.1971) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan motosikletin çapışması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, olayda S.D. hafif şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI  
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:01.07.2016 günü Budaklar Mahallesinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili R.S (E.1992) isimli şahıs binmiş olduğu dolmuş hattında cüzdanını kaybettiğini, cüzdanının bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini, cüzdanını bularak ilgili mercilere teslim etmeyen şahıs ve ya şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Şüpheli Ölüm
Olay Özeti:02.07.2016 günü Güneşler Mahallesinde meydana gelen Şüpheli Ölüm olayı ile ilgili Maktül E.K. (K.1973) isimli şahsın ikametinde EKS olarak bulunduğunun bildirlmesi üzerine olay yerine ilgili ekiplerce intikal edilmiş, olay yerinde yapılan incele sonrası Maktül E.K. Adli Tıp Kurumuna kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için sevk edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:01.07.2016 günü Şirinevler Mahallesine meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili M.K. (K.1989) isimli şahıs bankların üzerinde Galaxy J5 marka İMEİ NO:358001073847564 nolu telefonu unuttuğunu, telefonuun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

6)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Tehdit – Hakaret
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Kentpark içinde meydana gelen Tehdit-Hakaret olayları ile ilgili S.C (E.1984) isimli şahıs M.S (E.1984) isimli şahsın yanına gelerek kendisine karşı tehdit ve hakarette bulunduğunu, olay ile ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

7)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti:02.07.2016 günü Korucuk Mahalllesinde meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili V.G (E.1975) isimli şahıs çöp toplama aracına çöp atarken sağ kol bilek ile dirsek arasına cam parçasının gelmesi sonucu yaralandığını, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

8)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:02.07.2016 günü Korucuk Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili M.A.K (E.1996) isimli şahıs iş yerinde bayılan arkadaşı H.S.’yi (K.1996) sevk ve idaresinde bulunan 34 ** plaka sayılı aracı ile Y.K. (E.1996) ve M.T (E.1999) isimli şahıslar ile birlikte hastaneye götürdükleri  esnada aracın direksiyon hakimiyetini kaybettiğini ve yoldan çıkarak kaza yaptıklarını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

9)      Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 02.07.2016 günü Müşteki S.İ. (K.1979) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı aracı ile seyir halinde iken aracının ön plakasının düşmüş olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

10)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:  02.07.2016 günü Yeşiltepe Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili R.P (E.1981) isimli şahıs pirinç çuvallarını boşaltmak için kamyon kasası arka kapağını tek başına açmaya çalıştığı sırada çuvalların yaptığı baskıyla arka kasa kapağının ve çuvalların üzerine düşmesi sonucu yaralandığını, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

11)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:  30.06.2016 günü Kozluk Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili K.Y (E.1990) isimli şahıs iş yerinde asit havuzunda bulunan asitlerin buharlaşması sonucu tavanda biriken asitin üzerine damladığını ve hafif şekilde yaralandığını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

12)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Mala Zarar Verme
Olay Özeti:02.07.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen Mala Zarar Verme olayı ile ilgili Y.D. (K.1985) isimli şahıs kendisine ait nar ağacının dallarını kesen Şüpheli M.K (E.1953) isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

13)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti:01.07.2016 günü meydana gelen olay ile ilgili B.K (E.1994) isimli şahıs sağ elini koli bantlama makinasına sıkıştırması sonucu yaralandığını, olayın kendi dikkatsizliği sonucu meydana geldiğini, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

14)    Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:02.07.2016 günü Müşteki H.Y. (K.1997) isimli şahıs 35286606*** imei numaralı siyah renkli General Mobil marka cep telefonunu kayıp ettiğini, telefonunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

15)    Birimi     SAKARYA – AKYAZI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:30.06.2016 günü Müşteki G.B. (K.1969) isimli şahıs Samsung Galaxy j7 marka 358684070**** IMEI numaralı cep telefonunu kayıp ettiğini, telefonunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

16)    Birimi     SAKARYA – GEYVE
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti:02.07.2016 günü Alifuatpaşa Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Hastanece Müşteki B.A. (E.2013) isimli çocuğun ikametinde çamaşır suyu içtiğinin, çocuk hakkında adli rapor düzenlendiğinin bildirilmesi üzerine konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

17)    Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Tehdit
Olay Özeti:02.07.2016 günü Kemaliye Mahallesinde meydana gelen Tehdit olayı ile ilgiliM.Y. (E.1987) isimli şahıs açağı iş yerinin dekorasyon işlerini E.Ç. isimli şahsa verdiğini, ancak şahsın işi zamanında bitirmediğini, bunun üzerine çıkan tarıtışmada şahsın kendisini tehdit ettiğini, olay ile ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

18)    Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti:01.07.2016 günü Köprübaşı Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Hastanece Mağdur H.G (E.2015) isimli çocuğun evde bulunan fare zehirinden yemesi nedeni ile Hastaneye getirildiğini ve hakkında adli rapor tanzim edildiğinin bildirilmesi üzerine konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

19)    Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 02.07.2016 günü Kargalı Hanbaba Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili A.G. (E.1982) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan araç ile aynı araçta bulunan eşi, kızı ve kayınvalidesiyle birlikte seyir halinde iken direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, kazada adı geçen şahıslar hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

20)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 01.07.2016 günü İncilli Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili A.U (E.1960) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 41 ** ** plaka sayılı aracı ile seyir ettiğini, E.S.A.S (E.2013) isimli çocuğun önüne çıkması neticesi fren yaptığını çocuğun gelerek aracının ön tamponuna çarptığını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

21)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:02.07.2016 günü meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili Ş.Ç. (K.1977) isimli şahıs kendisine ait Samsung Galaxy J2 cep telefonunu kayıp ettiğini, telefonunu bulup kullanan ve ya ilgili mercilere teslim etmeyen şahıs yada şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

22)    Birimi     SAKARYA – KOCAALİ
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:01.07.2016 günü Yalı Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili C.G. (E.1965) isimli şahıs 34 ** plaka sayılı aracıyla seyir halinde olduğunu, sağa dönüş yapmak için yavaşladığı sırada 54 ** ** plaka sayılı kapalı kasa kamyonetin kendisine arka taraftan çarptığını, kamyonetin çarpmanın etkisi ile yan yattığını, kazada kendisinin herhangibir yaralanmasının olmadığını, fakat yan yolcu koltuğunda oturan D.D. isimli şahsın (K.1971) omzundan yaralandığını, kaza olayı ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

23)    Birimi     SAKARYA – PAMUKOVA
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Elperek Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili P.C. (E.2015) isimli çocuğa ikametlerinde babası tarafından su yerine yanlışlıkla alkol içirildiği anlaşılmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 5 4 1   66 15.472 TL 5  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 6 4     272 64.360 TL 1  
TOPLAM 11 8 1   338 79.832 TL 6  

 

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            03/07/2016

 

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Çukurahmediye Mahallesinde meydana gelen yaralanma olayı ile ilgili Müşteki M.T.(E.1986) isimli şahıs depodan malzeme almak için gittiğini, Soğanları yükledikten sonra dinlenmek için ağzı açık olan patates çuvalının üzerine oturduğunu bu esnada çuvalın içinde bulunan bıçağın sol baldırına batması sonucu yaralandığını, hastaneye giderek tedavi olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Çark caddesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki N.Y.(E.1973) isimli şahıs yürüdüğü esnada cadde üzerinde sakallı bir erkek şahsın tezgahta bulunan çakı bıçağını incelerken yanlışlıkla belinin sağ tarafına değdirmesi sonucu yaralandığını, tedavisi için hastaneye gittiğini ve tedavisini yaptırdığını, olay ile ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 24.06.2016 günü Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili N.T. (E.1980) isimli şahıs inşaatta çalıştığı esnada duvara yaslanmış vaziyette duran 5-10 kalasın üzerine devrilmesi sonucu yaralandığını, olay ile ilgili Hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikâyetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.
4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 30.06.2016 günü Kent Meydanında meydana gelen olay ile ilgili Müşteki K.A.(E.1965) isimli şahıs bisikleti ile gezdiği esnada dengesini kaybederek bisikletten yere düştüğünü ve yaralandığını, Hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Müşteki A.K.(E.1980) kendisine ait cüzdanını çarşı merkezde kaybettiğini, tam olarak nerede kaybettiğini bilmediğini, cüzdanının içerisinde nüfus cüzdanı, 500 TL para ve ehliyetinin olduğunu, olayla ilgili kimseden davcı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

6)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 02.07.2016 günü Müşteki N.T.(K.1962) isimli şahıs torunu C.O.(K.2001) isimli şahsın Yenigün Mahallesi adresinden ayrıldığını ve bir daha eve geri dönmediğini, torununu bulunmasını istediğini biyen etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

7)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:02.07.2016 günü Kurutuluş mahallesinde meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası olayı ile ilgili Şüpheli U.E.(E.1984) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plakalı araç ile sokak üzerinde seyir ettiğini, kaldırımdan yola inen S.Y.(E.1937) isimli şahsa duramayarak çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, Müşteki S.Y.’nin tedavisinin devam etmesinden dolayı ifadesi alınamamış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

8)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 03.07.2016 günü meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki N.D. (E.1990) isimli şahıs alış-veriş yaptığı esnada oğlu M.C.D.’nin (E.2011) kaybolduğunu, oğlunun bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

9)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Atatürk stadının yanında meydana gelen olay ile ilgili İ.M.G.(E.1986) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plakalı aracı ile seyir ettiği esnada Müşteki S.G.J.(E.1987) isimli bisikletli şahsa çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini, Müşteki şahsın 112 ekipleri ile Hastaneye sevk edildiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

10)    Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 02.07.2016 günü meydana gelen olay ile ilgili Müşteki A.A.(E.1984) isimli şahıs 54 ** *** plaka sayılı araçta şoför olarak çalıştığını, görevli olduğu mesai içinde bir çok adrese gittiklerini, gün içinde kullanmış olduğu aracın ön plakasının kaybolduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

11)    Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Evrenköy Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili S.K.(E.1976) isimli şahıs kızı Z.K.’nin (K.2014) kapı girişinde bulunan merdivenden yere düşmesi sonucu yaralandığını, kızını hastaneye götürerek tedavisini yaptırdığını, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayeti bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

12)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 26.06.2016 günü Hacıoğlu Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki E.T.(E.1983) isimli şahıs ikametinde üst kattan alt kata indiği esnada ayağının kayması sonucu yere düştüğünü ve yaralandığını, hastaneye giderek tedavsini olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

13)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 22.06.2016 günü Hacıoğlu Mahallesi meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki R.Ş.(E.1965) isimli şahıs bisikleti ile gezdiği esnada plakasını alamadığı bir aracın kendisine çarpması sonucu yere düşerek yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

14)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Erenler sakarbaba caddesi üzerinde meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası olayı ile ilgili Müşteki/Şüpheli Y.E.Y.(E.1990) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan araç ile karışmış olduğu kaza olayında araç içerisinde bulunan annesi N.Y. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

15)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 24.06.2016 günü mağdure E.D.D.(K.2015) hakkında adli rapor tanzim edilmesi nedeniyle babası Müşteki K.D.’in (E.1987)  isimli şahsın 03.07.2016 günü alınanbeyanında olay günü kızı E.D.D.(K.2015)’in iftar sonrası balkonda çay içtikleri sırada tepside duran ve dolu olan çay bardağına eliyle vurduğunu, çayın üzerine dökülmesi sonucu kızının yaralandığını, kızın alarak hastaneye götürdüğünü olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

16)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 28.06.2016 günü hakkında iş kazası nedeniyle adli rapor tanzim edilen E.B. (K.1994) isimli şahıs 03.07.2016 günü temin edilerek alınan beyanında olay günü çalışmakta olduğu işyerinde üzerine giysi giydirdikleri mankeni merdivenlerde taşırken bir anda mankenin elinden kaydığını ve sağ el başparmağının bu esnada döndüğünü, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

17)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 02.07.2016 günü Mağdure Z.A.(K.2003) isimli şahıs babası adına kaytılı bulunan General Mobile marka içerisinde 05* *** ** ** nolu hattın bulunduğu telefonunu sosyete pazarında kaybettiğini, cep telefonunun bulunmasını istediğini, telefonunu bularak ilgili mercilerek teslim etmeyen kişi ya da kişilerden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

18)    Birimi     SAKARYA – KAYNARCA
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Konak Mahallesinde meydana gelen Yaralanma olayı ile ilgili hastanede tedavi olan Müşteki H.S.(E1941)  isimli şahıs alınan beyanında yatağından kalkmak istediği esnada yerde bulunan kavanozun üzerine düşmesi sonucu baş kısmının kavanoza çarptığını ve çarpma sonucu oluşan cam kırıklarının kafasının üst kısmını kestiğini, hastaneye giderek tedavsini olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

19)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Gazipaşa Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki S.A.(K.1993) isimli şahıs evinde bulunduğu esnada komşularının oğlunun bisikletten düştüğünü söylemeleri üzerine oğlu Ü.A.’nın yanına gittiğini, oğlunu alarak hastaneye götürdüğünü, oğlunun şu an sağlık durumunun iyi olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 8 5 0 0 105 21,935 TL 7  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 4 3 0 0 246 33,274 TL 0  
TOPLAM 12 8 0 0 251 55,209TL 7  

 

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            04/07/2016

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Öldürme
Olay Özeti:04.07.2016 günü saat:16.00 sıralarında Yağcılar Mahallesi Karasu Yolu Caddesi üzerinde meydana gelen Ölümlü Trafik Kazası olayı ile ilgili olayın tanığı V.D (E.1990) isimli şahıs Önünde seyir halinde bulunan 06 ** plaka sayılı beyaz renkli şahin marka aracın bir anda dörtlülerini yakarak yolun sağına doğru yaklaştığını, daha sonra yolun kenarında bulunan ağaca çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, Olayda araç içerisinde bulunan B.K (E.1976) ve H.K (K.1953) isimli şahıslar yaralanmış, şahısların tedavisi devam ettiğinden ifadeleri alınamamış, Ayrıca aynı araçta bulunan sürücü Maktül Y.K (E.1973) ile yolculardan Maktül İ.K (K.2003) olay yerinde Maktül Y.K (E.2008) ise kaldırıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde EXS olmuş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:04.07.2016 günü Sgk Kavşağında meydana gelen olay ile ilgili H.P. (E.1991) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 06 ** *** Plaka sayılı araç ile T.H. (E.1961) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** Plaka sayılı aracın çarpışması sonucu kaza olayının meydana geldiği anlaşılmış, olayda Hastaneye yaralı olarak getirilen Müşteki M.P. (K.1957) isimli şahıs olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:04.07.2016 günü Semerciler Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili A.A. (E.1984) isimli şahıs yol üzerinde yürüdüğü esnada bir aracın kendisine doğru hızlı bir şekilde geldiğini görmesi üzerine kendini kenara attığını, bu esnada yere düşerek yaralandığını hastaneye giderek tedavsini olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kasten Yaralama – Tehdit
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Tepekum Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki Ş.M.(E.1977) isimli şahıs A. ve S.O. (E.1992) isimli şahısların kendisini tehdit edip darp ettiklerini, olay ile ilgili şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:04.07.2016 günü Camili Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki H.K.(E.1977) isimli şahıs Çocuk Evleri sitesinde kalan H.Ö. (E.2000) isimli çocuğun yurtta olmadığını fark ettiğini, yaptığı araştırmalarda çocuğu bulamadığını, olay ile ilgili kayıp çocuğun bulunarak kurumuna teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

6)      Birimi     SAKARYA – ERENLER – Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:03.07.2016 günü Yeşiltepe Mahallesinde meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki E.K. (K.1973) isimli şahıs arkadaşı K.B. (E.1963) isimli şahıstan haber alamadığını, gidebileceği yerleri kontrol ettiğini, arkadaşının bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

7)      Birimi     SAKARYA – ERENLER – Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Küpçüler Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki M.K. (E.1969) isimli şahıs oğlu M.Y.K. (E.2002) ‘nin evden ayrıldığını ve bir daha geri dönmediğini, oğlunun hayatından endişe ettiğini, oğlunun bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

8)      Birimi     SAKARYA – HENDEK – Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Akova Mahallesinde Meydana gelen olay ile ilgili M.C.(E.1973) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 81 ** ** plaka sayılı aracı ile kızı B.C.(K.2000) ile birlikte seyir ettiklerini, R.K. (E.1976) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 34 ** ** plaka sayılı araçla çarpışması sonucu kaza olayının meydana geldiğini, Kazada 34 ** ** plaka sayılı araçta yolcu olarak bulunan Müşteki A.K. (K.1979) ile S.K.(E.2007) isimli şahıslar ile 81 ** ** plaka sayılı araçta bulunan B.C. isimli şahısların hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandıklarını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

9)      Birimi     SAKARYA – KARASU – Karasu Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:04.07.2016 günü Ankara Caddesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki U.Y.(E.1991), G.C.(K.1970), Y.C. (E.2005), G.D.(K.1988), M.D. (K.2012) ve İ.D.(K.2007) isimli şahısların tedavileri devam ettiğinden ifadelerine başvurulamamış konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

10)   Birimi     SAKARYA – KARASU – Karasu Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:04.07.2016 günü İncilli Mahallesinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili Müşteki M.İ.(E.1944) isimli şahıs pazar yerinde cüzdanını kaybettiğini, fakat daha sonra cüzdanının zabıtalar tarafından bulunarak kendisine teslim edildiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

11)   Birimi     SAKARYA – KAYNARCA – Kaynarca Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:04.07.2016 günü Küçükkaynarca Kavşağında meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası olayı ile ilgili N.Ö. (E.1955) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan ve N.O.(E.1947) isimli şahsın yolcu olduğu 54 ** ** plaka sayılı traktör ile R.Y. ismli şahsın sevk ve idaresinde bulunan ve içinde A., F., R., R. ve A.E.Y.’nin yolcu olarak bulunduğu 54 ** ** plaka sayılı aracın çarpışması sonucu kaza olayı meydana gelmiş, adı geçen şahıslar hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

12)   Birimi     SAKARYA – KOCAALİ – Kocaali Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Yayla Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki B.K.(E.1982) isimli şahıs ikametinin bahçesinde elindeki falçata ile kablo soyduğu esnada falçata ile sol kol iç kısmından kendi kendini yaraladığını, Hastaneye giderek tedavi olduğunu olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

13)   Birimi     SAKARYA – KOCAALİ – Kocaali Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Merkez Mahallede meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası ile ilgili H.Y.(E.1972) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı aracı ile geri gelirken aracın arkasında bulunan Müşteki A.G. isimli şahsa hafif şekilde çarptığını beyan etmiş, Müştekinin tedavisi devam ettiğinden beyanı alınamamış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

14)   Birimi     SAKARYA – SAPANCA – Sapanca Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:03.07.2016 günü Rüstempaşa Mahallesinde meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki T.S. (E.1981) isimli şahıs eşi B.S.’yi (K.1994) kuaföre gitmesi için Rüstempaşa Mahallesinde bıraktığını, eşinin kendisini aradığını bir saat gecikeceğini söylediğini, bir saat sonra aradığında kendisini meşgule attığını sonra telefonuna ulaşılamadığını, eşi ile arasında herhangi bir probleminin olmadığını eşinin hayatından endişe ettiğini, eşinin bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

15)   Birimi     SAKARYA – SERDİVAN – Serdivan Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti: 01.07.2016 günü Vatan Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki S.Y.K.(E.1988) isimli şahıs uyku sorunu olduğunu, ikametinde tek başına bulunduğu esnada uyumak amaçlı isimlerini bilmediği ilaçlardan içtiğini, bir müddet sonra midesinin rahatsızlanması üzerine durumu ambulansa haber verdiğini ve gelen ambulans ile hastaneye gittiğini, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

16)   Birimi     SAKARYA – SERDİVAN – Serdivan Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:02.06.2016 günü Arabacıalanı Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Şüpheli/Müşteki O.K. (E.1995) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 34 ** ** plakalı araç ile bisikletli B.T.(E.1998) isimli şahsa çarpışması neticesi Kazası olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

17)   Birimi     SAKARYA – SERDİVAN – Serdivan Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:29.06.2016 günü İstiklal Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki S.B.(E.1994) isimli şahıs ikametinin tahta olan cam çerçevelerini pimapene çevirdiklerini, ikametinde bulunan eski camları aşağı atmak istediği esnada elinde bulunan camın kırıldığını ve yaralandığını, olay ile ilgili kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

18)   Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:  04.07.2016 günü Tepekum Mahallesinde meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası olayı ile ilgili Ü.Ö.(E.1979) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 35 ** ** plaka sayılı araç ile caddede karşıdan karşıya geçmeye çalışan M.O.(K.1980) ve H.O.(K.2012) isimli şahıslara çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

19)   Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI – Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:04.07.2016 günü Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili K.S.(E.1950) isimli şahıs kendisine ait ruhsatını ve ehliyetini kaybettiğini, ilgili belgelerin bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

20)   Birimi     SAKARYA – ERENLER – Dumlupınar Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti:03.07.2016 günü Bağlar Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Müşteki A.K.(K.1996) isimli şahıs rahatsızlığı nedeni ile kullandığı ilaçtan etkilendiğini, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

21)   Birimi     SAKARYA – GEYVE – Geyve Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti:04.07.2016 günü Orhaniye Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili H.T.(K.1965) isimli şahıs eşi ile birlikte bulunduğu esnada kapı çaldığını ve eşinin kapıyı açtığını, kapıya gelen kuryenin eşine bir adet kargo verdiğini, eşinin kargoyu açtığında kargonun içinden ağır bir kokunun geldiğini, kendisinin rahatsızlanması üzerine eşinin kendini hastaneye götürdüğünü beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

22)   Birimi     SAKARYA – HENDEK – Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:04.07.2016 günü Yeni Mahallede meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki R.K.(E.1941) kızı S.K.’nin (K.1996) evden çarşıya gezmek için çıktığını ve bir daha eve geri dönmediğini, kızının bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

23)   Birimi     SAKARYA – ARİFİYE – Arifiye Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:04.07.2016 günü Arifbey Mahallesinde Meydana Gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki A.İ. (E.1967) isimli şahıs 54 ** ** plaka sayılı aracın motoruna arkadan çarpıp kaçtığını, olayda hafif şekilde yaralandığını, trafik kurallarına uymayıp yaralanmasına sebep olan 54 ** ** plaka sayılı araçsürücüsünden şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

24)   Birimi     SAKARYA – HENDEK – Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:04.07.2016 günü Büyükdere Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki Y.Ç.(E.1969) kızı Ü.Ç.’nin(K.1995) ikametinden ayrıldığını ve bir daha eve geri dönmediğini, kızının hayatından endişe ettiğini, kızının bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

25)   Birimi     SAKARYA – KARASU – Karasu Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:04.07.2016 günü İncilli Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama Olayı ile ilgili Şüpheli İ.S.(E.1947) isimli şahıs 54 ** ** plaka sayılı aracı ile geri geri giderken aracının arka sol tekerinin küçük çocuğun ayağına değdiğini, hemen çocuğu tedavi amaçlı olarak hastaneye götürdüğünü beyan etmiş, Müşteki R.M.A. isimli şahıs çocuğuna çarpan İ.S.’den davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

26)   Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI – Yenikent Polis Merkezi Amirliği
OLAY ADİ Mala Zarar Verme
Olay Özeti:04.07.2016 günü Camili Mahallesinde meydana gelen Mala Zarar Verme Olayı ile ilgili Müşteki S.T.(E.1950) isimli şahıs ismini bilmediği bir erkek şahsın 54 ** ** plaka sayılı aracının sol arka bagaj kapağının üstü ve ön kaputunun üzerini çizdiğini, olay ile ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 4 1 0 0 71 6,960 TL 2  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 1 1 0 0 217 59,795TL 0  
TOPLAM 5 2 0 0 288 66,755 TL 2  

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            05/07/2016

  

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Tehdit
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Şirinevler Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki C.K.(E.1982) mahkemelik olduğu Şüpheli B.Y.(E) isimli şahsın kendisine davasını geri çekmesi konusunda tehditte bulunduğu, olay ile ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki S.B.(K.1987) isimli şahıs gezindiği esnada çantasını kontrol ettiğinde içerisinde pasaport, oturma izin belgesi, çocuklarına ait kimliklerin bulunduğu cüzdanının yerinde olmadığını fark ettiğini cüzdanının bulunması durumunda kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:05.07.2016 günü Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki M.B.(E.1945) isimli şahıs oğlu E.B.’nin (E.1983) ikametten ayrıldığını ve kendisinden bir daha haber alamadığını, oğlunun hayatından endişe ettiğini, oğlunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmşıtır.

 

4)          Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama – Mala Zarar Verme
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Şüpheli K.A. (E) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı aracı ile Sakarya Caddesi üzerinde seyir ettiğini, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu park halinde bulunan beyaz renkli bir araca ve karşı şeritte bulunan minibüse çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)            Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Mala Zarar Verme
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Semerciler Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki S.S. (E.1990) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan ekobis ile seyir ettiğini, 54 ** ** plakalı aracın kendisine çarparak olay yerinden kaçtığını, olay esnasında ekobisinde hasar meydana geldiğini, davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

6)              Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kişilerin Huzur ve Sükûnunu Bozma
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Karaman Mahallesinde meydana gelen Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma olayı ilgili Müşteki K.A.(E.1975) isimli şahıs komşusu Şüpheli Y.S.(K.1958) isimli bayanın sokak köpeğini apartman içine çağırdığı esnada küçük kızının köpeği görmesi üzerine korkarak ağladığını, olay ile ilgili Y.S. isimli bayandan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

 

 

7)           Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Camili Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Müşteki K.C.(E.1976) isimli şahıs dişi çok ağrıdığı için isimlerini hatırlayamadığı birkaç tane ağrı kesici ilaçtan içtikten sonra rahatsızlandığını, hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

8)              Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Hakaret – Tehdit
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Kazımpaşa mahallesinde meydana gelen Hakaret olayı ile ilgili Müşteki F.Ö.(E.1978) isimli şahıs iş yerine gireceği esnada Şüpheli A.Y.’nin(E.1964) kendisine hakaret ettiğini, küçük tüp ile kendisinin üzerine yürüdüğünü, A.Y. ve oğlu F.Y.’den(E.1990) olay ile ilgili davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

9)             Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Erenler Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili misafir olarak ilimize gelen Müşteki C.Y.(E.1971) isimli şahıs cüzdanını kayıp ettiğini, cüzdanının bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

10)            Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 13.06.2016 günü Küpçüler Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki A.A.K.(E.1997) isimli şahıs ikametinde mutfakta cam masa üzerinde yemek yediğini, yemek masasının camının kırılması sonucu elinin kesildiğini, hastaneye giderek tedavsini olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

11)            Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:14.05.2016 günü Erenler Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki İ.V.(K.1990) eşi A.V.’nin sevk ve idaresinde bulunan 54** ** plaka sayılı aracı ile seyir halinde olduklarını, kavşağa geldiklerinde plakasını hatırlamadığı bir araç ile çarpışmaları sonucu kaza olayının meydana geldiğini, eşi ile diğer araç sürücüsünün aralarında tutanak tutarak ayrıldıklarını, daha sonra kendisinin tedbir amaçlı hastaneye giderek tedavi olduğunu, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

12)          Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti: 27.06.2016 günü Arifiye’de meydana gelen İş kazası olayı ile ilgili Müşteki M.A. (E.1962) isimli şahıs 54 ** ** plaka sayılı araçtaki plastik doğrama malzemeleri bağlamak için aracın üzerine çıktığını, dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu yaralandığını, olay yerine gelen 112 ekipleri ile hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını, olay ile ilgili kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

13)           Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Tem Otoyolunda meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası olayı ile ilgili Şüpheli A.D.(E.1956) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 34 ** ** plakalı araç ile Şüpheli E.T. (E.1969) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 16 ** ** plakalı yolcu otobüsünün çarpışması sonucu kaza olayının meydana geldiği anlaşılmış, kazada 34 ** ** plakalı araçta yolcu olarak bulunan Müşteki H.A.(K.1936) ve H.A.(K.1959) isimli şahıslar hafif şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

14)           Birimi     SAKARYA – AKYAZI
OLAY ADİ Kasten Yaralama – Tehdit
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Ömercikler Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki/Şüpheli S.A. (E.1974) isimli şahıs Şüpheli Ö.Ö.(E.1991) isimli şahsın kendisini darp ettiğini ve kendisine tehditte bulunduğunu, olay ile ilgili şahıstan davacı şikayetçi olduğunu beyan etmiş konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

15)             Birimi     SAKARYA – GEYVE
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Çeltikler Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Mağdur L.A.(K.2013) isimli çocuğun ikamette temizlik maddesi içmesi şüphesi ile hastaneye getirildiğinin ve hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından çocuğun hayati tehlike kaydıyla bir üst Hastaneye sevk edildiğinin Hastanece bildirilmesi üzerine konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

16)          Birimi     SAKARYA – GEYVE
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Çeltikler Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Hastanece Mağdur M.D.(K.2014) isimli çocuğun ikametinde çamaşır suyu içmesi necicesi hastaneye getirildiğini, olay ile ilgili adli rapor düzenlendiğinin bildirmesi üzerine konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

17)        Birimi     SAKARYA – GEYVE
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:05.07.2016 günü Tepecikler Mahallesinde meydana gelen Yaralamalı Trafik kazası olayı ile ilgili Müşteki/Şüpheli Ş.T.(E.1974) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan motosiklet ile seyir halinde olduğunu, Müşteki/Şüpheli Y.E.A.(E.1995) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 41 ** ** plaka sayılı otomobil ile çarpışması neticesi kaza olayının meydana geldiğini, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

18)           Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Kargalıhanbaba Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Müşteki/Şüpheli N.K. (E.1981)isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 06 ** ** plaka sayılı araç ile aynı araçta Müşteki S.K.(E.1989) ve Müşteki N.A.(K.1963) ile birlikte seyir halinde olduklarını, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi ile aracın yolda bulunan bariyerlere çarpması neticesinde kaza olayının meydana geldiğini, kazada S.K. ve N.A. isimli şahıslar hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanmıştır.

 

19)              Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Taksirle Yaralama – Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Mahmutbey Mahallesende meydana gelen olay ile ilgili Müşteki/Şüpheli O.D.(E.1996) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 28 ** ** plaka sayılı araç ile seyir halinde olduğunu, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaza olayının meydana geldiğini, kaza neticesi yanında yolcu olarak bulunan Müşteki H.S.O. (E.1997) isimli şahsın yaralandığını beyan etmiş, O.D. isimli şahsın yapılan alkol muayenesinde 1.51 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

20)            Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Bayratepe mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Şüpheli Y.E.A.(E.1995) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 16 ** ** plaka sayılı araç ile içersinde yolcu olarak bulunan Müşteki H.B.(E.1998) İsimli şahıs ile seyir ettikleri esnada aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi neticesi yolun kenarında bulunan kanala uçtuklarını, olayda Müşteki H.B.’nin yaralandığını beyan etmiş, Müşteki yaralanmasından dolayı kimseden davacı ve şikayetçi olamdığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

21)             Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Mala Zarar Verme
Olay Özeti: 05.07.2016 günü meydana gelen Mala Zarar Verme olayı ile ilgili Müşteki A.B.(E.1954) isimli şahıs Şüpheli H.S.(K.1947) isimli şahsın kendisine ait 54 ** ** plakalı aracını çizdiğini, olay ile ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

22)         Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 05.07.2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki/Şüpheli O.A.(E.1995) ve C.K.(E:1968) isimli şahıslar kavşakta sevk ve idarelerinde bulunan araçlar ile kaza olayına karıştıklarını, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

23)           Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Tehdit – Hakaret
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Aziziye Mahallesinde meydana gelenTehdit- Hakaret olayı ile ilgili Müşteki Ü.Ç.(K.1970) isimli şahıs Şüpheli O.Y. (E) isimli şahsın dükkanına gelerek kendisini Tehdit ettiğini ve Hakaretlerde bulunduğunu, olay ile ilgili şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

24)            Birimi     SAKARYA – KOCAALİ
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Yeni Mahallede meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Şüpheli C.K.(E.1986) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plakalı araç ile seyir ettiği esnada araçların arasından bir çocuğun yola çıktığını, firene basmasına rağmen duramayarak çocuğa çarptığını beyan etmiş, Müşteki S.K.(E.1950) olay ile ilgili araç sürücüsünden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

25)          Birimi     SAKARYA – KOCAALİ
OLAY ADİ Kasten Yaralama
Olay Özeti: 04.06.2016 günü Karşı Mahallesinde meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili Müşteki C.D.(E.1981) isimli şahıs Şüpheli K.D.(E.1987) ve yanında bulunan tanımadığı bir şahsın kendisini darp ettiklerini, olay ile ilgili şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd.     2   35 13,182 TL 14  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 3 1     0 0 TL    
TOPLAM 3 1 2   35 13,182 TL 14  

 

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            06/07/2016

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama – Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma Mala Zarar Verme
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Maltepe Mahallesinde D.P.(E 1994) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 34 ** ** plaka sayılı aracı ile kaza olayına karıştığını, cadde üzerinde bulanan bir markate zarar verdiğini, kaza olayında kendisinin ve araçta bulunan arkadaşı B.A.’nın (E.1996) yaralandığını, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Karasu çevre yolu üzerinde O.T.(E.1992) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan araç ile seyir ettiğini, yola çıkan bir köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırması neticesi araç hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptığını ve kaza olayının meydana geldiğini, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

 

3)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Yeni Mahallede meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki M.Y.(E.1969) ve Z.C.(E.1961) isimli şahıslar çocukları M.Y.(E.2000) ve E.C.(K.2002) kayıp olduğunu, çocuklarının bulunmasını istediğini beyan etmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.
4)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Erenler Yeşiltepe Mahallesinde yapılan Asayiş Uygulamasında durumundan şüphelenilerek durdurulan Şüpheli İ.K.(E.1969) isimli şahsın Sürücü Belgesiz ve 1.56 promil Alkollü olarak araç kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Erenlerde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili Müşteki M.K.(E1976) isimli şahıs ehliyetini kayıp ettiğini, şuan için herhangi bir şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

6)      Birimi     SAKARYA – FERİZLİ
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Ferizlide Giriş Kavşağında meydana gelen Trafik Kazası olayı ile ilgili kaza olayına karışan ve olay yerini terk eden S.G.(E1983) isimli şahıs temin edilerek konu ile ilgilil gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

7)      Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Kasten Öldürme – Kasten Yaralama – 6136 SKM 
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Turanlar Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili aralarında husumet bulunan Şüpheli G.D.(E.1986), B.D.(E.1985), Y.D.(E.1989) ile Maktül N.H.(E.1971) isimli şahısların kavga ettikleri ve kavga sonucunda Şüpheli G.D. isimli şahsın N.H. isimli şahsı ateşli silahla yaraladığı, N.H.’nin kaldırılmış olduğu hastenede yapılan tüm müdehaleye rağmen Eks olduğu anlaşılmış, yapılan araştırma neticesi olayın faili G.D. isimli şahıs ikametinde yakalanmış, olay anında G.D.’nin etrafa rastgele ateş etmesi neticesi olay yerinde bulunan Müşteki E.H.(E.2004), E.H.(E.1982), S.D.(E.1996), D.D.(K.1992) ve S.D.(K.2010) isimli şahıslar hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, Müştekiler olay ile ilgili G.D. isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduklarını beyan etmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

8)      Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Suda Boğulma
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Müşteki Y.M. (E 1992) isimli şahıs Yalı Mahallesinde denize girdiğini, daha sonra boğulma tehlikesi geçirdiğini, olay ile ilgili olarak kimseden dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

9)      Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Yalı Mahallesinde durumundan şüphelinlerek durdurulan Şüpheli H.T.(E.1965) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan aracını alkollü olarak kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

10)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Yalı Mahallesinde durumundan şüphelenilerek durdurulan Şüpheli T.Y.U.(E 1991) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan aracını alkollü olarak kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

11)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Suda Boğulma
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Karasu Sahilde meydana gelen Suda Boğulma olayı ile ilgili Müşteki E.Ş.(E1995) isimli şahıs sahilinde yüzdüğü esnada boğulma tehlikesi geçirdiğini, daha sonra Karasu Devlet Hastanesine götürüldüğünü ve tedavi olduğunu, olayla ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

12)    Birimi     SAKARYA – KOCAALİ  
OLAY ADİ Şüpheli Ölüm
Olay Özeti: 05.07.2016 günü Yeni Mahallede meydana gelen Şüpheli Ölüm olayı ile ilgili S.O.(K) isimli şahsın beyanında oğlu A.O.’nun(E.2009) bahçede kendisine “anne” diye bağırdığını duyduğunu, evden bahçeye çıktığında kayın validesi Maktül R.O.’nun (K.1964) yerde direğin dibinde sırt üstü hareketsiz şekilde yattığını gördüğünü, etraftan bağırarak yardım istediğini ve bir aracı durdurduğunu, eşi G.O. ile kayınvalidesini hastaneye götürdüklerini, yapılan tüm müdehaleye rağmen kayın validesinin kurtarılamayarak EXS olduğunu, olayın çocuğundan öğrendiği kadarı ile “babaannesi ile traktörün üzerine çıktıklarını, babaannesinin yanlışlıkla bir düğmeye bastığını ve traktörün çalıştığını, çocuğunun traktörden atladığını, babaannesinin traktörden geriye doğru düşmesi sonucu olayın meydana geldiğini beyan etmiş konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

13)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Gazipaşa Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili G.T.(E1983) isimli şahıs tedavi amacıyla kullandığı ilaçlardan ağrıları nedeni ile birden fazla içtiğini ve rahatsızlandığını, 112 ile hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

14)    Birimi     SAKARYA – SÖĞÜTLÜ
OLAY ADİ Kasten Yaralama
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Rüstemler Köyü sapağında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili F.K.(E1987) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı araç ile Karasu’dan Adapazarı istikametine seyir ettiğini, daha önceden hiç tanımadığı koyu renkli bir aracın kendilerine selektör yaptığını ve yolda aracını durdurmaya çalıştığını, daha sonra kendisinin durmak zorunda kaldığını araçtan inen 3 şahsın araçta bulunan E.K.(E1994) ve M.S.(E 1993) isimli şahısları kesici alet ile hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını ve şüpheli şahısların olay yerinde kaçtığını, olay ile ilgili davacı ve şikayetçi olduklarını beyan etmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 7 1 4   64 25.665 TL 10  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 3 2     67 17.165 TL    
TOPLAM 10 3 4   131 42.830 TL 10  

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            07/07/2016

 

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 07.07.2016 günü Tepekum Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili G.Ş (E.1986) isimli şahıs oğlu Y.Ş.’ye (E.2012) sokak üzerinde bir aracın çarpıp kaçtığını, olay ile ilgili davacı ve şikayetçi olduğunu beyanı etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI 
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:07.07.2016 günü Orta Mahallesinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 06 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü Şüpheli S.K. (E.1987) isimli şahsın 1.60 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:07.07.2016 günü Kent Park içerisinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili Müşteki A.Ş. (K.1974) kendisine ait Samsung marka telefonunu kaybettiğini, telefonunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.
4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama – Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:06.07.2016 günü Güneşler Yeni Mahallesinde meydana gelen Yaralamalı Trafik Kazası olayı ile ilgili olay sonrası hastaneye yaralı olarak getirilen 54 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü Şüpheli A.Ö.(E.1975) isimli şahsın 3,55 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:07.07.2016 günü Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili İ.H.M. (E.1961) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı motosiklet ile seyir ettiği esnada direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yere düştüğünü ve yaralandığını, olay ile ilgili şikayetinin olmadığını beyan etmiş, gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

6)      Birimi     SAKARYA – SERDİVAN  
OLAY ADİ Şüpheli Ölüm
Olay Özeti:07.07.2016 günü Arabacıalanı Mahallesinde meydana gelen Şüpheli Ölüm olayı ile ilgili yapılan incelemede ikamet içerisinde T.B.(E.1997) isimli şahsın yerde hareketsiz bir şekilde yattığı, ağzından kan geldiği görülmüş, olay yerine gelen 112 görevlilerince şahsın EXS olduğu tespit edilmiş, Y.E.B.(E.1996) ve B.E.U.(E.1996) isimli şahıslar ifadelerinde ikametin Y.E.B.’ ye ait olduğunu, T.B.’nin 07.07.2016 günü ikamete geldiğini, geldiğinde halsiz ve bitkin olduğunu gördüklerini, sabah uyandıklarında T.’nin hareketsiz yattığını görmeleri üzerine polise haber verdiklerini beyan etmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

7)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:07.07.2016 günü Küpçüler Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili olarak 41** ** plaka sayılı araç sürücüsü G.K. (E.1986) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan araç ile seyir ettiği esnada Müşteki Y.İ.S. (E.2012) isimli çocuğa çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, olayda Müşteki çocuk hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

8)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:07.06.2016 günü Fatih Mahallesinde meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili E.S (E.1970) isimli şahıs 12 yaşındaki oğlu A.S.’nin (E.2004) oyun oynamak için evden ayrıldığını ve eve geri gelmediğini, oğlunun bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

9)      Birimi     SAKARYA – AKYAZI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:06.07.2016 günü Ömercikler Mahallesinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili U.A. (E.1993) isimli şahıs İPhone 5S marka cep telefonu kaybettiğini, telefonunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

10)    Birimi     SAKARYA – GEYVE
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti:07.07.2016 günü Çeltikler Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Y.T. (E.2014) isimli çocuğun kolonya içmesi sebebiyle hastaneye getirildiği, ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi amaçlı Sakarya’ya sevk edildiğinin Hastanece bildirilmesi üzerine konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

11)    Birimi     SAKARYA – HENDEK   
OLAY ADİ Taksirle Öldürme – Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 06.07.2016 günü Akova Mahallesinde meydana gelen Ölümlü Trafik Kazası olayı ile ilgili A.İ.(E.1950) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı minibüs ile aynı araçta yolcu olarak bulunan H.İ.(E.2002), H.İ.(E.2005), E.D.(E.2003), M.D.(K.1975), A.A.(K.1957), N.İ.(K.1929) ve M.İ.(E.1955) ile birlikte seyir halinde iken sola dönmek için manevra yaptığı esnada karşı yönden gelen S.Y.(E.1986)’nin sevk ve idaresinde bulunan 60 ** ** plaka sayılı aracın çarpması sonucu kaza olayının meydana geldiği anlaşılmış, kazada 54 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü A.İ. olay yerinde EXS olmuş, iki araç içerisinde yolcu olarak bulunan şahıslar yaralanarak tedavi içini Hastaneye sevk edilmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

12)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Mala Zarar Verme
Olay Özeti:07.07.2016 günü Yalı Mahallesinde meydana gelen Mala Zarar Verme olayı ilgili H.S.G (E.1959) isimli şahıs 35 ** plaka sayılı aracıyla seyir halinde olduğunu, 54** ** plaka sayılı aracın kullundığı araca çarpması sonucu maddi hasarlı kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

13)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:07.07.2016 günü meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili T.A (K.1992) isimli şahıs kardeşi N.A’nın (K.1998) evden ayrıldığını ve bir daha geri dönmediğini, kardeşini aramasına rağmen ulaşamadığını, kardeşinin bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

14)    Birimi     SAKARYA – KAYNARCA
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti:07.07.2016 günü Orta Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Y.D. (K.2013) isimli çocuğun oyun oynarken tütün kolonyası içtiği ve anne babası tarafından tedavisi için hastaneye getirildiğinin Hastanece bilrilmesi üzerine konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

15)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:06.07.2016 günü Yeni Mahallesinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili R.Y. (K.1984) isimli şahıs kendisine ait olan Samsung marka cep telefonunu bayram ziyaretinden dönerken düşürdüğünü, telefonunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

16)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:07.07.2016 günü Uzunkum Mahallesinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili Müşteki Ö.Ş. (K.1974) isimli şahıs iş yerinde lavaboya gittiğini, döndüğünde masa üzerinde bulunan telefonunun yerinde olmadığını fark ettiğini, telefonunun bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 3 1   1 189 41.512 TL    
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 8 6 1   60 18.132 TL 7  
TOPLAM 11 7 1 1 249 59.644 TL 7  

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            08/07/2016

 

 

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:08.07.2016 günü Tuzla Mahallesinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 34 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü                          Şüpheli Y.E.’nin (E.1981) 3,52 promil alkollü olarak araç kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:06.07.2016 günü B.Ç. (E.1972) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan elektrikli bisiklet ile Ozanlar Mahallesinde seyir ettiğini, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu elektrikli bisikletten düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:08.07.2016 günü Adapazarı merkezde durumundan şüphelenilerek durdurulan Şüpheli motosiklet sürücüsü M.K. (E.1980) isimli şahsın yapılan alkol kontrolünde 2.25 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI  
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:  07.07.2016 günü Alandüzü Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili D.K (K.1987) isimli şahıs oğlu A.A.K.’nin (E.2013) parkta kaykaydan kaydığı esnada yere düştüğünü ve başından hafif şekilde yaralandığını hastaneye götürerek oğlunu tedavi ettirdiğini, olay ile ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Zehirlenme
Olay Özeti:08.07.2016 günü Karaman Mahallesinde meydana gelen Zehirlenme olayı ile ilgili Z.E. (K.1988) isimli şahıs kızı Z.Z.E’nin (K.2014) kullanmış olduğu ağrı kesici ilaçtan bir tane içtiğini gördüğünü, kendisinin tedbir amaçlı kızını hastaneye götürdüğünü ve tedavisini yaptırdığını, olay ile ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

6)      Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:07.06.2016 günü Arabacıalanı Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili S.A (K.1981) evde kapı camını temizlediği esnada kapı camının kırıldığını ve elinden yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

7)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:08.07.2016 günü Davutpaşa Mahallesinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili A.T. (E.1996) isimli şahıs kendisinin kullanmış olduğu IMEİ Numarası 3538390*** olan CASPER VIA V10 marka cep telefonunu kaybettiğini telefonunun bulunarak kendisine teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikta başlanılmıştır.

 

8)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:07.07.2016 günü Et-balık kavşağında durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü R.G. isimli şahsın (E.1972) aracını 2,10 promil alkollü olarak kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

9)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:08.07.2016 günü Yeşiltepe Mahallesinde meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma olayı ile ilgili T.E (E.1964) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 41 ** ** plakalı araç ile alkollü olarak trafiğe çıktığını, seyir halindeyken kendisini Polis ekiplerinin durdurduğunu, yapılan alkol kontrolünde alkollü çıktığını, olay ile ilgili olarak şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

10)    Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:08.07.2016 günü Yeni Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili U.A (E.1973) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı araç ile R.D. (E.1985) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı aracın çarpışması sonucu kaza olayının meydana geldiği anlaşılmış, kazada 54 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü R.D. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

11)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:08.07.2016 günü meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili U.Y. (E.1990) isimli şahıs Adapazarı’ndan Karasu istikametine doğru 40 ** ** plaka sayılı aracı seyir halinde olduğunu, aracının direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlanmasıyla kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

12)    Birimi     SAKARYA – KOCAALİ
OLAY ADİ Hakaret
Olay Özeti:07.07.2016 günü Yayla Mahallesinde meydana gelen Hakaret olayı ile ilgili Müşteki M.S. (E.1976) isimli şahıs işyerine gelerek kendisine hakaret eden Şüpheli E.M.İ. (E.2001) isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 9 3 6   29 11.462 TL 13  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 2 1   4 200 47.794 TL 1  
TOPLAM 11 4 6 4 229 59.256 TL 14  

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            09/07/2016

 

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kasten Yaralama
Olay Özeti :09.07.2016 günü Atatürk bulvarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili F.A.(E 1997) isimli şahıs B.B.(E1980) isimli şahsın kendisini şişe ile yaraladığını, olay ile ilgili şikayetçi olduğu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 09.07.2016 günü Tığcılar Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Şüpheli B.P.(E.1952) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan araç ile Müşteki H.K.(K.1960) isimli şahsa çarpması sonucu kaza olayı meydana gelmiş, kazada Müşteki H.K. hafif şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Tek Kavşağında meydana gelen olay ile ilgili Müşteki P.K.(K.1996) isimli şahıs kaldırımda yürürken ayağının bir anlık boşluğa gelmesi ile dengesini kaybederek yere düştüğünü ve yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmışıtır.

 

 

4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:09.07.2016 günü Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili durumundan şüphelenilerek durdurulan Şüpheli Ö.A.(E1978) isimli şahsa trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten işlem yapılarak konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 04.07.2016 günü Müşteki S.Ç.(E1986) 2 aylık kızı ile birlikte çarşıda gezdiğini, Eski İtfaiye Caddesinde bulunan dükkanının önünden geçerken 7-8 sıra dizili büyük kolilerden üstte bulunan 2 tanesinin çocuk arabasında bulunan kızının üzerine düşmesi sonucu kızının yaralandığını, olay ile ilgili iş yeri yetkilisinden şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

6)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:08.07.2016 günü Hanlı Merkez Mah. Tem Otoyolunda meydana gelen olay ile ilgili K.Y.(E.1963) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 41 ** ** plaka sayılı aracı ile seyir ettiğini, aynı istikamette seyir eden 06 ** ** plakalı aracın kendisine çarpması sonucu maddi hasarlı trafik kazası olayının meydana geldiğini, olay ile ilgili K.Y. isimli şahıs aracına çarpan 06 ** ** plakalı araç sürücüsünden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

7)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti:08.07.2016 günü Müşteki C.A.A.(E1996) isimli şahıs babasına ait olan 54 ** ** plaka sayılı aracın ön plakasının kaybolduğunu nerede ve ne şekilde kayıp olduğunu bilmediğini, plakanın bulunup suçta kullanılması halinde kullanan şahıs veya şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

8)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:07.07.2016 günü Erenler Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde Meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki E.K.(E1989) isimli şahıs kendisinin geri dönüşüm işi yaptığını, Cadde üzerinde çöp konteynırı yanında bulduğu araba yıkama makinasının vanasını açtığı sırada makina içerisinde sıvının gözüne gelmesi sonucu yaralandığını, olay ile ilgili her hangi bir şikayetinin bulanmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli stahkikata başlanılmıştır.

 

 

9)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü Müşteki C.B.(E1984) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı motosiklet ile Uluyol Caddesinde seyir halinde olduğunu, önüne bir aracın çıkması sonucu araca çarpmamak için motoru yan yatırması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

10)    Birimi     SAKARYA – AKYAZI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:08.07.2016 günü Bataköy Mahallesi üzerinde meydana gelen olay ile ilgili R.Y.(E1986) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 16 ** ** plaka araç ile M.Ö.(E.1988) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 41 ** ** plaka sayılı aracın çarpışmaları sonucu kaza olayının meydana geldiği, araçta bulunan yolcuların ambulans ile hastaneye götürüldüğünü beyan etmiş, olay ile ilgili hastaneye sevk edilen yolcuların hayati tehlikesinin olmadığı tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

11)    Birimi     SAKARYA – GEYVE
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:  08.07.2016 günü Alifuatpaşa Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili durumundan şüphelenilerek durdurulan E.Ç.(E.1982) isimli şahıs sevk ve idaresindeki 54 ** ** plakalı aracı alkollü olarak kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

 

12)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Suda Boğulma
Olay Özeti: 09.07.2016 günü Yalı Mahallesinde meydana gelen Suda Boğulma olayı ile ilgili Müşteki B.Ç.(E1993) isimli şahıs, girmiş olduğu denizde su yutması sonucu boğulma tehlikesi geçirdiğini, olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

13)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 09.07.2016 günü Lunapark civarında meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Müşteki S.B.(K.1966) isimli şahıs 54 ** ** plakalı minibüs şoförünün inmesi için kendisini acele ettirdiğini bu esnada ayağını burktuğunu, olay ile ilgili minibüs şoföründen davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

14)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Suda Boğulma
Olay Özeti: 09.07.2016 günü Karasu Sahilinde meydana gelen Suda Boğulma olayı ile ilgili tanık olarak beyanı alınan İ.G. isimli şahıs Müşteki C.G. (E.1997) isimli şahısla sahilde bulundukları sırada C.’nin denize girdiğini, daha sonra çıkamayınca çevrede bulunan cankurtaranlara haber verdiğini, cankurtaranların suda şahsı aramaya başladığını fakat bulamadığını, şahsın daha sonra kendiliğinden karaya vurduğunu, olay yerine gelen 112 ekipleri ile şahsın hastaneye sevk edildiğini beyan etmiş, olay ile ilgili hastanede tedavi altına alınan C.G. isimli şahıs yapılan tüm müdehaleye rağmen kurtarılamayarak EXS olmuş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

15)    Birimi     SAKARYA – KOCAALİ
OLAY ADİ Suda Boğulma
Olay Özeti:07.08.2016 günü Yalı Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili dezine yüzmek için giren Müşteki M.Y.(E.1990), F.Y.(E.1974), G.N.(E.1995) ve O.K.N.(E.2000) boğulma tehlikesi geçirdiği tespit edilmiş, şahısların olay sonrası Kocaali İlçe Hastanesinde gerekli tedavileri yapılmış, olay sonrası O.K.N. isimli şahıs ileri tetkik ve tedavi için bir üst merkeze sevk edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

16)    Birimi     SAKARYA – PAMUKOVA
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:09.07.2016 günü Yenice Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili durumundan şüphelenilerek durdurulan 42 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü T.T.(E.1972) isimli şahsın aracını 1.30 promil alkollü araç kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

17)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:08.07.2016 günü Mahmudiye Mahallesinde meydana gelen olay ile ilgili Şüpheli M.Ö.(E.1968) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 16 ** ** plaka sayılı aracı ile İstanbul istakametine seyir halinde olduğunu, sağ tarafından yanaşan bir aracın otobüsün sol ön tanponuna çarpması sonucu aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüja çarptığını, olay ile ilgili herhangi bir dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 9 4 4   36 17.061 TL 10  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 3 2 1 2 7 20.532 TL 1  
TOPLAM 12 6 5 2 43 37.593 TL 11  

 

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            10/07/2016

 

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Yağcılar Mahallesinde meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili G.D. (K.1985) isimli şahıs eşi E.D.’nin (E.1986) kayıp olduğunu, eşinin bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama – Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti:10.07.2016 günü İ.S. (E.1977) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 54 ** ** plaka sayılı aracı ile Ozanlar Mahallesinde seyir halinde olduğunu, önüne çıkan köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırdığını, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarparak kaza yaptığını, olayda hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Tığcılar Mahallesinde yapılan kontrolde durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü Ö.Ş. (E.1992) isimli şahsın 1.87 promil alkollü olduğunu tespit edilmiş, gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:10.07.2016 günü Evrenköy Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili F.D. (E.1979) isimli şahıs bisikleti ile seyir ettiğini, firene basmasına rağmen bisikletinin durmadığını ve dengesini kaybederek yere düştüğünü olay ile ilgili kimseden dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

5)      Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Kişilerin Huzur Ve Sükununu Bozma
Olay Özeti: 10.07.2016 günü İstiklal Mahallesinde meydana gelen Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma olayı ile ilgili      S.N.D (K.1993) isimli şahıs tanımadığı numaradan arayan ve mesaj atan şüpheli şahıs tarafından rahatsız edildiğini, olay ile ilgili şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

6)      Birimi     SAKARYA – SERDİVAN  
OLAY ADİ Şüpheli Ölüm
Olay Özeti:09.07.2016 günü Kemalpaşa Mahallesinde meydana gelen Şüpheli Ölüm olayı ile ilgili Maktül H.E.(E.1949) isimli şahsın oğlu Müşteki İ.E.(E.1975) isimli şahıs babasının Kalp, Tansiyon ve astım hastalığının bulunduğunu, sürekli olarak ilaç kullandığını, kayınpederi babasının arkadaşı olan R.G.’nin kendisini arayarak babasına ulaşamadıklarını söylediklerini, ikamete gittiğinde babasının sırt üstü hareketsiz şekilde yattığını gördüğünü, şu an için kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

7)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:10.07.2016 günü Tabakhane Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili 54 ** ** plaka sayılı araç sürücüsü F.A. (E.1962) isimli şahıs aracıyla H.A.D. (E.2012) isimli çocuğa çarparak hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmasına sebebiyet verdiği anlaşılmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

8)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Küpçüler Mahallesinde 54 ** ** plakalı araç sürücüsü V.D. (E.1991) isimli şahıs 2.19 promil alkollü vaziyette tek taraflı yaralamalı trafik kazası olayına karışmış, şahıs ve yanında yolcu olarak bulunan G.O (K.1987) isimli şahıs olayda hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

9)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Arifbey Mahallesinde meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili H.K. (K.1963) isimli şahıs içerisinde nüfus cüzdanı, toplam değeri 100 TL olan 2 adet hediye çeki ve 800 TL civarında nakit paranın bulunduğu cüzdanını kaybettiğini, cüzdanının bulunarak tarafına teslim edilmesini istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

10)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Yalı Mahallesinde meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma olayı ile ilgili 34 ** plaka sayılı araç sürücüsü L.M. (E.1983) isimli şahsın aracını alkollü bir vaziyette kullandığı tespit edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkitata başlanılmıştır.

 

11)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Yalı Mahallesinde meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma olayı ile ilgili A.K (E.1979) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 34 ** plakalı aracıyla Adapazarı istikametine seyir ettiği esnada Trafik kazası yaptığını, olay sonrası yapılan alkol kontrolünde alkollü olduğunun tespit edildiğini, olay ile ilgili davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

12)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Yalı Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili Y.Y (E.1987) isimli şahıs 54 ** plakalı aracı ile seyir ettiğini, E.Z.Ç. (K.1999) isimli şahsın aracının önüne atlaması sonucu kaza olayının meydana geldiğini beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

13)    Birimi     SAKARYA – KOCAALİ  
OLAY ADİ Taksirle Öldürme
Olay Özeti:09.07.2016 günü Alandere Mahallesinde meydana gelen Ölümlü Trafik Kazası Olayı ile ilgili Şüpheli M.A. (E.1958) isimli şahıs Sahilyolu üzerinde Karasu istikametine doğru sevk ve idaresinde bulunan 34 ** ** plaka sayılı aracı ile seyir ettiğini, birden bir karartı gördüğünü ve çarpışma sesi duyduğunu, aracını 50 m ileride durdurarak yanında bulunan yeğeni ile araçtan indiklerini yolun sağında kenarda ismini sonradan öğrendiği Müşteki R.T.(E.1943) isimli şahsın yerde hareketsiz bir şekilde yattığını ve üzerinde kan olduğunu görmesi üzerine hemen şahsı alarak Hastaneye götürdüğünü olay esnasında şahsın yola atladığını görmediğini, olay ile ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

14)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 10.07.2016 günü Gazipaşa Mahallesinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayı ile ilgili                M.M. (E.1949) isimli şahıs sevk ve idaresinde bulunan 34 ** ** plaka sayılı aracı ile seyir halinde olduğunu, bir minibüsün ışıklarda durarak yolcu indirdiğini fark ettiğini, o esnada ışığın yeşil yandığını ve kendisinin minibüsün arkasından geçerek yoluna devam etmek istediğini, bu esnada minibüsün önünden yola çıkan Ş.A. (K.2009) isimli çocuğa duramayarak çarptığını beyan etmiş konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

 

 

 

TRAFİK İCRAATLARI
BİRİMLER Top. Kaza sayısı Yaralamalı Kaza Sayısı Alkollü Araç Kul. Sür. Bel. Araç Kul. İşlem Adedi Ceza mıktarı
 1. Men
Mah.sevk
Trafık Denetleme Şb Müd. 6 3 1   58 12.393 TL 3  
Bölge Trafık Dent. Şb. Müd. 4 2     159 40.065 TL    
TOPLAM 10 5 1   217 52.458 TL 3  

 

 

ASAYİŞ OLAYLARI                            11/07/2016

 

 

1)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti: 09.07.2016 günü müracatta bulunan M.K.(K1979) ifadesinde; Öz kızı E.K.(K1995) nın 0707.2016 günü Orta Mahallede bulunan ikametlerinden ayrıldığını ve o günden sonra kızından haber alamadığını kızının hayatından endişe ettiğini, kızının başına bir şey gelmesi halinde sorumlulardan şikayetçi olması üzerine tahkikata başlanmıştır.

 

 

2)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti :11.07.2016 günü 16.45 sıralarında Maltepe Caddesinde Ş. A.(E1981) isimli şahsın kullanımında olan 54 * **  plaka sayılı araç ile M.S.(E1965) isimli şahsın kullanımında olan 54 ** ** plaka sayılı aracın karışmış olduğu kaza sonrası, M.S. isimli şahıs yaralı olarak Toyata hastanesine sevk edilmiş, hastane yetkilileri ile yapılan görüşmede yaralı şahsın hayati tehlikesinin olmadığı anlaşılmış, olay ile ilgili olarak soruşturmaya başlanılmıştır.

 

3)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama – Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak,Hasarlı Kazası,Tehlikeli Araç Kullanmak)
Olay Özeti: 07.07.2016 günü saat:02.00 sıralarında E.B.(E1988) isimli şahsın sevk ve idaresindeki kendisine ait tescilsiz motorsiklet ile Çark Caddesinden Atatürk Lisesi istikametine dönüş yaptığı esnada düşerek Hayati Tehlike Arz Edecek şekilde yaralanması ve bahse konu motorsikletli 286,99 promil alkollü olarak kullandığının tespit edilmesi üzerine tahkikata başlanılmış, adı geçen şahıs tedavi hitamı temin edilerek beyanı alınmış ve evrakın ikmalen gönderilmesi talimatından dolayı Serbest Bırakılmış olup, olayla ilgili tahkikata devam edilmektedir.

 

4)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti: 11,07,2016 günü saat:13.30 sıralarında Müşteki B.Ç.(K1985) içerisinde 53** ** nolu telefonunun takılı olduğu Samsung Galaxy A 7 marka cep telefonunun kayıp olduğunu, Karasu ilçesinden bindiği minibüsle Adapazarı’na geldiğini ve Kuzey Terminalde indiğini muhtemelen minibüste düşürdüğünü beyan etmiş olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

5)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:     03.07.2016 günü A.D.(E1977) isimli şahıs; öz kardeşi olan K.D.(E1996)’nin sabah saat 08:00 sıralarında habersiz olarak evden ayrıldığını, kardeşinin down sendromlu olduğunu, kendiliğinden eve gelemeyeceği beyanı ile müracaatçı olmuş, olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

6)      Birimi     SAKARYA – ADAPAZARI
OLAY ADİ Taksirle Yaralama – Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak,Hasarlı Kazası,Tehlikeli Araç Kullanmak)
Olay Özeti :   10.07.2016 günü saat 19:05 sıralarında Karaman Mah. Sabahattin Zaim Bulvarı Karaman Kavşağında meydana gelen Taksirle Yaralama Olayı- Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek Olayı  ile ilgili A.A.(E1988) isimli şahsın kullanmış olduğu 54 D ** plaka sayılı araç ile 2.09 promil alkollü olarak E.F.(1984) isimli şahsın kullanmış olduğu 54 E ** plaka sayılı araç çarpmışmış, araç sürücüleri hafif şekilde yaralanmış, tahkikata başlanılmıştır.

 

7)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti:  15.06.2016 günü saat:07:40 sıralarında iş yerinde meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili olarak; müşteki S.Ş.(E1997) ifadesinde; makineyi temizlerken elinde takılı olan eldiveni makinaya kaptırdığını, sağ el işaret, orta ve sağ el orta parmak üstünde 1-2 cm lik kesi ile yumuşak doku zedelenmesi oluştuğunu, hastaneye giderek tedavisini olduğunu, olay ile ilgili olarak kimseden davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiş olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

8)      Birimi     SAKARYA – ARİFİYE
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti:   21/06/2016 günü saat:16.30 sıralarında 1. OSB işyerinde çalışan müşteki S.G.(E1989), pres makinesine sağ orta parmağını sıkıştırması sonucu yaralandığı ve Toyata Hastanesine giderek tedavisini yaptırdığı alınan ifadesinden anlaşılmış, olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

9)      Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:  08.07.2016 günü saat 20:00 sıralarında Küpçüler Mahallesinden ayrılan F.Ö.(1994) ile ilgili olarak Kayıp Şahıs olarak başlatılan tahkikata ile ilgili Müşteki F.Ö.(E1971) isimli şahsın alınan beyanında; ikametine işten gelir iken F.’ı elinde valizle evden çıktığını gördüğünü kendisine seslendiğini ancak kendisine herhangi bir şey demeden ilerlediğini ve kayıp olduğunu bu tarihe kadar kendisinden haber alamadıklarını, oğlu F.’a zarar gelmesi durumunda zarar veren şahıs yada şahıslardan Davacı ve Şikayetçi olduğunu beyan etmiştir.Konu ile ilgili olarak tahkikat başlatılmıştır.

 

 

 

10)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti :11.07.2016 günü müracaatta bulunan M.K.(E1989); 01.07.2016 günü saat: 11.00 sıralarında çalışmış olduğu inşaat şirketinde döner testere ile tahta kesmekte iken, testereyi sol el işaret parmağına değdirdiğini ve hafif şekilde yaralandığını, hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını, olay ile ilgili olarak kismeden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

 

11)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti: 03.07.2016 günü saat 16.30 sıralarında Bağlar mahallesi Şehit İlhan Aras Caddesinde meydana gelen tek taraflı yaralamalı Trafik kazası ile ilgili olarak Müşteki İfadesi alınan A.A.(E1962) alınan ifadesinde; 03.07.2016 Pazar günü saat 16.30 sıralarında idaresinde bulunan 54 ** ** plaka nolu araç ile saat 16:30 sıralarında Erenler Şehit İlhan Aras caddesi ile Yavuz Selim Caddesinin kesiştiği kavşaktan geçtiği sırada, aracının sol ön tekerleğinin bankete vurması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun sağında bulunan tarlaya girdiğini ve orada durabildiğini ve kazada yaralandığını olaydan dolayı kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

12)    Birimi     SAKARYA – ERENLER
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti : 27.06.2016 günü Müşteki H.Ü.(E1972) isimli şahsın alınan beyanında; kendisinin urmaksan isimli işyerinde sigortalı olarak çalıştığını. Olay günü elinde bulunan demir parçayı işkence ile sıkarak işçilik yapacağı sırada parça işgenceden kurtulup sol gözüne değdiğini ve hestaneye giderek tedavi olduğunu, şu an iyi olduğunu bu olayın tamamen bir kaza olduğunu kimsenin kusuru olmadığını kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Hazırlanan tahkikat evrağı ikmalen gönderilmiştir.

 

13)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak,Hasarlı Kazası,Tehlikeli Araç Kullanmak)
Olay Özeti:  07.07.2016 günü saat:02.04 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Tunatan Kavşağında meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürme olayı ile ilgili olarak şüpheli M.O.T.(E1994) isimli şahsın alınan ifadesinde; 54 ** ** Plaka sayılı araç içinde alkol aldığını ve görevli Polislerin kendisini durdurarak yaptığı alkol metre ölçümünde 116 promil alkollü çıktığını, konu ile ilgili olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

 

14)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:   10.07.2016 günü saat:19.00 sıralarında Müşteki M.Y.(E1971) öz kızı G.Y.(K2000)’nın Otuzikievler mahallesindeki ikametinden kendilerine haber vermeden ayrıldığını, şimdiye kadar gelmediğini, gidebileceği yerlere ve arkadaşlarına sorduğunu fakat kızını bulamadığını beyan etmiş olup Kayıp Şahıs G.Y.’yı bulma çalışmalarına başlanmıştır.

 

15)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti :Müşteki K.S.A.(K1991) isimli şahsın alınan ifadesinde; 06.07.2016 günü saat:08.00 sıralarında İstanbul iline gittiğini ve 10.07.2016 günü istanbul ilinden geldiğini ve 11.07.2016 günü Sakarya ilinde bulunduğu sırada kendisine ait olan Türkiye Cumhuriyeti ikametgah belgesinin kayıp olduğunu anladığını ancak nerede kayıp ettiğini bilmediğini ve konu ile ilgili olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili olarak hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

 

16)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ İş Kazası
Olay Özeti:   08.07.2016 ğünü  saat 11.00 sıralarında Kemalpasa Mahallesi Bağlar Caddesindeki bir inşaatta meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili müşteki F.Z.(E1966) isimli sahsın alınan ifadesinde;  demir kestiği esnada demirden fırlayan demir çapağının sol gözüne gelerek yaralandığını, hastaneye giderek gerekli tedavisinin yapıldığını olayla ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili olarak tahkikata başlanılmıştır.

 

17)    Birimi     SAKARYA – SERDİVAN
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti :04.07.2016 günü saat:16.21 sıralarında Müşteki E.S.(E1988) ile ilgili Sakarya Devlet Hastanesince “sol el bilekte kesi, A.Radialis’de kesi mevcuttur, sol el dorsalde de kesi mevcuttur.Basit Tıbbi Müdahale ile giderilemez” şeklinde Adli Dr.Raporu tanzim edildiğinin anlaşılması üzerine adı geçenin alınan ifadeside; olay tarih ve saatinde rüzgar nedeniyle kapanmakta olan evin iç kapı camına kapı hızla çarpmasın diye elini uzattığında kırılan cam nedeniyle elinden yaralandığını, kimsenin bir kusurunun bulunmadığını, dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş olayla ilgili hazırlanan tahkikat evrakları ikmalen gönderilmiştir.

 

 

18)    Birimi     SAKARYA – HENDEK
OLAY ADİ Taksirle Yaralama
Olay Özeti:   11.07.2016 günü Köprübaşı mah. Trafik Işıklarında meydana gelen Yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası ile ile ilgili olarak yapılan tahkikatta; Müşteki Şüpheli  L.U.(E1994)  sevk ve idaresinde bulunan 81 ** ** plaka sayılı araçla Düzce istikametinden gelip Köprübaşı ışıklarından sağa dönüş yaptığı sırada arkasından gelen sürücü M.Y.(E1967) sevk ve idaresindeki 54 ** ** plaka sayılı motosiklet ile arkadan çarpması neticesinde kaza meydana gelmiş ve kazadan dolayı M.Y. hayati tehlike olmaksızın yaralanmış, 81 ** ** plakalı araç sürücüsü L.U.  yaralı şahsı aynı araçla hastaneye götürdüğünden kaza yerini terk etmiş, olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

 

19)    Birimi     SAKARYA – KARAPÜRÇEK
OLAY ADİ Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma (Alkollü Araç Kullanmak,Hasarlı Kazası,Tehlikeli Araç Kullanmak) – Taksirle Yaralama
Olay Özeti:  10/07/2016 günü saat 23:15 sıralarında Ahmetler mah. Marmara caddesi üzerinde sürcülüğünü M.A.B.(E1994)’ın yaptığı 54 ** ** plakalı Renault marka otomobilin Karapürçek istikametinden Akyazı istikametine doğru seyir halindeyken, ara sokaktan kontrolsüz şekilde yola çıkan 54 ** ** plakalı Renault marka otomobile çarpması sonucu meydana gelen kazada 54 ** ** plakalı otomobilin kaza sonrasında hızla olay yerini terk ettiği,  ayrıca 54 ** ** plakalı otomobilde bulunan S.B. isimli şahsın BTM ile giderilebilir derecede ayağından yaralandığı olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

20)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Kayıp Şahıs
Olay Özeti:  11.07.2016 Günü Sat 10:30 sıralarında müracata gelen N.B.(K1974) isimli şahıs; ilk evliğinden olan K.K.(K1989) isimli kızının 2 aydır kayıp olduğunu ve bu konuyla ilgili olarak babasının kayıp başvurusunda bulunduğunu bildiğini ancak herhangi bir kayıp müracaatında bulunmadığını anladığını, bundan dolayı kızının bulunmasını istediğini belirtmiş, konuyla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

 

21)    Birimi     SAKARYA – KARASU
OLAY ADİ Suda Boğulma
Olay Özeti : 11.07.2016 günü sahilde suda boğulma tehlikesi geçiren mağdur şahıs Ö.A (E.1997), Sakarya Yenikent Hastanesine sevk edildiği için ifadesi alınamamış günün nöbetçi C.Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikat başlatılmıştır.

 

22)    Birimi     SAKARYA – SAPANCA
OLAY ADİ Kayıp Eşya
Olay Özeti :09.07.2016 günü saat 17:47 sıralarında Yalova ili Çınarcık mevki Çınarcık Mawis Beach Clup Sahil Yolu adresinde meydana gelen Kayıp Eşya (Cep Telefonu) olayı ile ilgili İ.H.A.(E1981) isimli şahsın müşteki sıfatı ile alınan ifadesinde; kendisinin 09.07.2016 günü saat 12:00 sıralarında gezmek için Yalova ili Çınarcık mevki Çınarcık Mawis Beach Clup Sahil Yolunda bulunan kumsala gittiğini, denize girdiğini, 359*** imei nolu iphone 6 marka cep telefonunu içinde 05** ** nolu hattı ile birlikte kaybettiğini, telefonunu bulup kullananlar hakkında davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :