Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ali Alemdaroğlu”Katılımcı, renkli ve çoğulcu akli yolu bulmaya acil ihtiyaç duyuyoruz”

27 Temmuz 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ali Alemdaroğlu”Katılımcı, renkli ve çoğulcu akli yolu bulmaya acil ihtiyaç duyuyoruz”
Ali Alemdaroğlu”Katılımcı, renkli ve çoğulcu akli yolu bulmaya acil ihtiyaç duyuyoruz”

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali Alemdaroğlu”Milletimizin Küresel İstişare Masasının etrafında toplanmaya, tekçi değil, katılımcı, renkli ve çoğulcu akli yolu bulmaya acil ihtiyaç duyuyoruz”dedi

Tekçi anlayışlar yerine istişareler ve toplumsal mutabakatların tesisiyle milletimizi ve ülkemizi çağdaş milletler nezdinde yeniden hak ettiği saygın ve onurlu seviyeye yüceltmek en acil görevimizdir.
Bu bataklıktan kurtulmak bir an evvel huzur ve barışa kavuşmak için yönetenleri de, muhalefeti de Milletimizin Küresel İstişare Masasının etrafında toplanmaya, tekçi değil, katılımcı, renkli ve çoğulcu akli yolu bulmaya acil ihtiyaç duyuyoruz.

“Katılımcı, renkli ve çoğulcu akli yolu bulmaya acil ihtiyaç duyuyoruz”

Yeni Siyaset; Siyasi partiler, demokrasilerin gelişimiyle ortaya çıkmışlar ve siyasetin vazgeçilmez temel kurucu unsurlarından biri olarak kabul edilmişlerdir. Demokrasilerin en temel kurumu olan seçimler, ancak siyasi partilerce organize edilebilmekte, siyasal eşitlik ve katılımcılık ilkeleri de ancak siyasi partiler vasıtasıyla hayata geçirilebilmektedir.
Günümüz siyasetinin temel parametreleri büyük ölçüde değişmeye ve siyasi partiler arasındaki temel ayrım noktaları başkalaşmaya başlamıştır. Bunun en önemli göstergesi ise, bugüne kadar sağ ve sol biçiminde ayrılan siyasi kimlikler ile muhafazakâr ya da devrimci dönüşümü destekleyen siyasi partilerde, temel ayrım noktalarının ortadan kalkmaya yüz tutmasıdır. Açıkçası siyasette aynı tarafta bulunan siyasi partilerde önemli konularda ve hedeflerde büyük farklılaşmalar ortaya çıkmış; farklı taraflarda yer alan partilerin temel yaklaşımlarında ve politikalarında ise çok önemli benzeşmeler görülmeye başlanmıştır.Geçmişte sağ ya da sol siyasi hareket olarak farklı kamplarda birbirine şiddetli biçimde muhalefet eden siyasi güçler, bugün aynı idealler etrafında bütünleşerek birlikte siyasi mücadele yürütebilmektedirler.
Geleceğin Türkiye’sinde siyasetteki temel farklılaşma, soyut sloganlar etrafında geleneksel tarzda siyaset yapan siyasi partiler ile akılcı, halktan yana, yenilikçi politikalar ekseninde, üstlenilen toplumsal sorumluluğun gereklerine uygun, ilkeler bazında siyaset yapan yeni siyasi hareketler arasında şekillenecektir.
Geleneksel siyasetteki tıkanma, küresel gelişmeleri kavrayarak, taraf olunan uluslararası ve uluslarüstü kurum ve kurallarla küresel uyum içinde ulusal çıkarların gereklerine uygun yeni bir siyaset tarzının ortaya konulmasını gerekli kılmıştır. Partimizin program ve hedefleri belirlenirken ülkemizin de taraf olup onay verdiği birleşmiş milletlerin ve bağlı kurumların milenyum hedefleri de dikkate alınmıştır. Küresel vizyonu ile Partimiz, ilkeleri ve hedefleri bu programda belirlenen yeni siyaset tarzını benimseyen Yeni Genç Türkiye’nin demokratik bir merkez partisidir.
Yeni Genç Siyasetin Hedefi: Cinsiyet, ırk, din, dil bakımından Koşulsuz, mutabakat esaslı eşitlikçi gönüllü birlik ve beraberliktir.
Başta siyaset olmak üzere kamusal nitelikli görev üstlenmek, toplumsal sorumluluğa talip olmak demektir. Bu sorumluluğun gereği gibi yerine getirilmesi, siyasi partilerin ve mensuplarının en temel görevidir. Halkın refah ve mutluluğunun artırılması, geleceğin Vizyoner Genç Lider Türkiye’sinin inşası yeni siyaset ilkeleri doğrultusunda bir değişimi gerekli kılmaktadır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar