- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ali ALEMDAROĞLU”Tarihin evrensel bilgi birikimi insanın en değerli hazinesidir”

22 Temmuz 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ali ALEMDAROĞLU”Tarihin evrensel bilgi birikimi insanın en değerli hazinesidir”
Ali ALEMDAROĞLU”Tarihin evrensel bilgi birikimi insanın en değerli hazinesidir”

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali ALEMDAROĞLU”Tarihin evrensel bilgi birikimi insanın en değerli hazinesidir. “

Tarihin evrensel bilgi birikimi insanın en değerli hazinesidir. Yaklaşımımız ve programımız tarihin en değerli hazinelerinin ayrılmaz bir parçası olarak insanla birlikte evrenin nesiller boyunca yaşanılabilir kılınmasını amaçlamaktadır. Evrensel değerlerin yerel kaynaklarla en mükemmel uyumla buluşturulabilmesi süreçlerinin hassas yönetimi ancak bu büyük hayalin gerçekleşmesini mümkün kılabilir.
Partimiz, ekip arkadaşlarımız, üyelerimizle birlikte tüm dostlarımız huzur ve mutluluğun ancak yeni küresel değerler ışığında ülkemizin ve bölgemizin her bir sokağında, hanesinde ve hür bireylerin zihninde yaşam bulacağı süreçleri yönetme sanatının icra heyetidir. Partimiz takım arkadaşlarımız yüce insanlığın her rengiyle, bin bir diliyle, kültürüyle yaratılmış evrensel bilginin, kültürün ve etiğin küresel ve yerel takipçisi, mimarı ve uygulayıcısıdır. Partimiz bilgiyi ve bereketi insandan ve evrenden aklıyla, elleriyle derleyip tüm kalbiyle, vicdanının sesiyle kendi halkına, ülkesine, bölgesine ve evrene binlerce eliyle gelecek yeni medeniyetlere, yeni nesillere taşıyan isimsiz neferlerin birliğidir.
İnsan ve onun ayrılmaz bir parçası olan insan onurunun korunması, yüzyıllardır sahip olduğumuz köklü kültürümüzün bize yüklediği önemli bir sorumluluktur. İnsan hakları, çevrenin korunması, hukukun üstünlüğü, demokrasi, laiklik, eşitlik, sosyal devlet gibi çağdaş kavramlar ve bu hedeflerin ulusal ve küresel olarak tüm insanlığınyararına gerçekleşmesi için çalışan kurumlar, birlikte mutlu ve yüksek bir yaşam düzeyine ulaşmayı amaçlamaktadırlar.
Türkiye ve bölgemiz başta olmak üzere, günümüz dünyasında kaygı verici sorunlarla karşı karşıya bulunmaktayız. Ülkemizde uzun yıllardan beri yaşanmakta olan sorunlar, köklü çözümler üretilmediği için, günümüze kadar birikerek ve büyüyerek gelmiş bulunmaktadır. Mevcut sistemin katmerleşerek derinleşen bu sorunlara çözüm üretme yeteneğini kaybettiği ise ortak toplumsal kanaate dönüşmüş bulunmaktadır. Odağına doğayı ve insanı almayan, insana hak ettiği değer ve önemi vermeyen yaklaşımların ve çözüm önerilerinin var olan sorunların çözümüne katkı sağlayamayacağı açıktır. Mevcut sorunlara dahi çözüm üretmesinden umut kesilmiş modeller ve yaklaşımlardan ayrıca güzel bir geleceğe dair umut beklemek de mümkün görünmemektedir.


İki yüz devletin yüzlerce federal veya özerk yerel bölgesel yönetimin ve siyaset kurumunun yönetmekte olduğu milyarlarca insanın yaşamını sürdürdüğü “küresel köy” olarak anılan dünyamızda göreceli iyiliklerinin ve avantajlarının ötesinde optimal mutluluk ve huzurun sağlandığı bir model ise neredeyse yok gibidir. Mevcut kurumsal yapılarının bir bütünlük içinde, insanımızın layık olduğu refah ve mutluluğa ulaşmasına insan odaklı katkı sağlamak üzere yeniden gözden geçirilerek bir değişimin sağlanması ertelenemez bir zorunluluk olarak görünmektedir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar