Dolar : Alış : 8.5446 / Satış : 8.5600
Euro : Alış : 10.0929 / Satış : 10.1111
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ali Ahmet Çelik Kurban Bayramı dolayısı ile tebrik mesajı yayınlandı.

20 Temmuz 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ali Ahmet Çelik Kurban Bayramı dolayısı ile tebrik mesajı yayınlandı.
Ali Ahmet Çelik Kurban Bayramı dolayısı ile tebrik mesajı yayınlandı.

Kurban Bayramı, İslam Birliğinin Ve Adil Bir Dünyanın Kurulmasına Vesile Olsun

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi Başkanı Ali Ahmet Çelik Kurban Bayramı dolayısı ile tebrik mesajı yayınlandı.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik Sakarya Halkı başta olmak üzere bütün İslam Âleminin bayramını tebrik ederken kurban çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kurban Bayramı’nın her sene olduğu gibi bu yılda tüm dünyada kardeşliği tekrar hatırlattığını ifade eden Ali Ahmet Çelik: “Kardeşliğe ve merhamete inanıyoruz. Komşumuzla yiyeceğimizi paylaşmanın tadını biliyoruz. Bir yetimi sevindirmenin, bir yoksulu doyurmanın hazzını biliyoruz. Kendimiz için istediğimiz bütün güzelliklerin daha fazlasını kardeşlerimiz için de istiyoruz. Bizler Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak, milli ve manevi değerlerine bağlı şuurlu, ahlaklı bir neslin yetişmesine, sevgi ve kardeşliğin ön planda olduğu bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kalplerimiz arasındaki bağları kuvvetlendirmek için Kurban Bayramı bir fırsat, toplum olarak bu imkânı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.” dedi.


PROJEMİZ İNSAN, MUHATABIMIZ GENÇLİK, SEVDAMIZ TÜRKİYE’DİR

Kurban kesme vazifesinin teslimiyetin en güzel örneklerinden biri olduğunun altını çizen Çelik: “Hz. İsmail’in teslimiyeti, insanlık için tarihteki en güzel örneklerden biridir. Bizler çağları ve nesilleri aşıp günümüze kadar gelen bu önemli mesajı yeni nesillere ulaştırmakla mükellefiz. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak ortaya koyduğumuz bütün projelerin ortak noktası kendini bilen, çağa meydan okuyan, insanlığa örnek teşkil edecek insanlar yetiştirmektir.” dedi.

 

KARDEŞLİK DUYGULARI GÜÇLENECEK

Kurban ibadetinin farklı hayırlara kapı araladığına dikkat çeken Çelik: “Her sene olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı’nda hayırlara vesile olmak amacıyla hisse ve canlı kurban satışı, deri ve kelle bağışı çalışmalarını titizlikle yürüttük. Çalışmalarımızın özeti; kurbanınızı kesiyor, hisseliyor ve evlerinize teslim ediyoruz. Hayırseverler tarafından yapılan bağışlara da değinen Çelik: Bağışlanan kurban hisselerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığında gönüller arasında bir kardeşlik köprüsü kurulduğunu belirtti.

Kurban ibadeti Yüce Allah’a manen yaklaşmanın, dayanışma ve yardımlaşmanın simgesi, kardeşliğin sevincidir. Bu duygu ve düşüncelerle Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak tüm İslam âleminin “KURBAN BAYRAMINI” tebrik eder, İslam aleminin birliğine, hakkın ve adil olanın yeryüzünde hakimiyetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar