Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akyazı Belediyesi Kızılcıkorman mahallesi Alt yapısı güçleniyor

22 Aralık 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Akyazı Belediyesi Kızılcıkorman mahallesi Alt yapısı güçleniyor
Akyazı Belediyesi Kızılcıkorman mahallesi Alt yapısı güçleniyor

Bir yandan kar yağışı ile mücadele eden ve İlçe genelindeki tüm yolları açık tutmaya çalışan Akyazı Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekipleri öte yandan ise alt yapı güçlendirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Özellikle Yağmur, kar ve sel sularını ilçenin cadde ve sokaklarında birikmeden gerekli aktarımını sağlamak amacıyla büyük önem taşıyan Künk ve büzler ilçe genelinde her gün farklı bir mahallede döşenmeye ve eskiyenler de yenileri ile değiştirilmeye devam ediliyor.

kizilcik

Soğuk Hava ve Kar ekipleri durdurmuyor.

Yağmur ve Kar yağışların artması,  hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesi ile mücadele halinde olan ekipleri soğuk havalar durdurmuyor. İlçe genelindeki tüm yolların kar nedeniyle kapanmaması ve sürekli olarak açık tutulması amacıyla gece ve gündüz ekipleri 7 / 24 nöbet başında ve teyakkuz halinde çalışıyorlar. Fen işleri ekipleri öte yandan ise ilçe genelinde plan ve program dâhilinde ara vermeden gündüz saatlerinde ise Alt yapı Güçlendirme çalışmalarını sürdürüyorlar.

Kızılcıkorman mahallesi Alt yapısı güçleniyor

Akyazı Kızılcıkorman Mahallesinde alt yapı güçlendirme çalışmalarına başlayan ekipler soğuk ve yağmurlu havalara rağmen mevcut eski ve kullanım ömrünü yitirmiş büz ve künkleri sökerek yenileri ile değiştiriyor. Ayrıca mevcut yağmur suyu kanallarına da yenilerini ekleyerek mevcut alt yapıyı güçlendiriyorlar. Çalışmalar kapsamında şu ana kadar yaklaşık 150 metre 1000’lik büzlerden döşeyen ekipler halen aralıksız olarak bu mahalledeki alt yapı güçlendirme çalışmalarını sürdürüyorlar.

4 YILLIK FAKÜLTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR…

Akyazı Kaymakamlığında dün öğle saatlerinde Sakarya’ya kurulacak 2.ci Orhan Bey Üniversitesinin Akyazı’ya yapılacak fakülteleri için yer fizibilite çalışmaları ile ilgili toplantı ve sunum yapıldı.

okul

Toplantıya Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Gündüz, Akyazı Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar, Akyazı Ziraat Odası Başkanı A.Şener Bayraktar, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Akyazı Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı Emin Üstün, Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz katıldı.

Yapılan toplantıda Sakarya’da kurulacak 2.ci Üniversite Orhan Bey’in Akyazı’da yapılacak fakülteleri için yer ve fizibilite çalışmalarının ne aşamada olduğu ile ilgili konular görüşülürken Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Gündüz de yapılan çalışmaların detayları hakkında toplantı komisyonunu bilgilendirici sunum yaptı.

Gerek ekonomik alanda gerek sosyal alanda ve gerekse ilçenin prestiji açısından iyi bir ivme kazandıracak olan fakültelerle ilgili konuların görüşmesi için toplantıda bir araya gelen komisyon fakültelerin inşa edileceği ideal yerlerin belirlenmesi ile ilgili karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunarak düşüncelerini paylaştılar.

Orhan Bey Üniversitesinin Akyazı’da ki fakülteleri ile ilgili olarak fizibilite çalışmalarının devam ettiğini belirten ve toplantıda konu ile ilgili olarak sunum yapan Başkan Yardımcısı Ünal Gündüz kısa bir süre içerisinde de gerekli çalışmaların tamamlanacağını ifade etti.

KAYMAKAMLIKTA ÖNEMLİ TOPLANTI…

Madde Kullanımının Önlenmesi ile İlgili Toplantı Gerçekleştirildi…

Akyazı Kaymakamlık binasında toplanan Akyazı protokolü madde kullanımının önlenmesi ile ilgili önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

okul ksy

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı öncülüğünde yapılan uyuşturucu veya bağımlılık yapıcı madde kullanımını önlemek ile ilgili toplantıya Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, Akyazı Jandarma Komutanı Mustafa Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Algaç, Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz, Akyazı Ziraat Odası Başkanı A.Şener Bayraktar, Akyazı Ticaret Odası başkanı Z.Şinasi Bayraktar, İlçe Tarım Müdürü Murat Dilek Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emin Üstün, Akyazı Şoförler odası başkanı Hikmet Özgür, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş ve Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Memuru Şaban Güdek, katılırken yapılan toplantıda uyuşturucu veya bağımlılık yapıcı madde kullanımını önlemek ile ilgili önemli konulara yer verildi.

Toplantı gündeminde İlçe genelinde madde kullanımı ve bağımlılığını önleme ile konular görüşüldü.

Maddeyi ilçeye getiren, üreten,  satan yâda aracılığını yapan kişi veya kişilerin tespit edilmesi toplantıda ilk madde olarak görüşüldü.

Toplantının diğer önemli bir konusu olarak ta uyuşturucu madde bağımlısı yâda madde kullanıcısı kişilerin tespit edilerek derhal tedavi ve iyileştirme işlemlerinin yapılması ve tekrar kullanımının engellenmesi görüşüldü.

Madde kullanımı ile ilgili Ülke çapında alınan verileri değerlendiren toplantı komisyonu Madde kullanım yaşının ilköğretim okullarına kadar düşmüş olması nedeniyle ilçe genelinde özellikle eğitim kurumları, okullar ve çevrelerinde uyuşturucu madde kullanan veya satanlara yönelik gerekli emniyet tedbirlerini almak ve verilecek eğitimlerin belirlenmesi ile ilgilide konular da görüşüldü.

AKYAZI EĞİTİMCİLER DERNEĞİNDEN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ…

Akyazı’da çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlerden oluşan Akyazı Eğitimciler Derneği üyeleri Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Dernek Yetkililerinden Serdar Babaoğlan, Yûsuf Kopya ve Tahsin Yılmaz, Belediyenin “Akyazı Yetimlerine Yetiyor Projesi”ne bulundukları katkılar sayesinde birçok yetime ulaşabildiklerini ve önemli çalışmalar yaptıklarını belirttiler. Dernek olarak Akyazı için memleketimiz için yapılacak her türlü faydalı projede yar almak istediklerini belirttiler.

bask

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ise, kendilerine teşekkür ederek, “Biz birlikte Türkiyeyiz, biz birlikte Akyazıyız, her zaman yardım derneklerinin yanında olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Siz ve sizin gibi derneklerin faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Ve çok önemsiyoruz. Bizde belediye olarak yaptığınız ve bundan sonra yapacağınız çalışmalarda yanınızda olmak isteriz” dedi.

Akyazı Eğitimciler Derneği Üyeleri ziyaret sonunda, katkılarından dolayı Başkan Akcan’a plaket takdim ettiler.

BAŞARILI JUDO EKİBİNDEN BAŞKANA ZİYARET

 

Geçtiğimiz Günlerde Zonguldak’ta yapılan Uluslararası Madencilik Kupasına katılan Akyazı Belediyesi Judo takımı büyük başarı elde etmişti.

Akyazı Belediyesi Judo Antrenörü Pınar Batman başarılı sporcuları ile birlikte; onların her zaman yanında duran, sporcuya ve spora destek veren Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN’ı kupaları ile birlikte ziyarete geldiler.

odul

 

Judo Hocası Pınar Batman “Akyazı Belediyesi Judo takımı olarak katıldığımız her turnuvada İlçemizi gururla temsil etmek ve en yüksek başarıyı elde ederek ilçemize dönmeyi hedefliyoruz. Uluslararası Madenciler Turnuvasına Katılımımız için bizden desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Hasan Akcan’a bizlere ev sahipliği yapan Zonguldak Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir’e Turnuvada Emeği gecen herkese şahsım ve sporcularım adına teşekkür ettiğini bildirdi.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; Akyazı Belediyesi Judo ekibinin her turnuvada başarı ile dönmeleri bizleri gururlandırıyor. Sporcuları çok azimli gören Başkan Akcan, Judo Antrenörü Pınar Batman’ı başarılarından dolayı tebrik etti.

 

İşte başarılı Öğrencilerimiz…

 

Yıldızlar Kategorisi Ödül alan sporcular    
Sporcu Adı Başarı Derecesi      
 

Zeynep Serra Üstün

1.lik ödülü      
Irmak Kahveci 2.lik ödülü      
Dilan Karakaş 2.lik ödülü      
Ebrar Aman 2.lik ödülü      
Yiğit Mert Sarı 3.lük ödülü      
Murat Güler 3.lük ödülü      
Sümeyye Aman 3.lük ödülü      
Emir Uçar 3.lük ödülü      
Amina Çoruhlu 3.lük ödülü      
Deniz Yabalıoğlu 3.lük ödülü      
Ayşegül Gedik 3.lük ödülü      
Sude Naz Temel 3.lük ödülü      
Emirhan Hayırlı 3.lük ödülü      

 

Minikler Kategorisi Ödül alan sporcular
Sporcu Adı Başarı Derecesi
Betül Yavuz 2.lik ödülü
Yağmur Özcan 2.lik ödülü
Buse Nur Avcu 2.lik ödülü
Sıla Nur Akgül 3.lik ödülü

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar