Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmet ÖZHAN ,Mustafa CECELİ Konseri iptali isteniyor

08 Haziran 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ahmet ÖZHAN ,Mustafa CECELİ Konseri iptali isteniyor
Ahmet ÖZHAN ,Mustafa CECELİ Konseri iptali isteniyor

Sakarya  Büyükşehir Belediyesi Bu  senede  Ramazan  etkinliklerine dakikası  1000 liradan  sanatçı getirmesine  büyük tepki var.

Sakarya  Sivil Toplum Platformu Hazırlanan Tepki  afişlerinde  neler  var

Dakikası 1000 Tl olan vaki konsere tepkiler  çığ  gibi büyüyor

Konser  adı altında Sakarya Kültür Müdürlüğümüzün talan edilmesini istemiyoruz. Belediyemizden Ahmet Özhan konserinin iptalini istiyoruz

Ahmet Özhan’a Hakkımızı Helal etmiyoruz

helal

Ahmet ÖZHAN Konseri
19 Haziran 2016 / 23:00 / Sakaryapark

Tarih : 19 Haziran 2016 Pazar
22:00   Hacivat-Karagöz Gölge Oyunu
23:00   Konser : Ahmet ÖZHAN
Yer    : 
Sakaryapark

Ahmet Özhan
Ahmet Özhan1960’lı yılların sonlarında İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitimini tamamlamıştır. İlk profesyonel sahne deneyimi 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosundadır. Genç yaşta başlayan sahne performanslarıyla Ahmet Özhan 70’li ve 80’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmıştır. İlerleyen yıllarda zamanın çeşitli üstadlarından birebir istifadeleri olmuş, bu arada plak çalışmalarının yanı sıra, sinema filmleri, televizyon dizi ve konserleri, radyo çalışmaları ile çeşitli televizyon kanallarının müzik programlarında yorumcu, programcı ve yönetmen olarak da görev üstlenmiştir. Bu zaman zarfında onlarca 45’lik plak ve longplay doldurmuş, daha sonra çok sayıda kaset, CD çalışmaları bugüne kadar süregelmiştir.Ahmet Özhan, popüler ve klasik Türk müziğinin yanı sıra, 80’li yılların başından itibaren tasavvuf müziği çalışmaları ile ülkesinde yeni bir akımın da öncüsü olmuş, bu alanda da üretim ve araştırmaları devam etmektedir.Sanat hayatı boyunca, Türk Müziğinin popüler ve diğer alanlarında birçok ödül kazanmış, yurt içinde yüzlerce konserle ülke sanatına katkıda bulunmuş ve yine çeşitli ülkelerde katıldığı festivaller ve beş kıtada verdiği konserlerle, ulusal kültürünü başarıyla temsil etmiştir.
1998 Yılında “Devlet Sanatçısı” unvanı almıştır.!

1981- 1991 yılları arasında TRT İstanbul Radyosunda ses sanatçısı olarak görev yapan Ahmet Özhan, 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun kuruluşunda yer almış ve o tarihten beri bu topluluğun Kurucu Genel Sanat yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

Mustafa CECELİ Konseri
25 Haziran 2016 / 23:00 / Sakaryapark

Mustafa CECELİ Konseri
Tarih : 25 Haziran 2016 Cumartesi
Saat   : 23:00
Yer    : 
Sakaryapark

Biyografi

2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya geldi. Müziğe yeteneği ailesi tarafından keşfedildi. 6 yaşındayken 2 yıl süreyle piyano eğitimi aldı. Lise ve üniversitede müzik gruplarında piyano ve klavye çaldı. Yeditepe Üniversitesi İşletme Fakülesi’ndeki öğrencilik yıllarında profesyonel müzik hayatıyla tanıştı. Kenan Doğulu’nun Aklım Karıştı şarkısının aranjörlüğünü yaparak müzik sektörüne giriş yaptı. Türkiye’de hit olmuş onlarca şarkının altında imzası bulunuyor. 2005 yılında Sezen Aksu’yla devam eden müzik kariyeri onun hayatının en önemli dönüm noktası oldu. Kendisine 4 yıl boyunca hem sahnede hem de stüdyoda eşlik etti. 2007 yılı sonunda “Unutamam” adlı şarkıyı seslendirerek solistlik hayatına başladı. 2009 yılında; önce “Limon Çiçekleri” tekli albümü, sonra da ilk solo albümünü piyasaya çıkardı ve bu albümle altın plak ödülü kazandı. Kariyerindeki en önemli işbirliği ise 2014 yılında Lara Fabian’la Türkçe ve İngilizce seslendirdikleri “Al Götür Beni-Make Me Yours Tonight” şarkısı oldu. Mustafa Ceceli bugüne kadar 4 solo albüm, 3 tekli albüm ve 2 remix albüm hazırladı. Ayrıca pek çok proje albümünde gönüllü olarak yer aldı. Solistlik kariyerinde emin adımlarala ilerlerken; aktif olarak aranjörlük, sinema, dizi film ve reklam jingle müzikleri yapmaya devam ediyor.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar