- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmet Nejat’in resim ve heykel sergisi Ofis Sanat Merkezi’nde

11 Nisan 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ahmet Nejat’in resim ve heykel sergisi Ofis Sanat Merkezi’nde
Ahmet Nejat’in resim ve heykel sergisi Ofis Sanat Merkezi’nde

Ahmet Nejat tarafından hazırlanan resim ve heykel sergisi,  Ofis Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Adapazarı  Belediye Başkan Aday Adayı  Şuayip ÜR ,Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN, Marmarabook Genel Yayın Yönetmeni Necla BAKAN  Açılışa katıldılar

Ahmet Nejat  Doğu ve Batı’nın; yaşam ve ölümün; dünyevi ve uhrevinin birbirine koşut varoluşunu vurgular. Nejat, eserlerinde geleneksel hat sanatını, geleneğin ötesinde bir dil arayışı ile çağdaş kaligrafi ile kurgular. Renk, ışık ve üçüncü boyutun daimi eşlikçiliğinde biçime, yeni ve evrensel bir dil kazandırır.

Ahmet Nejat, 1956 yılında doğdu. Mühendislik eğitimini tamamlamasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. 1992’de açtığı ilk kişisel sergisinden itibaren eserlerinde, Doğu ve Batı’nın; yaşam ve ölümün; dünyevi ve uhrevinin birbirine koşut varoluşunu vurgular. Nejat, eserlerinde geleneksel hat sanatını, geleneğin ötesinde bir dil arayışı ile çağdaş kaligrafi ile kurgular. Renk, ışık ve üçüncü boyutun daimi eşlikçiliğinde biçime, yeni ve evrensel bir dil kazandırır. Nejat’ın eserlerinde biçim içeriği, içerik biçimi, her defasında yeniden tarif ederken Batı felsefesindeki diyalektik, Doğu’nun mistik yaklaşımıyla bütünleşir. Doğu ve Batı, yapıtlarında karşıtlık olmaktan çıkar, birlikte var olur. Eserleri Türkiye, İran, Türkmenistan, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kişisel ve karma sergilerde sergilenen; bu ülkelerin yanı sıra İngiltere, Almanya, Polonya, Katar ve Kuveyt’in de aralarında bulunduğu, dünyanın pek çok farklı noktasında kurumsal ve kişisel koleksiyonlara dahil edilen Nejat, halen İstanbul’da yaşamakta ve Cihangir’deki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar