Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmet Akdardağan” Perakende marketlerin şubeleri mantar gibi türedi”

29 Mart 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ahmet Akdardağan” Perakende marketlerin şubeleri mantar gibi türedi”
Ahmet Akdardağan” Perakende marketlerin şubeleri mantar gibi türedi”

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, son günlerde perakende marketlerin şubelerinin mantar gibi türediğini belirterek, bakkalın ekmeğine göz dikildiğini söyledi.

Akdardağan, “Son günlerde imarlaşmanın yaşandığı bölgelerde siteleşmeler hızla artarken, şehrimizin bazı bölgelerinde ulusal marketlerin şubelerinin de mantar gibi türemeye başladığını gözlemliyoruz. İş artık o kadar abartıldı ki, gece yatırıyoruz sabah sokağımızda bir marka şube marketini açılmış. Öğlen bir bakıyoruz bir başka market şube açmaya başlıyor. Neredeyse 5-6 konutlu bir siteye bir perakende market şubesi açılmaya başlandı. Özellikle son dönemlerde esnaflarımıza yönelik hükümet nezdinde sevindirici bazı düzenlemeler yapılırken, böylesine devleşmiş marketleri karşımızda görmek bizi üzüyor.” Dedi.

Başkan Akdardağan, “Her geçen gün ekmeğimize iyice göz dikilirken, bu tür mağaza marketlere yaptırımların daha da artmasını istiyoruz. Yaşanan haksız rekabete karşı girişimlerimizi TESK öncülüğünde sürdürmeye devam edeceğiz. Esnafımız bu zor süreçte sabır ile emeğini, aşını kazanmanın derdine düşmüşken, böyle haksız rekabete artık dur denilmeli. Biz bu ülkenin kandil ışığı olan bakkal esnafları dik duruşumuzu sürdüreceğiz. Bu amaçla değerli vatandaşlarımıza alış verişlerini bakkal amcalardan yapma çağrımızı yineliyoruz. Geçtiğimiz yıl bir hayli yol kat ettiğimiz ve belediyelerin şube marketlere izin verilmemesi gibi çok önemsediğimiz yerel meclis kararlarının yaygınlaştırılmasını, genel olarakta yeni marketlere karşı kriterlerin ağırlaştırılmasını ümit ediyoruz. Bakkallarımızın ışığı sönmemeli diyoruz.” Diye konuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar