- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AHL Patlaması Sonrası Bazı Taksicilerin Fıratçılık İhaneti

30 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»AHL Patlaması Sonrası Bazı Taksicilerin Fıratçılık İhaneti
AHL Patlaması Sonrası Bazı Taksicilerin Fıratçılık İhaneti

İstanbul – Atatürk Havalimanı’ndaki Menfur Saldırı Sonrası Bazı Taksicilerin Sadece Yabancı Yolcu Almalarını Ve Yüksek Fiyat Çekmeleri Büyük Bir Ayıptır!

Ldp Olarak Bu Alçaklığı Kınıyor, Sorumluları İstifaya Davet Ediyoruz.

İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar teminalinde gerçekleştirilen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği, 239 kişinin yaralandığı terör saldırısının hemen sonrasında bazı taksicilerin olay yerinden uzaklaşmak isteyen korkmuş ve masum insanlardan kişi başına 100 Lira para istediği iddiaları ortaya atılmıştır.


Yerli ve yabancı yolcular iddialarını sosyal medyada paylaşmış, bu iddialar ulusal ve uluslararası basında da yer almış, polisler bu fırsatçıların bazılarını gözaltına almıştır.

Kendi meslektaşları da gerçekleştirilen hain saldırıda hayatını kaybetmiş olan bu taksiciler, kendi vatandaşlarının ve ülkemize gelen, canları bize emanet olan yabancıların kanlarını fırsata çevirerek memleketimize büyük ihanet etmişlerdir. Bu alçaklık, en kısa sürede adalet önünde yargılanmalı ve gereken cezayı almalıdır.

Kendi vatandaşına ve ülkesine gelen misafire yapılan bu alçaklığı aklımız almıyor, bunu bir “ihanet” olarak görüyoruz.

Hizmet sektörünün en önemli kollarından biri olan taksicilik ciddi bir meslektir ve bu mesleğe talip olanların çok iyi eğitim ve elemeden geçmeleri gerekmektedir. Bu hususta sorumlular bellidir ve diyetlerini ödemelidir. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Yahya Uğur ve İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, bu rezillikteki bir numaralı sorumlulardır. Sosyal medyaya yansıyan yerli ve yabancı yüzlerce iddiayı ve polisin gözaltıllarını inkâr edip yalanlyalan bu başkanlar açıkça kan fırsatçılarını koruyup kollamaktadır.

Canımızı, ailemizi emanet ettiğimiz taksicilerin düşündürücü ve içler acısı halini Liberal Demokrat Parti olarak yıllardır dile getiriyoruz. Ancak başta medya olmak üzere sorumlu olan herkes üç maymunu oymamaktadır. Bugün can pazarında halkımızın ve misafirlerimizin başına gelenler ortadadır.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Yahya Uğur  ve İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, dün yaşanan bu rezilliklerin ardından derhal istifa etmelidir. Zira bu kişiler, İstanbul’un ulaşım konusundaki en büyük çözümlerinden biri olan taksiciliğin başını çekecek çapta olmadıklarını dün gece ispatlamışlardır.

Patlamalar sonrası kazancını düşünmeden insanları arabalarına taşıyıp hastaneye yetiştiren kahraman taksicilerimizi de kutluyor, vatandaşları olarak teşekkür ediyoruz.

Menfur saldırı sonrası hayatını kaybeden taksicilere Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına ve taksici esnafına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Umarız taksiciler, mesleklerine ihanet eden ve bu ihanetin en baştan önlemini almayan sorumlulara gereken cevabı verecektir.

ldp-log-671

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar