Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AFAD Sakarya Sakarya Demokrasi Meydanında Halkla buluştu

04 Mart 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»AFAD Sakarya Sakarya Demokrasi Meydanında Halkla buluştu
AFAD Sakarya  Sakarya Demokrasi Meydanında  Halkla buluştu

1 – 7 Mart Deprem Haftası kapsamında düzenlediğimiz etkinlikler bugün Sakarya Demokrasi Meydanında ve Sakarya Serdivan AVM’de vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle ve katılımı ile gerçekleşti.

04.03.2017 / Sakarya Demokrasi Meydanında AFAD ekiplerimizin ve Afet olaylarında müdahil olan Kamu, Kurum, Kuruluş ve STK’larımızın açtığı stantlarda vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla;  İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimizi, afet olaylarında kullanılan arama kurtarma araç, gereç ve teçhizatlarımızı sergileyerek uygulamalı tanıtımlar yapıldı ve miniklerimiz için de AFAD balonları dağıtıldı.

Bir diğer etkinliğimiz Serdivan AVM’de gerçekleşti. AFAD Müdürlüğümüz vatandaşlarımızı ve miniklerimizi açtığımız standımızda bilgilendirerek afetlere karşı her an hazırlıklı olması gerektiğini anlattı.

Etkinliklere AFAD Müdürlüğümüzden toplam 75 personel ve 17 araç katıldı.

Etkinliğe katılan; Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (SAKDER), Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Derneği, Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi, Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü (SMSK), Sakarya Arama Kurtarma Ekibi Derneği (Sakarya AKEM), Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği (SABAH), Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC Sakarya) Ekiplerine,  Türkiye Mühendisler Mimarlar Birliği Sakarya Odasına ve  AFAD Gönüllülerimize teşekkür ederiz.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar