- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adapazari-İstanbul Tren Seferleri Yeniden Başlamalı

24 Aralık 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Adapazari-İstanbul Tren Seferleri Yeniden Başlamalı
Adapazari-İstanbul Tren Seferleri Yeniden Başlamalı

Bizler Adapazarında yaşayan vatandaşlarız.TCDD hızlı tren için yapılacak yolu gerekçe göstererek 2011 yılında Adapazarı-Haydarpaşa arasında yolcu taşımacılığı yapan Ada ekspresini 2 yıllığına seferlerden kaldırdı.2 yıl sonra daha etkin bir şekilde seferlere başlanacağı sözünü verdi.

Aradan 5 yıl geçmesine rağmen yetkililer sözlerinde durmadılar.Ulusal ve yerel basında da yer aldığı üzere %130 kapasite ile çalışan bir hat nasıl oluyor da 5 yıldır kapalı?

Halkımızı ve öğrencilerimizi neden otobüs firmalarının fahiş fiyat uygulamalarına terk ettiniz?

Neden Arifiye’ ye kadar gelen tren 10 km ilerideki şehir merkezine giremiyor? Daha hızlı,güvenli,konforlu en önemlisi ekonomik seyahat etmek varken 5 yıldır Sakaryalılar yollarda çile çekiyor.

Sayın TCDD genel müdürü Adapazarı ziyaretinde ekspresin çalışmaması için bir sebep yok halkın talep etmesi gerekli diye beyanat verdi.Bizler vatandaşlar olarak TCDD ye telefon hattından,wtspp hattından,twitter ve farklı iletişim araçlarından ulaşıyoruz.İsteğimizi buralardan da yetkililere iletiyoruz.

Aldığımız cevap Sakarya Büyük Şehir Belediye ile görüşün seferlere  izin vermiyorlar oluyor.Raylar,trenler,gar,makinistler TCDD nin yani devletimizin ise bizim belediyeden bir talebimiz olamaz.

Kurumlar arasında her ne problem  var ise çözüme kavuşturulmalıdır.

Kaldı ki belediyenin Ada-Ray adı altında başlattığı Adapazarı-Arifiye ring hattı da 1 aydır çalışmamaktadır.

Kullanıcı sayısı az olsa da memurumuz,işçimiz,öğrencimiz mağdur,konu ile ilgilenen cevap veren yok. TCDD’nin tabiri ile ‘seferlerimizi yaptırmıyorlar’dedikleri aynı hattı nasıl oluyor da belediye 3 yıl boyunca Ada-Ray adı altında kullandı?

Sakarya halkı 1-2 yönetici yüzünden 5 yıldır yollarda süründürülüyor.

Dünyanın modern şehirlerinde olduğu gibi 135 yıldır tren garı Adapazarındadır. Kimsesizliğe,başı boşluğa terk edilen Adapazarı tren garının eski günlerdeki gibi faaliyete geçmesini siz değerli yetkililerden talep ediyoruz.

Yusuf Mahmutoğlu “BU TREN GELECEKKKKKKKKKKKKKKKKKKK”

Sakarya Üniversitesinin Kurulmasını sağlayan Yusuf Mahmutoğlu Şimdide Vatandaşın Ulaşım sorununu çözmek için Kolları Sıvadı
Yusuf Mahmutoğlu ADA TRENİ seferlere başlayacak Dedi. GAR MEYDANINDA yapılan imza kampanyasında Sakaryalıların bir günde 7000 imzasını topladı.
İŞTE KÖŞESİNE ÇEKİLMEYİP MÜCADELEYE VARIM DİYEN Yusuf Mahmutoğlu
Yusuf Mahmutoğlu Kimdir?
1954 Yugoslavya (Novak Makedonya) Doğumlu olan Yusuf Mahmutoğlu,1956 Yılında Yugoslavya Makedonya’dan Göçen Rumeli Göçmen Evladı Olup Kocacık Yörük Türklerindendir.
21 Haziran İlkokulu ve Eser İlkokulu, Ali Dilmen Lisesi Ve Adapazarı Ticaret Lisesi İle Eskişehir İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisi (İşletme Muhasebe Bölümü)’ nde Ön Lisans Yapan Mahmutoğlu, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mesleğini 11 Yaşından İtibaren Resmen 43 Yıldan Beri Yapmaktadır.
1981 Yılından 1990 Yılına Kadar Ticaret Ve Sanayi Odası Meslek Komitesi Üyeliği ve Başkanlığı, Meclis Üyeliği, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Ticaret Ve Sanayi Odalar Birliği Genel Kurul Delegeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği Yanında Defterdarlık Takdir Komisyonu Üyeliği Grevlerinde Bulunmuştur.
1976 Yılından Beri Sakarya ‘da Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirlerin Örgütlenmesinde Aktif Rol Olarak Denetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği Görevinde Bulunan Mahmutoğlu,
1985 Yılından 1990 Yılına Kadar Sakarya Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirler Derneği Başkanlığının yanı sıra;
3568 sayılı Serbest Muhasebeci SM Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Yasasının Çıkmasında Aktif Rol Aldı.
1990 Yılında Kurulan Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına Kurucu Başkan Olarak Görev Yapan Mahmutoğlu, Kuruluş Devresin’den Sonra Yapılan İlk Seçimlerde Sakarya SMMM Odası Başkanlığına Seçildi.
Oda Başkanlığı Görevini 04.09.1991 Tarihin’de Milletvekili Adayı Olması Nedeniyle Bırakmak Zorunda kalmıştır.
Doğru Yol Partisi Sakarya İl Başkan Vekilliği İle Doğru Yol Partisi Genel Merkezi Marmara Bölgesi Eğitim Koordinatörü Görevinde Bulunan Mahmutoğlu,
1989 Yılında Kurucular Arasında Yer Aldığı Adapazarı Ticaret Lisesi Mezunları Derneği‘’ATMED’in Başkan Vekili Olarak Görevi Sürdürmüştür.
Sakarya Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ‘’SASİAD’ Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Olarak Görev Yapman Mahmutoğlu,
Merkezi Ankara’da Bulunan Türkiye Avrupa Topluluğunun Kurucu Üyesi ve Sakarya Şubesi Kurucusu Olan Mahmutoğlu, Halen Sakarya Şubesi Başkan Vekilliği Görevini Sürdürmektedir.
Mayıs -1992 ‘den İtibaren TOBB (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği) Hesap İnceleme Komisyon Başkan Vekilliği Yapan Mahmutoğlu,
Bütün Bunlarla Beraber Birçok Sanayi ve Ticari Kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Murakıp Olarak Görev Yapmaktadır.
Muhasebe Mesleğinin Duayenlerinden Sayın Yusuf Mahmutoğlu İle MİNİ SÖYLEŞİMİZ de Buluştuk.
Sakarya’da Kurmuş Oldukları Halka Açık Şirketler ‘de Ortak ve Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği (Adapazarı Yatırım Holding A.Ş. Yemtaş -Yem Sanayi A.Ş. Altın Buğday Un Sanayi A.Ş. ve Sapaş Pazarlama Dağıtım A.Ş.) İle ATMED Adapazarı Ticaret Lisesi Mezunları Çalışma Grup Başkanı Olan Mahmutoğlu,
TÜRMOB – Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği Sakarya Üniversitesi Geliştirme Ve Destekleme Derneği Başkanlığı Görevlerinde Bulunmuştur.
Sakarya Üniversitesi Vakfı Kuruculuğu ile Vakıf Sayman ve Vakfa Bağlı Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Şirket Kurucu Müdürlüğü Yaptı. Halen SAÜ Vakfı Genel Sekreter Olarak Yönetim Kurulu Üyesidir.
Rumeli Eğitim ve Kültür Vakfının Kuruluşunda Bulunan Mahmutoğlu Halen Mütevelli Heyet Üyesidir.
Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP)’ ta Eş Başkan Görevini Yapmaktayım.
1992 Yılından İtibaren Sakarya Üniversiteleri Geliştirme Ve Destekleme Dernek Başkanlığı Yapan Mahmutoğlu, Evli 3 Erkek Çocuğu ve 4 Torun Sahibidir.

 Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan İle Sakarya Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Bahtiyar BODUR gün boyu ADA TRENİ imza kampanyasını yönettiler
Görüntünün olası içeriği: yazı

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar