- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre  Fevzi Kılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

20 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre  Fevzi Kılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre  Fevzi Kılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre  Ak Parti Sakarya 6. olağan kongresinde il Başkanlığı’na yeniden seçilen  Fevzi Kılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Sakarya  İlinin   en  başarılı  bürokratları  arasında  yer  alan  Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre Fevzi Kılıç’a  Demiryolları ile  ilgili  bilgi verdi

Sohbetimiz Sakarya’yı çepeçevre saran Demiryolları, YHT hatları, YHT Garları yani Demiryolu projeleri oldu. Yakın bir gelecekte Sakarya tam dört adet Gara sahip olacak.

Ulaştırma Bakanlığı en büyük yatırımlarını Sakarya’ya yapıyor.
1. Adapazarı Gar
2. Arifiye YHT Gar
3. Sakarya (Karakamis)YHT Gar
4. Erenler Lojistik Gar
Sakarya ya şimdiden hayırlı olsun….

Gebze-Haydarpaşa Banliyö Hattında Seferler Bu Sene Sonu Başlıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Marmarayın İstanbulluların hayatını kolaylaştırdığını belirterek, "Bu sene sonunda Gebzeden Halkalı`ya Marmaray araçlarıyla 77 kilometreyi kesintisiz hale getireceğiz.” dedi.

Yapımı yılan hikayesine dönen Gebze – Haydarpaşa Banliyö Hattı hakkında açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, projenin sene sonu itibarıyla tamamlanacağını ve böylece Gebze’den Halkalı’ya kadar kesintisiz yetmiş yedi kilometrelik yolun hizmete gireceğini ifade etti.

MALTEPE’YE KADAR GELİNDİ
Dört yıl önce durdurulan Haydarpaşa-Gebze banliyö hattının yeniden hizmete girmesi için sürdürülen çalışmalarda rayların döşenmesinde Maltepe’ye kadar gelindi. Maltepe kadar olan hattın raylarının döşenmesiyle Haydarpaşa garına yaklaşık 10 kilometrelik mesafe kaldı.

1,5 MİLYON YOLCU
Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesi ve Marmaray’la entegre olan hattın Halkalı-Sirkeci hattının Haydarpaşa-Gebze hattıyla birleştirilmesiyle Halkalı-Gebze arasındaki uzaklık 105 dakikaya inecek. 42 duraktan günde 1.5 milyon yolcu taşınacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVALİMANI’NIN YÜZDE 80’i TAMAMLANDI

RAİLLİFE MART DERGİSİNDEN…

Sevgili Yolcular,

İstanbul Yeni Havalimanı’nın yapımı hızla sürüyor. Birinci etap inşaatın yüzde 80’ini tamamlandı ve şu anda uçak inebilecek düzeye geldi. 90 milyon yolcuya hizmet verecek ilk etabı 29 Ekim 2018 tarihinde açacağız. İstanbul Yeni Havalimanı tüm etapları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak. Sadece İstanbul hava sahasını değil, Avrupa hava sahasını da etkileyecek dev bir projedir. Romanya, Bulgaristan ve Orta Avrupa’ya kadar, anlaşma mektuplarıyla bizden kalkan, onlardan kalkıp bize inen, bizden kalkıp onlara inen bütün ülkelerin hava sahalarını birebir etkileyecek bir proje. Bu nedenle arkadaşlarımız İstanbul hava sahasına yönelik olarak kapasite artırımına gittiler.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın havacılık faaliyetlerine başlaması için Atatürk Havalimanı’ndan bir taşınma gerçekleşecek. Dünyanın en büyük havalimanı olduğu için dünyanın en büyük taşınma işlemlerinden biri olacak. Çok ciddi bir koordinasyon gerekiyor. Herhangi bir sorun olmayacak şekilde detaylı çalışmalar yapıyoruz. Yol güzergahı üzerinde görev yapan belediye, güvenlik güçleri ile tüm kamu ve kuruluşlar, AKOM’dan koordine edilerek, taşınma yapılacak. 30 Ekim 03.00’da taşınma sürecine başlanılacak ve 31 Ekim saat 23.55’te taşınma süreci tamamlanarak 45 saatlik bir sürede bu taşınmayı tamamlayacağız.

Taşınmanın akabinde Türkiye’nin yeni gözbebeği olacak İstanbul Yeni Havalimanı, halen Atatürk Havalimanı için kullanılan uçuş kodu olan “IST” ile hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın dünyayı Türkiye’ye, Türkiye’yi de dünyaya bağlayacak perçinleri kuvvetlendirmesi, Türkiye’nin hem bir köprü ve hem de bir merkez niteliği kazanmasına olumlu etki edeceği kaçınılmazdır. Son tahlilde İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye’nin önümüzdeki büyüme sürecinin itici güçlerinden biri olacaktır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar