Dolar : Alış : 5.7904 / Satış : 5.8008
Euro : Alış : 6.5935 / Satış : 6.6054
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya32°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15197 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adapazarı Demiryol-İş Sendikası Başkan Cemal Yaman Güven Tazeledi

12 Ocak 2019 - 469 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Adapazarı Demiryol-İş Sendikası Başkan Cemal Yaman Güven Tazeledi
Adapazarı Demiryol-İş Sendikası Başkan Cemal Yaman Güven Tazeledi

Adapazarı Demiryol-İş Sendikası Başkan Cemal Yaman Güven Tazeledi

Demiryol-İş Sendikası’nın 11.Olağan Genel Kurulu Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Cemal Yaman başkanlığında ki listenin güven tazelediği kongreye Tank Paletle ilgili açıklamalar damga vurdu.

Demiryol-İş Sendikası’nın Olağan genel Kurulu’nda görev alan isimler şöyle; Başkan Cemal Yaman, Genel Sekreter Muammer Güneş, Mali Sekreter Hilmi Gültekin, Aydın Kurucu ve Aydın Akaltın üye olarak seçildiler.
Özelleştirme kapsamına alınan Tank Palet fabrikasının damga vurduğu kongrenin açılış konuşmasını Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Başkanı Cemal Yaman yaptı. Cemal Yaman belediyelerin sendikaların örgütlenme olaylarına doğrudan müdahil olduklarını belirttiği konuşmasında Tank Palet’in özelleştirilmesine karşı olduklarını vurguladı.
Cemal Yaman “Önceliğimiz işçimizin haklarının korunması ancak bu sefer önceliğimiz milli değerimizin yok olmaması. Bin 800 dönümlük bir alanı var fabrikanın. 80’li yıllardan sonra bir özelleştirme furyası başladı. Siyasi iktidarlar sata sata bitiremediler devletin kurumlarını. Türk Telekom özelleşti vatandaş hizmet alamıyor” dedi
Tank Palet fabrikasının ülkenin gururu olduğuna vurgu yapan Cemal Yaman “36 kilometreyi vuran obüslerin üretildiği fabrikayı Yüzde 49.9 Katar Ordusuna ait bir şirkete kiralamak millileşmek değildir.

Milli olan kendi işçimiz, mühendisimizin ürettiği obüstür. Milli Savunmayı güçlendirmek istiyorsak fabrikamıza sahip çıkacağız” dedi.
Cemal Yaman’ın konuşmaları salonu dolduran işçiler tarafından sık sık sloganlarla kesildi. İşçiler “Tank Paleit kalemiz. Kalemizi vermeyiz” diyerek özelleştirmeye karşı çıktılar…

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, kalabalık

Demiryol iş Sendikası Adapazarı şubesi

Demiryol-iş sendikası Adapazar Şubemizin 11. olağan genel kurulunu hayırlısıyla bitirmiş bulunmaktayız. Genel kurulumuza eşlik eden başta Türk-iş Genel başkanımız Sayın Ergün ATALAY Sakarya büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Zeki TOÇOĞLU ,CHP Grup başkanvekili Sakarya milletvekilimiz Sayın Engin ÖZKOÇ, İyi parti Sakarya milletvekilimiz Sayın Ümit DİKBAYIR,Türk-iş genel teşkilatlandırma sekreteri Sayın Eyüp ALEMDAR ,BURULAŞ genel müdürümüz Sayın Mehmet Kürşat ÇAPAR TÜVASAŞ Genel müdür Yardımcılarımız,Siyasi partilerimizin il başkanları Sakarya esnaf ve Sanatkarlar odası başkanımız Sayın Hasan ALİŞAN Sivil toplum Örgütleri başkan ve yöneticileri bizleri bu güzel günde yalnız bırakmayan uzaktan yakından gelen tüm değerli dostlarımıza kardeşlerimize ve tüm üyelerimize yürekten teşekkür ederiz.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, takım elbise ve açık hava


Tank palet fabrikamızın Özelleştirme kararı ile ilgili Bu duruma tepkili olarak konuşan Sakarya CHP grup başkanvekili Sakarya milletvekilimiz sayın Engin ÖZKOÇ a ,İYİ Parti milletvekilimiz sayın Ümit DİKBAYIR a Sakarya esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Sayın Hasan ALİŞAN a teşekkürlerimizi belirtiriz.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 34 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, kalabalıkGörüntünün olası içeriği: 16 kişi, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 15 kişi, ayakta duran insanlar

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar