- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11822 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adabilim’de Arapça Günü Kutlandı

22 Aralık 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Adabilim’de Arapça Günü Kutlandı
Adabilim’de Arapça Günü Kutlandı

Adabilim’de Arapça Günü Kutlandı

Adabilim Okulları Dil Komisyonu, Dünya Arapça Günü dolayısıyla hafta boyunca okul içinde birçok farklı etkinlik gerçekleştirdi.

Öğrenciler etkinlikler kapsamında Kudüs temalı resimler çizdi, Arapça yayınlardan oluşan tanıtım standı oluşturdu. Okul orkestrasında yer alan Lise öğrencileri Arapça ezgi ve şiirler söyledi. Bazı öğrenciler ise yemekhanede Arapça yemek servisi yaptılar. Dil komisyonunda yer alan öğretmenler de okulun muhtelif yerlerine Arapça diyaloglar asarak öğrencilerde farkındalık oluşturmaya çalıştı.

 

Adabilim Okulları Arapça Öğretmeni Huriye Tellioğlu, Arapçanın kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’in dili olduğunu ve onu tam anlamıyla anlayabilmek için Arapça bilmenin büyük önem taşıdığını ifade etti. Tellioğlu, “Peygamber Efendimiz biz Müslümanlara iki miras bıraktı. Bunlardan biri Kuran-ı Kerim, diğeri ise sünnettir. Öğrencilerimiz hal ve hareketleriyle, sokakta, toplum içindeki konuşmalarıyla ve tavırlarıyla okullarını en iyi şekilde temsil etmelidirler. Arapça öğrenmenin yanında günümüz olaylarını da takip etmeliyiz. Kudüs’ü anlamak, anlamlandırmak ve ona göre davranmak son derece önemlidir. Ben bu etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar