Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ADA Treni Seferlere Başlıyor

18 Ocak 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»ADA Treni Seferlere Başlıyor
ADA Treni Seferlere Başlıyor

SASTOP Tren garı Komisyonu Ankara görüşme heyeti  TCDD Genel Müdürlüğünde ziyaretlerde bulundu.

      Toplantıda  TCDD Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Veysi Kurt ve yardımcıları ile  Sastop temsilcileri Av.Bir. Derneği Sakarya Şub. Başk. G.D. Baro Başk. Av. Önder Döker, Ulaşım Sendikası Başk.,Ömür Kalkan, Sekreter  Veli Ertürk,   Masa Tenisi İh. Spor Klübü Başk. Hüseyin Balta. G.D.Serdivan Kızılay Derneği Başk. Tüvasaş emekli müd. Fikret Kökalp. Erbakan Vakfı Halk ve İlişkiler tanıtım sorumlusu Armağan Bahadır   katıldılar.

   Ankara’da  yapılan görüşmeler olumlu geçmiş olup  Basın yazılarını da inceleyen yetkililer  Halkın imza kampanyası ile Trenin merkez gardan sefere başlaması isteğine Yerel  yetkililerinde olur vermesini bekliyoruz dediler.

      TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Sayın Veysi Kurt ile yapılan Görüşmede   

Ada Ekspresinin Adapazarı Merkez garından Kalkması için başlatılan imza kampanyasında toplanan  30.000 e yakın imza sunulurken, neden tren  Merkez Gardan kalkmalı konusunda yapılan  2 saatlik görüşme sonucunda  TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Veysi KURT  bize görev verilirse biz hazırız görevimiz bu diyerek gönüllerinde olan isteği açıkladılar. Sakarya TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlük ve Sakarya’daki   yetkililerin vereceği Adapazarı –Pendik ( Haydarpaşa ) trenin Merkez gardan hareket etmesi kararı üzerine  gerekeni yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

      Bir gün öncede  Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile bir toplantı yaptıklarını ve bu konuyu görüştüklerini açıklayan  Genel Müdürümüzün  bilgilendirdiği konular sonucunda;

      Artık konu olgunlaşmış olup Sastop olarak Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ve TCDD Genel Müdürlüğünün ortak kararını bekliyoruz.

Ankara’da TCDD yolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Veysi Kurt bey ile Ada treninin Merkez Gardan seferlerine başlaması için görüşme yaptık. Kendilerinin hazır olduklarını ifade ettiler.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar