Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11855 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“ADA TRENİ” için Sakarya Ayaklandı

13 Aralık 2016 - 6 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»“ADA TRENİ” için Sakarya Ayaklandı
“ADA TRENİ” için Sakarya  Ayaklandı

Sakarya Sivil Toplum Platformu  Adapazarı-İstanbul Ekspresinin, Adapazarı Garından kalkması için çağrıda bulunarak, imza kampanyası başlattı.

Mali Müşavir  Yusuf  Mahmutoğlu Kampanya  başlamadan önce İstanbul’da hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. SASTOP Eş Başkanı Avukat Önder Döker, Liberal Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Haluk AVCI, Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan ,Sakarya Müzisyenler Derneği Başkanı Sefer BEYENAL,Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam,Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları  Koruma Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN, Türk Ulaşım Sendikası Sakarya Şube Başkanı Ömür Kalkan,Sakarya Sivil Toplum Platformu  üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar Adapazarı- İstanbul Ekspresinin, Adapazarı Garından kalkması için Adapazarı tren garı içinde bir açıklama yaptı.

tren46

Grup adına açıklamada bulunan SASTOP Eş Başkanı Önder Döker, “Sakarya’lıların 1891 yılından beri 125 yıldır kullandığı Adapazarı-Haydarpaşa expresi maalesef ulaşımdan kaldırılmıştır. Amacımız tekrar eski günlere dönmek ve Sakarya’dan en güzel şekilde halkımızı İstanbul’a kadar götürmektir. Tren bilindiği üzere Pendik’e kadar gitmektedir. Ankara’dan Yüksek Hızlı Tren’de Pendik’e kadar geliyor. Şuan yetkililer deseki Adapazarı-Haydarpaşa treni buradan kalksın TCDD yapmaya hazır. Biz bunun mücadelesini yapmaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda Eskişehir TCDD ile görüşmeler yaptık.

Eskişehir dedi ki biz 1996 yılında kararımızı aldık, 2006 yılında çalışmalar başladı ve şuana kadar bin 800 metre yol yaptık. Toplam 4300 metre yol yapılması lazım dediler. Tam 20 yıldır uğraşılıyor ve yapılamıyor. En son Adapazarında tren için zemin etütü çalışmaları yapıldı. O konuda hiçbir açıklama alamadık. Belediye başkanımız bakanlığa gitti bakanlıkta trenin yer altına alınması konusunda düşüncelerimiz devam etmektedir dedi. Çok güzel çalışma ama vaatten başka hiçbir şey yok. Bütçesinin de hazırlandığını duyduk. Biz burada imza kampanyası başlattık. Bu imzaları toplayıp Ankara bakanlığa gideceğiz. Şuana kadar 1500 imza topladık ama daha fazla imza ihtiyacımız var” dedi.

Sakarya  Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam’dan destek

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar