Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Abidin BİRİNCİ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı

11 Eylül 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Abidin BİRİNCİ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı
Abidin BİRİNCİ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı

Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Abidin BİRİNCİ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Birinci mesajında şunları kaydetti; “Bayramlar, paylaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği, en özel günlerdir. Bayramlar rahmet ve berekettir. Hoşgörü ve kardeşliktir, coşku ve sevinçtir. Paylaşmanın, kucaklaşmanın, milleti millet yapan ortak değerlerde buluşmanın mutluluğunu yaşarız bayramlarda. Ne var ki ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler sevinçlerimize hüzün, mutluluklarımıza gölge düşürmektedir. İnsanlığın bir medeniyet krizine sürüklendiği, özgürlük, adalet, hoşgörü, hakça bölüşüm gibi en temel insani değerlerin, acımasız neo liberal politikalara kurban edildiği, İslam coğrafyası üzerinde tarihin en acımasız işgallerinin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Bu bayramda, Yüreğimiz Irak’tan Afganistan’a, Filistin’den Çeçenistan’a, Türkistan’dan Suriye’ye İslam coğrafyasında akmaya devam eden gözyaşlarının, çekilen ızdırapların acısıyla dolu. İslam coğrafyasının her tarafından yabancı diyarlara göç etmeye çalışanların dramını yaşıyoruz her gün. Gazze’li yetimlerin, Bağdat’lı, Suriyeli annelerin, Afrikalı aç bebeklerin feryadı canımızı yakıyor. İnsanlığın yeni bir sese, yeni bir medeniyete ihtiyacı var. Bu medeniyet bizim medeniyetimizdir. Çünkü bizim medeniyetimiz İsmail’inden vazgeçen İbrahim’in medeniyetidir. Fırat’ın kenarında kaybolan kuzudan hesaba çekileceğini bilenlerin, bir kardeşinin ayağına batan dikenin acısını yüreğinde hissedenlerin medeniyetidir. Hepimiz bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmek zorundayız. Enerjimizi, kısır çekişmelere değil Yeniden Büyük Türkiye’yi ve Adil Bir Dünya’yı kurmak için harcamalıyız. Bunun içinde ülkemizi; özgür ve müreffeh bireyler üzerinde yükselen barış ve esenlik yurdu haline getirmek zorundayız.

porno video
werfdsa

Bayram vesilesiyle bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; bütün siyasileri; milletimizin sahip olduğu sağduyu ve asalete uygun davranmaya, kardeşlik ve dayanışmayı temin edecek siyasi üslup kullanmaya devam edelim.

Bayramlar fırsattır. Gelin uluslararası terör siyasetçilerinin aramıza ektiği fitne tohumunu hep birlikte ortadan kaldıralım. Ülkemizi karıştırmak, birlik ve esenliğimizi bozmak isteyen karanlık güçlerin oyunlarını boşa çıkaralım. Yumruk sıkmak yerine el sıkışalım. Kutuplaşmak yerine kucaklaşalım. Gönüllerimizi barışa, huzura, kardeşlik ve esenliğe açalım.

 

Bu temenni ile milletimizin ve Sakaryalı hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor Bayramın, ülkemize, İslam Âlemine ve bütün insanlığa, huzur ve barış getirmesini diliyorum.”

 

geyvedenbirincisorun11

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar