Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saadettin Tantan, eğitim politikalarıyla ilgili ciddi uyarılarda bulundu.

14 Eylül 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Saadettin Tantan, eğitim politikalarıyla ilgili ciddi uyarılarda bulundu.
Saadettin Tantan, eğitim politikalarıyla ilgili ciddi uyarılarda bulundu.

Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan, eğitim politikalarıyla ilgili ciddi uyarılarda bulundu.

‘EĞİTİME VİRÜS SOKULMASIN’

Haber: Fehmi DUMAN-Necla BAKAN

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının açılmasına kısa bir süre kala eğitimle ilgili endişelerini habervole’yle  paylaştı. Yeni müfredatta Atatürk’e yeteri kadar yer verilmediği yönündeki eleştirileri yorumlayan Tantan, “Eğitimin içine virüs sokarsanız o virüs tüm toplumu kemirir” değerlendirmesinde bulundu.

Özel Açıklamalar

2017-2018 Eğitim Öğretim dönemi yepyeni bir müfredatla 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan, binlerce öğrencinin ders başı yapmaya hazırlandığı bu günlerde gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Tantan, milli değerlerin ağırlıkta olduğu ancak Atatürk’ün unutulmadığı bir eğitim sisteminin toplumun geleceği açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Virüs Benzetmesi

Son zamanlarda Atatürk’ü yıpratmaya yönelik faaliyetlerin arttığına dikkat çeken Tantan, “Toplumlar liderleriyle vardır. Atatürk de Türk toplumunun en önemli lideridir. Dolayısıyla Atatürk’e yönelik her türlü olumsuz tavır toplumu yıpratmaya yöneliktir. İçerisinde Atatürk’ün olmadığı bir eğitim sistemi de elbette olmaz. Atatürk’ün anlatılmadığı bir eğitim sistemi sağlıksızdır. Atatürk’ü çıkartırsanız, eğitim sisteminin içine virüs sokmuş olursunuz. O virüs de tüm toplumu içten içe kemirip yok eder” ifadelerine yer verdi.

 

Halkın Cumhuriyeti

Cumhuriyetin kurulması sırasında Atatürk’e karşı çıkan kesimlerin çok iyi incelenmesi gerektiğine işaret eden Tantan, “Öteden beri Laikliğe ve Cumhuriyete karşı olanlar var. Atatürk, Cumhuriyeti kurup halka teslim ederken bu bazı grupların işine gelmedi. Çünkü onlar halkın egemenliğini değil kendi egemenliklerini istiyordu. Güçlü Türkiye’nin temelini atan Atatürk’e karşı çıkanlar dün olduğu gibi bugün de var. Bu odaklara dikkat etmeliyiz” diye konuştu.

Yetişmiş İnsanlar

Milli ve dini eğitimin ülke için hayati öneme sahip olduğunu ancak bu konuda da dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunun altını çizen Saadettin Tantan, “Bir sürü imam hatip okulu açarak, ezberci bir anlayışla dini eğitim vermek doğru değil. Öğrencilere daha geniş bir perspektif sunmamız şart. Örneğin diğer dinleri de öğrenmeliler. Eğitim bir ülkenin geleciğidir, iktidarlar eğitim politikalarını yaparken çok dikkatli olmalıdır.  Bizim her alanda yetişmiş insana ihtiyacımız var. Sadece dini eğitime ağırlık vererek ülkemizi geleceğe taşıyamayız” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar