Dolar : Alış : 8.0574 / Satış : 8.0719
Euro : Alış : 9.6524 / Satış : 9.6698
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11808 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

7’den 70’e yüzlerce Akyazılı Aksartepe zirvesine yürüdü.

07 Ocak 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»7’den 70’e yüzlerce Akyazılı Aksartepe zirvesine yürüdü.
7’den 70’e yüzlerce Akyazılı   Aksartepe zirvesine yürüdü.

Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi ve Akyazı Gençlik ve spor müdürlüğü tarafından birlikte organize edilen Sarıkamış şehitlerini adına yürüyüş programına 7’den 70’e yüzlerce Akyazılı katılarak Aksartepe zirvesine yürüdü.

İlk olarak Akyazılı Yüzlerce vatandaş Sabah Namazında buluştu

Sarıkamış şehitleri anısına yapılacak yürüyüşe katılmak için toplanan Akyazılılar ilk olarak Sabah Namazını Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camiinde kıldıktan sonra Akyazı Belediyesi tarafından camii çıkışında kendilerine ikram edilen ve Sarıkamış şehitlerinin de şehadet şerbetini tatmadan önce yedikleri son yemek olan sıcak buğday çorbası, Hoşaf ve buğday ekmeği yediler.

Belediye Önünden Sabah 08.30’da araçlarla hareket edildi.

Akyazı Belediyesi önünden sabah saat 08.30’da belediye araçları tarafından yüzlerce vatandaş yürüyüşün başlayacağı Kuzuluk Fatih Camii önüne getirilerek burada toplanma alanında yürüyüşün başlaması beklendi.

Kaymakamlık ve Belediye’den vatandaşlara günün anlamına özel hediye

Akyazı Belediyesinden yürüyüşe katılan tüm vatandaşlara günün anlam ve önemine özel ve ayrıca yürüyüşün bir hatırası olması açısından Atkı ve Bere dağıtılırken Akyazı Kaymakamlığı tarafından da vatandaşlara bayrak dağıtıldı. Hediyelerin dağıtılmasının ardından Kuzuluk Fatih Camii önünden Aksartepe zirvesine zorlu yürüyüş başlatıldı.

Protokol’den yürüyüşe tam destek

Yürüyüşe Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Kemal Aksakal,  Akyazı ilçe emniyet Müdürü İbrahim Bedir, Akyazı Garnizon komutanı Mustafa Hekimoğlu, Akyazı İlçe Müftüsü İzzet Şener, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı Gençlik ve Spor Müdür Adem Altun, Akyazı S.A.B.A.H Derneği, Akyazı Belediyesi personeli, Kaymakamlık personeli, Akyazı Orman İşletme personeli, Sağlık personelleri, Basın Mensupları, yüzlerce öğrenci ve vatandaş katıldı.

Yürüyüş boyunca çevre emniyeti ve sağlık tedbirleri aksamaması açısından Akyazı Belediyesi Ambulans ekibi ve Jandarma ekipleri de yürüyüş boyunca hazır bulundular.

Zirvede Şehitler Anısına dualar edildi Topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

Aksartepe zirvesine yolun tüm zorluklarına rağmen yılmadan usanmadan yürüyerek varan Vefakâr Akyazılılar fedakâr ecdadını unutmayarak zirvede Akyazı Milli eğitim müdürü Recep Özdemir’in yürüyüşe katılanlara yaptırdığı toplu dua ile Sarıkamış Şehitlerine dua ettiler.

Kaymakam Ömer Kalaylı “ Şehitlerimizi Asla unutmadık unutmayacağız”

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı Aksartepe zirvesinde yürüyüşe katılanlara hitaben konuşma yaptı Kaymakam kalaylı konuşmasında “1914 yılında bu vatanı işgal edenlere dur demek ve işgali sonlandırmak için Kars’a yürüyen askerlerimizden 90 bin’i donarak şehadet mertebesine ulaştılar. 15 Temmuzda da bu vatana işgal girişiminde bulunanlara dur demek için şehit olan vatandaşlarımız gibi ne Sarıkamış şehitlerimizi nede 15 Temmuz Şehitlerimizi asla unutmadık unutmayacağız.  Bu vatan için mücadele ederek canını feda eden kahraman şehitleri bu tarihte hiçbir zaman unutmadı unutmayacaktır. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum ruhları şad olsun ”dedi

Konuşmaların ardından günün hatırası olması vesilesi ile topluca hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından zirveye çıkılan yoldan tekrar Kuzuluk Fatih Camii’nin olduğu yere iniş yürüyüşüne geçildi. Aşağıya inilmesinin ardından Akyazı Belediyesi araçları tekrar vatandaşları alarak Akyazı merkezine geri getirdiler.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar